542 Shares 8448 views

Jak parzyć zielonej herbaty prawo?

Co może być lepszego niż świeżo parzonej zielonej herbaty? Się z tym stwierdzeniem zgadzam się większość z nas. No, jak tu nie kochać tego pachnący i przydatne pić! Ale mimo jego popularności, niewielu wie, jak zaparzyć zieloną h ah dobrze. Tutaj jest pewna ceremonia. Jego stosowanie daje napój ten niepowtarzalny smak i aromat. W związku z tym, porozmawiajmy o tym, jak i ile zaparzyć zieloną herbatę.


prace przygotowawcze

Aby w pełni cieszyć się smakiem zielonej herbaty, konieczne jest, aby prawidłowo go wybrać. Nie jest tajemnicą, że na półkach istnieje wiele produktów niespełniających norm. Opakowanie herbata musi również spełniać standardy. Sama herbata jest owinięta w folię, a nie w opakowaniu. Lepiej, jeśli będzie to duża produktem, nie pył. Warto również wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać zieloną herbatę. Lepiej jest użyć do tego specjalnego naczynia z porcelany i fajansu (można wziąć szklanym naczyniu). Konieczne jest, że herbata nie wchłania zapachów. Ale nie można zamknąć słój szczelnie. Herbata jest szkodliwa, będzie dusić. Nigdy nie przechowuj urządzenia w pobliżu innych przypraw, perfum, mydeł, warzyw, tytoniu i innych produktów pachnących. Teraz pomówmy o tym, jak zaparzyć zieloną herbatę.

ceremonia herbaty

Przede wszystkim konieczne jest, aby zwracać uwagę na wodzie. Lepiej wziąć oczyszczony, jest bardziej miękki i smaczne herbata uzyskuje. Na przykład, starożytny chiński Użytkowane Woda z górskich źródeł. Teraz woda z kranu może być po prostu przeszedł przez filtr. Teraz musimy gotować ją na herbatę do pewnego etapu. Oznacza to, że konieczne jest, aby utrzymać go na ogniu, tuż przed pojawieniem się drobnych pęcherzyków na powierzchni. Należy wziąć to pod uwagę przed, jak zaparzyć zieloną herbatę prawidłowo.

Ważne jest przygotowanie potraw. Na ceremonii picia herbaty zielonej herbaty odpowiedni do porcelany lub fajansu czajniki. Są przemyć wrzącą wodę, w celu ogrzania się trochę. Następnie wlać do liści herbaty czajniczek – liczba zależy od odmian herbaty lub gatunku. Ale średnia wynosi około dwie łyżeczki. Wypełnij napar czajnik potrzebna jest woda wrzenia krok. Jest mała cecha: woda musi napełnić czajnik tylko jedną czwartą. Aby dowiedzieć się , jak zaparzyć zieloną herbatę prawidłowo, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie cechy dla tego procesu.

Teraz przykryć ściereczką, najlepiej lnu. Herbata do ogrzania, ale nie dusić. Po około pięciu minutach dodać wodę do góry, pozostawiając przestrzeń dla tworzenia piany, który jest wyświetlany po wybraniu herbatę dobrej jakości. Po pewnym czasie, piana zniknie, mieszając łyżką. Teraz można zacząć pić herbatę.

Jeśli wiesz, jak zaparzyć zieloną herbatę prawidłowo, można cieszyć się bogaty smak tego napoju. Pitna powinna być w ciągu godziny. Po tym czasie właściwości są zagubione i zmiana smaku. Jeśli parzona herbata jest przechowywany przez dłuższy czas, staje się źródłem hodowla bakterii. Tylko jeśli wiesz jak zaparzyć zieloną herbatę prawidłowo, można cieszyć się smaków i aromatów w najszerszym. Dlatego należy pamiętać, wszystkie podstawowe zasady i tradycje, aby stać się prawdziwym fanem tego napoju.