326 Shares 4312 views

Dieta Cebuli

Przed wybraniem diety na odchudzanie trzeba wziąć pod uwagę wiele niuansów i subtelności, które są związane z indywidualnymi cechami każdego organizmu. Nadal jednak istnieją diety, które najczęściej są wykorzystywane jako skuteczna metoda zwalczania otyłości, zwłaszcza wśród kobiet. Jest to również dieta cebulowa. Jest to jedna z niewielu, która praktycznie nie ma przeciwwskazań i ma szybki efekt.


Dieta cebulowa: wskazania

Podczas przestrzegania tej diety głównym produktem będzie cebula. Bardzo skuteczna w tym przypadku jest zupa cebulowa w połączeniu z innymi dozwolonymi produktami. Ta dieta będzie szczególnie przydatna dla osób cierpiących na różne choroby układu sercowo-naczyniowego, ponieważ cebula ma unikalną zdolność do zmniejszania płytek miażdżycowych, które są obecne w naszych naczyniach.

Przeciwwskazania diety cebulowej

Głównymi są: wrzód, zapalenie żołądka, a także inne choroby dwunastnicy i żołądka. Jeśli zdecydujesz się na dietę cebulową, lepiej szukać porad od gastroenterologa i terapeuty.

Zupa cebulkowa

Fakt, że będzie można schudnąć w jak najkrótszym czasie , mówi, że cebula jest bardzo skuteczną i użyteczną dietą. Zupa cebulowa, recenzje, na których można czytać w różnych zasobach internetowych, będzie głównym daniem, które będziesz używać. Należy zauważyć, że to danie jest dość smaczne i użyteczne, dlatego nie będzie trudno przyjmować je codziennie na jedzenie. Więc, jak gotować zupę cebulową?

Przyjmujemy 6 małych cebuli, kapusty, selera i kilku słodkich papryk. Trzeba dokładnie wymywać wszystkie produkty i pokroić na małe kawałki, a następnie wsadzić do rondla. Następnie wylej warzywa zimną wodą, a następnie włóż do ognia. Zagotować w wysokiej temperaturze przez 15 minut, a następnie na małym ogniu gotować warzywa, aż będą gotowe, soli i sezonu. W razie potrzeby można dodać do zupy kilka pomidorów.

Dieta Cebuli: Menu

Zastanówmy się więc nad dniami, jakie pokarmy mogą być spożywane podczas diety cebulowej.

Pierwszy dzień. Zupa cebulowa (kilka porcji), mała ilość owoców, najlepiej niskokaloryczna. Nie można jeść bananów i winogron.

Drugi dzień . Zupa cebulowa w dowolnej ilości. Owoce, a także kilka upieczonych ziemniaków, można wytwarzać z masłem.

Trzeci dzień . Zupa w tych samych ilościach i warzywach. Można również jeść owoce i pieczone ziemniaki.

4 dzień . Zupa, warzywa, owoce. Dodaj kilka bananów i szklankę mleka (bez tłuszczu).

Piąty dzień . Wykluczamy owoce i warzywa. Dopuszcza się stosowanie niewielkiej ilości gotowanego mięsa, a także pomidorów w dowolnej ilości.

Dzień 6 . Zupa cebulowa, kawałek wołowiny gotowanej, gotowanej kapusty, pieprzu.

Dzień 7 . Zupa cebulowa, ryż gotowany (najlepiej brązowy), warzywa, a także owoce świeże bez cukru.

W tej chwili zaleca się nie pić zwykłych napojów, ale zastąpić je zieloną herbatą i czystą wodą.

Wyniki dotyczące diety cebulowej

Po wykonaniu powyższej diety, to znaczy, po tygodniu, poczujesz się lekki i zobaczyć wynik jego działania. W rzeczywistości dieta cebulowa jest w stanie skutecznie zwalczyć nadwagę bez uszczerbku dla zdrowia.

Należy zauważyć, że gotowane cebule nie mają nieprzyjemnego zapachu. A jeśli mówimy o gotowaniu zupy cebulowej, która jest częścią diety prawie codziennie, to nie zajmuje dużo czasu i wysiłku, co czyni dietę bardzo proste.

Aby efekt był szybszy, konieczne jest wykluczenie produktów takich jak alkohol, chleb, cukier, kawa, produkty mleczne i kwaśne mleko, a także napoje gazowane. Podczas diety zaleca się picie zielonej herbaty lub zwykłej wody.

Dieta cebulowa to świetny sposób na szybką utratę wagi iz korzyścią dla zdrowia. W końcu cebula jest źródłem wielu witamin, pierwiastków śladowych, a także przyrzeczeniami dobrego zdrowia!