813 Shares 6279 views

Ziemniaki z boczkiem, pieczone w piekarniku – gotować w domu szybkie i smaczne!

Jak szybko zebrać wszystkie rodziny przy stole? Jak zaskoczyć swoją rodzinę obfity i smaczny posiłek? Rozwiązanie to jest proste, – gotowanie ziemniaków o smaku bekon, pieczone w piekarniku.


Niezapomniany smak, znane od dzieciństwa

Jestem pewien, że wielu wciąż pamiętam smak dzieciństwa z odległych złote ziemniaki zapiekane z boczkiem w piekarniku. Niestety, nowoczesne udogodnienia zastępując takie proste i smaczne dania z naszego życia. I to na marne, ponieważ gotować ziemniaki z boczkiem, pieczone w piecu, to jest bardzo proste i tanie. Bogaty aromat tej potrawy w natychmiastowego użytku domowego zebrać przy rodzinnym stole.

Starożytny przepis jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych wyszukanych składników. Do tej potrawy można użyć normalnych lub smalec lub wędzone warstwą lub podcherevinku – każda z tych opcji nie jest idealna do pieczonych ziemniaków.

To danie jest gotowane w bardzo prosty i pachnące przyprawy i zioła nadać mu wyjątkowy smak, który z pewnością przypomni Ci o dzieciństwie. Pieczone ziemniaki są idealne do domu na kolację przytulne spotkań towarzyskich w domu na wsi, a nawet na świąteczny wieczór z najbliższymi.

Jak gotować ziemniaki w piekarniku?

Nie musisz biegać połowę sklepów i supermarketów. Wszystkie składniki można znaleźć w lodówce.

Gotować ziemniaki z boczkiem, pieczone w piecu, trzeba będzie następujące produkty:

  • Jeden kilogram świeżych ziemniaków.
  • Jedna cebula średniej wielkości.
  • 200 gramów tłuszczu (wędzony lub warstwą zwykłego świni).
  • Niewielka ilość oleju roślinnego – około 2 łyżek.
  • Przyprawy – standardowy zestaw (szczypta soli, pieprz, rozmaryn i małe gałązki liść laurowy).

Właśnie proces przygotowania składników w ciągu zaledwie 15 minut, a następnie na tyle, aby zapewnić, że ziemniaki i boczek nie jest spalany w piecu. Na proces gotowania będzie trwać nieco ponad godzinę.

Gotowania pieczony ziemniak z bekonu

Teraz jesteś gotowy do przyrządzenia. Aby rozpocząć świeże ziemniaki należy dobrze wypłukać pod bieżącą wodą. Następnie należy obierać i pączków, po przemyto cięte na kawałki o średniej wielkości i pory z przyprawami (sól, pieprz, liść laurowy) i rozmarynu. Ziemniaka dodanie dwóch łyżek oleju roślinnego i uzyskaną mieszaninę mieszano.

Teraz przechodzimy do procesu sporządzania boczku. Produkt ten tnie się na kawałki i paski. Wraz ze zwykłymi bekon, można użyć niewielkiej ilości bekonu lub po prostu użyć podcherevinu.

Małe skórki cebuli i cięcia, można dzwonić i mogą być pokrojone w kostkę i mały rozmiar, jak kogoś takiego.

Sposób wytwarzania pieczonego ziemniaka

Składniki są przygotowywane, pozostaje tylko piec otrzymanej mieszaniny surowych ziemniaków, bekonu. Piec powinien być przygotowany wcześniej – za to, że musi być rozgrzany.

Ziemniaki z bekon, pieczone w piekarniku, przygotowując się do długości – około 30-40 minut. Premiks kładzie się na patelni, wstępnie smarowany małej ilości oleju roślinnego. Warto zauważyć, że powierzchnia musi być całkowicie pokryta nimi – można to zrobić z czystymi rękami lub specjalnej szczoteczki silikonowej.

Ziemniak z innymi składnikami jest rozłożona równomiernie. Są dwie opcje. Niektórzy preferują rozprowadzić mieszaninę mieszano, podczas gdy inne rozłożone pierwsze plasterki ziemniaków, które są następnie pokrywane soczyste tłuszczu. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Od czasu do czasu trzeba spojrzeć w piekarniku. Gdy potrawa jest gotowa? Zgodnie z ogólną zasadą, zaledwie 30 minut. W celu zapewnienia, że ziemniaki mogą być przebity wykałaczką lub widelcem – jeśli jest miękka, można wnieść do stołu.

Ziemniaki bekon, pieczone z folią

Składniki są takie same, ale proces przygotowywania i gotowania trochę inaczej. Ziemniaki w folii z bekonu wytworzono jak następuje:

  • Bulwy są myte dobrze pod bieżącą wodą i pokroić na dwie części, wewnątrz których trzeba dodać sól i pieprz.
  • Z jednej strony ziemniaków kładzie kawałek boczku, a drugi – pierścień świeżych cebuli.
  • Następnie, dwie połówki są połączone (okazuje się rodzaj hamburgera w stylu rosyjskim) i owinięte w folię.
  • Tak więc trzeba przygotować pozostałe ziemniaki, które są następnie rozprowadza na blasze.
  • Piec nieco ponad godzinę. Gotowość jest również testowane z wykałaczką.

Pieczone ziemniaki w piekarniku ze smalcem podawane na ciepło. Zanim pojawi się z pieca, zawartość patelni, można posypać startym serem. Podawać ziemniaki z ziołami powinno być. Dla tych celów, doskonale zielonej cebuli, pietruszki i koperku. Ponadto, aby ziemniaki mogą być podawane różne sosy, chociaż samo danie jest bardzo smaczne i nie wymaga dodatkowych suplementów.