164 Shares 9744 views

Jak bić to białko w silną pianę na ciasto, bekę lub śmietankę?

Przygotowanie pysznego pieczenia jest trudne do wyobrażenia bez jaj. Napełniają je powietrzem, a gdy są rozgrzane, takie babeczki i ciasta stają się bujne. Przed pojawieniem się proszku do pieczenia, jakość gotowego produktu zależała od dobrze pobitych jaj. W niektórych przypadkach nawet dzisiaj niemożliwe jest skorygowanie sytuacji, chyba że wiesz, jak bić białko w silną pianę. Dotyczy to przede wszystkim przygotowywania beza herbatników.


Przede wszystkim musisz przygotować cały niezbędny sprzęt. Na jego powierzchni nie powinna być kropla wody lub tłuszczu. Jeśli nawet białko dostanie się do białka, nie będzie można ich bić. Najlepiej używać metalowej miseczki i trzepaczki. Zawodowi cukierni wolą miedziane naczynia, ponieważ nie wchłaniają obcych tłuszczów i zapachów. Lepiej jest jednak odmówić z pojemnika aluminiowego, ponieważ z tego białka mogą stać się szare. To prawda, w domu zazwyczaj jest używana plastikowa miska łącząca. Ten materiał ma tylko jedną wadę – w odpowiednim czasie gromadzi się w tłuszczach. Dlatego zanim biszesz białko w silną pianę, zaleca się odtłuścić powierzchnię, wycierając miseczkę skórką z cytryny.

Równie ważne jest wybranie i przygotowanie samych jaj. Wskazane jest używanie tych, które mają co najmniej tydzień. Faktem jest, że słodkie, jedyne wykorzknięte jaja są prawie niemożliwe do bicia ze względu na małą gęstość białka w nich. Ale zbyt stary też nie podejdzie, ponieważ we właściwym czasie białko wysycha. Przed użyciem powłoki, umyj wodą z sody, aby pozbyć się pasożytów. Optymalna temperatura wynosi 18-23 o , ponieważ wirowanie białka w silną pianę z "gorących" jaj jest znacznie dłużej i trudniejsze. Bardzo często można usłyszeć, że należy je ostygnąć wcześniej. Mimo, że biją szybciej z zimna, nie są wystarczająco nasycone tlenem, co oznacza, że szybko osiądą i nie dają odpowiedniej ilości wypieku.

Teraz musisz dokładnie rozdzielić białka z żółtek. Najczęściej robią to. Weź trzy filiżanki – na białka, żółtki i półprodukty. W ostatniej przerwie jajko, tak że w połowie jest żółtko, a drugie – białko. Wlał do miski, kilka razy wylewając masę z jednej części muszli do drugiej. Żółt wlewa im do miski. Sprawdź białko dla zanieczyszczeń niepożądanych. I dopiero po upewnieniu się, że nie są obecne, wlać do czystej miseczki, ponieważ bicie białka w silną piankę, inaczej nie będzie działać. Powtórz procedurę przy następnym jajku.

Najpierw wymieszaj wiewiórki z małą prędkością, aż pęcherzyki pojawią się na powierzchni. Następnie stopniowo cień w cienkiej cieczy. Im mniejsza będzie, tym bardziej okazałaby się masa. Lepiej jest dodać proszek cukru na samym końcu biczowania, ponieważ szybko rozpuszcza się i może nadawać nadmiar płynu. Gdy masa stała się gładka i błyszcząca, przy zachowaniu dobrej kondycji, należy ją wyłączyć. W celu przygotowania kremu opartego na nim, bity białek muszą być gęste, ale pozostawione piki muszą być miękkie, lekko ugięte przez dłuższy czas. A dla meringuesów muszą być ostre i proste.

Wiedząc, jak dobrze bić białka, można gotować najbardziej pyszne desery. Merengi, ciasto-beza i krem białkowy w tym przypadku będą częstymi gośćmi na stole. Co więcej, nowoczesne technologie znacznie ułatwiają to trudne zadanie.