236 Shares 2705 views

Kosmos: historia, problemy i sukcesy

Ostatnio, ludzkość weszła w trzecie tysiąclecie. Co nas czeka w przyszłości? Z pewnością istnieje wiele problemów, które wymagają wiążących decyzji. Według prognoz naukowców, w 2050 roku liczba ludności na świecie wyniesie 11 mld figurę. Man. A wzrost 94% będzie w krajach rozwijających się, a tylko 6% w krajach uprzemysłowionych. Ponadto, naukowcy nauczyli się spowolnić proces starzenia się, co znacznie zwiększa żywotność.


To prowadzi do nowego problemu – niedobór żywności. W chwili obecnej około pół miliarda ludzi głoduje. Z tego powodu umiera co roku około 50 milionów dolarów. Aby wyżywić 11 miliardów trzeba będzie 10-krotny wzrost produkcji żywności. Ponadto energia wymagana dla życia tych wszystkich ludzi. Prowadzi to do wzrostu wydobycia paliw i surowców. Czy planeta utrzymać taki ciężar?

I nie zapomnij o zanieczyszczeniu środowiska. Wraz ze wzrostem tempa produkcji jest nie tylko uszczuplone zasoby, ale również zmiany klimatu planety. Samochody, elektrownie, fabryki emituje pewną ilość dwutlenku węgla, efekt cieplarniany, nie jest daleko. Wraz ze wzrostem temperatury na Ziemi zacznie topnienie lodowców i podnoszenie się poziomu wody w oceanach. Wszystko to w najbardziej niekorzystnym wpływie na ludzką kondycję. Może to nawet doprowadzić do katastrofy.

Problemy te pomogą rozwiązać kosmicznej. Pomyśl o tym. Nie można przenieść rośliny do zbadania Marsa, Księżyc, zbierać zasoby i energię. I wszystko będzie jak w filmach i na stronach science fiction.

Energia z kosmosu

Obecnie 90% całej energii naziemnej uzyskane przez spalanie paliwa w piecach domowych, silników samochodowych i kotłów w elektrowniach. Co 20 lat zużycie energii podwoiła. Ile jest wystarczająco dużo zasobów naturalnych, aby zaspokoić nasze potrzeby?

Na przykład, ten sam olej? Według prognoz naukowców, to się skończy, po tylu latach, ile ma historię eksploracji kosmosu, czyli 50. Węgiel będzie trwał przez 100 lat, a gazu o około 40. Nawiasem mówiąc, energia jądrowa jest również związane źródeł nieodnawialnych.

Teoretycznie energia alternatywna problem badawczy został naprawiony w ciągu 30-tych ubiegłego wieku, kiedy wynaleziono reakcja syntezy termojądrowej. Niestety, nadal jest niekontrolowane. Ale nawet jeśli mamy nauczyć się ją kontrolować i uzyskać energię w nieograniczonych ilościach, będzie to prowadzić do przegrzania planety i nieodwracalnych zmian klimatycznych. Czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji?

przemysł trójwymiarowy

Oczywiście, ten kosmosu. Musisz wyjść „dwuwymiarowy” w branży „trójwymiarowy”. Oznacza to, że wszystkie energochłonne produkcji muszą być przeniesione z powierzchni Ziemi w przestrzeń kosmiczną. Ale w tej chwili zrobić to ekonomicznie opłacalne. Koszt tej energii będzie 200 razy wyższa niż energii elektrycznej wytwarzanej przez ciepło na Ziemi. Plus ogromny infuzji środków pieniężnych będzie wymagać budowy dużych stacjach kosmicznych. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba czekać aż ludzkość podejmie następujące kroki kosmosu, gdy zostanie poprawiona sprzęt i obniżyć koszty materiałów budowlanych.

pokój słońce

W całej historii ludzi planety cieszył się słońcem. Jednak zapotrzebowanie na nią jest nie tylko w ciągu dnia. musiał w nocy znacznie dłużej: do oświetlenia budynków, ulic, pól podczas prac rolniczych (siewu, zbioru), etc. A na dalekiej północy słońce nie pojawia się na horyzoncie na sześć miesięcy. Czy to możliwe, aby zwiększyć godzin światła dziennego? Jak realne jest stworzenie sztucznego słońca? Dzisiejszy postęp w eksploracji kosmosu sprawia, że zadanie to całkiem wykonalne. Wystarczy umieścić na orbicie planety jest odpowiednim narzędziem dla odbicia światła na Ziemi. W tym przypadku, intensywność może zostać zmieniona.

Kto wynalazł reflektor?

Można powiedzieć, że historia kosmosu zaczęła się w Niemczech z ideą stworzenia pozaziemskie reflektory, zaproponowana przez niemieckiego inżyniera Hermann Oberth w 1929 roku. Jego dalszy rozwój można przypisać do pracy naukowca Eric Kraft z USA. Teraz Amerykanie są bliżej niż kiedykolwiek do realizacji tego projektu.

Strukturalnie, reflektor ramę, na której rozciągnięta jest polimerową folię metalizowaną, odbijające promieniowanie przed słońcem. Kierunek strumienia świetlnego zostaną przeprowadzone na polecenie z ziemi, lub automatycznie, w zależności od uprzednio określonego programu.

Realizacja projektu

US uczynić poważny postęp w eksploracji przestrzeni i są bardzo zbliżone do tego projektu. Teraz amerykańscy eksperci badają możliwość umieszczenia na orbicie satelitów. Będą one bezpośrednio nad Ameryką Północną. 16 luster odblaskowe rozszerzy światło dzienne przez 2 godziny. Dwa reflektory planuje wysłać na Alaskę, gdzie będzie zwiększenia liczby godzin światła dziennego aż o 3:00. Jeśli korzystasz z satelity odblaskowych dla przedłużenia dnia w dużych miastach, to zapewnić im wysoką jakość i bezcieniowego oświetlenia ulic, dróg, budynków, co z pewnością jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.

Reflektory w Rosji

Na przykład, jeśli pokrywa przestrzeni pięciu miast równej wielkości w Moskwie, dzięki oszczędności kosztów energii elektrycznej będzie się opłacać w ciągu około 4-5 lat. Ponadto, satelity systemu odblaskowe bez żadnych dodatkowych kosztów może przełączyć się na innej grupie miast. Jak oczyścić powietrze, jeśli energia nie będzie pochodzić z zadymionej władzy, ale z kosmosu! Jedyną przeszkodą w realizacji tego projektu w naszym kraju – to jest brak funduszy. Dlatego rozwój rosyjskiej przestrzeni nie przychodzi tak szybko, jak byśmy chcieli.

pozaziemskie rośliny

Minęło ponad 300 lat od odkrycia próżni E. Torricelli. Odegrała ogromną rolę w rozwoju technologii. Po tym wszystkim, bez zrozumienia fizyki próżni byłoby to niemożliwe, aby tworzyć żadnych elektronikę lub silników spalinowych. Ale to wszystko należy do branży na świecie. Trudno sobie wyobrazić, jakie możliwości będzie próżnia w takim przypadku, jak kosmosu. Dlaczego nie wprowadzą galaktykę, by służyć ludziom, budowanie fabryk tam? Będą one zupełnie innym środowisku, w próżni, w niskich temperaturach, wysokiej mocy źródła promieniowania słonecznego i lekkości.

Teraz trudno jest uświadomić sobie korzyści płynące z tych i innych czynników, ale możemy powiedzieć z pewnością, że po prostu ma wspaniałe perspektywy i tematu „Rozwój poprzez przestrzeń budowa obcych roślin” staje się coraz bardziej istotne niż kiedykolwiek. Jeśli promieni słonecznych skoncentrowane przez lustro paraboliczne, które mogą być spawane elementy wykonane ze stopów tytanu, stali nierdzewnej i innych. W przypadku topienia metalu w warunkach lądowych wchodzą one zanieczyszczenia. Technika bardziej konieczne materiały o najwyższym stopniu czystości. Jak je zdobyć? można „zawiesić” metalu w polu magnetycznym. Jeśli jego masa jest mała, to pole będzie go utrzymać. Metal może być topiony poprzez przepuszczanie przezeń w prądu wysokiej częstotliwości.

W nieważkości materiały mogą stopić na wadze i wielkości. Nie potrzebujemy żadnej formy lub tygle do odlewu. Nie ma również potrzeby późniejszego szlifowania i polerowania. Materials topnienia będzie zarówno piece typowe lub słonecznego. Próżnia może być przeprowadzone „spawanie na zimno”: dobry odsłonięte, połączonych razem powierzchni metalu tworzą się bardzo trwałe związki.

W warunkach naziemne nie może być wykonane bez dużych kryształów półprzewodnikowych wady które obniżają jakość wiórów wytworzonych z nich i urządzeń. Z powodu lekkości i próżni można otrzymać kryształy o pożądanych własnościach.

Usiłuje wdrożyć pomysły

Pierwsze kroki w realizacji tych pomysłów zostały dokonane w latach 80., gdy eksploracja przestrzeni w ZSRR była w pełnym rozkwicie. W 1985 roku inżynierowie uruchomiła satelitę na orbitę. Dwa tygodnie później wróci na Ziemię próbek materiałów. Takie uruchamia stać się corocznym wydarzeniem.

W tym samym roku projekt „Technologia” został opracowany w „Salute” NGO. Planowana budowa z miejsca pojazdu wadze 20 ton i masie 100 ton roślin. Urządzenie zasilane jest z kapsułek balistycznych, które powinny zostać wprowadzone do dostarczania produktów na Ziemi. Projekt nigdy nie został zrealizowany. Można zapytać: dlaczego? Jest to standardowy problem Kosmos – brak finansowania. Jest to istotne w naszych czasach.

kolonie kosmiczne

Na początku 20. wieku przyszła fantastyczna historia K. E. Tsiolkovskogo „Beyond Earth”. W nim, opisuje pierwsze osady galaktyczne. Obecnie, gdy istnieje pewne osiągnięcia w eksploracji kosmosu, jest możliwe do podjęcia realizacji tego fantastycznego projektu.

W 1974 roku, profesor fizyki na Uniwersytecie Princeton Gerard O'Neill został opracowany i opublikowany projekt kolonizacji galaktyce. Zaproponował, aby umieścić w punkcie przestrzeni kolonie libracji (miejsce, gdzie siła przyciągania Słońca, Księżyca i Ziemi zrekompensować siebie). Te miasta cały czas będzie w jednym miejscu.

O „Neil powiedział, że w 2074 większość ludzi przeniesie się w przestrzeń i będzie mieć nieograniczone zasoby żywności i energii. Ziemia stanie się ogromny park, bez przemysłu, gdzie można spędzić wakacje.

Modelu O „Neal Colony

Pokojowe kosmosu Profesor proponuje zacząć od budowy modelu promieniu 100 metrów. W tym budynku może pomieścić około 10 tysięcy ludzi. Głównym zadaniem osiedli – budowa kolejnego modelu, który powinien być 10 razy większa. Średnica kolonii obok wzrósł do 6-7 km, a długość wzrasta do 20.

W społeczności naukowej wokół projektu O „Neal jest nadal napięta debata. W koloniach, gęstość zaludnienia jest przeznaczona do nich jest prawie taka sama jak w miastach ziemi. I to jest całkiem sporo! Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że w weekend nie może wydostać się z miasta. Parki zamknąć bardzo niewiele osób chce odpocząć. To może być mało w porównaniu z warunkami życia na Ziemi. A w tych przestrzeniach zamkniętych są rzeczy były ze zgodności psychologicznej i wsunął do zmiany miejsca? Czy ludzie chcą tam mieszkać? Nie Osady miejsca siedzenia rozłożone globalnych katastrof i konfliktów? Wszystkie te pytania pozostają otwarte.

wniosek

W głąb Układu Słonecznego włączone niezliczone zasoby materialne i energetyczne. Dlatego rozwój ludzkiej przestrzeni musi być teraz priorytetem. Mimo wszystko, jeśli się powiedzie, otrzymane środki będą służyć ludziom.

Choć kosmosu podejmuje swoje pierwsze kroki w tym kierunku. Można powiedzieć, że to idzie dziecko, ale z czasem staje się dorosły. Głównym problemem z kosmosu – to nie jest brak pomysłów, ale brak funduszy. Wymagane ogromne zasoby materialne. Ale jeśli porównać je z kosztami broni, kwota nie jest tak duża. Na przykład, zmniejszenie wydatków wojskowych światowej o 50% pozwoli w najbliższych latach, aby przejść do Mars trzech wyprawach.

W naszych czasach, ludzkość jest przesiąknięty ideą jedności świata i przegląd priorytetów w rozwoju. Przestrzeń będzie symbolem współpracy. Lepiej budować elektrownie na Marsie i Księżycu, przynosząc korzyści dla tych wszystkich ludzi, co znacznie zwiększa już nadęty globalnej zdolności nuklearnego. Są ludzie, którzy twierdzą, że badanie kosmosu mógł czekać. Zwykle naukowcy nie reagować w sposób następujący: „Oczywiście, że można, bo wszechświat będzie trwał wiecznie, a tu jesteśmy, niestety, nie.”