866 Shares 1454 views

Jak suszyć śliwki Elektrosuszarki? Batoniki śliwkami – przepisy kulinarne

Niektórzy z nas, jedzenie suszonych śliwek, nie zdają sobie sprawy, że – suszone śliwki. Co dziwne, ale są tacy ludzie. Jednak każdy wie o korzyściach płynących z tego owocu w całej jego postaci. Na przykład, właściwie gotowane śliwki, nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne. Gotować różne sposoby, jednym z nich – w suszarkach elektrycznych. Metoda ta jest szybka i prosta, ma wiele zalet, które będziemy omawiać. Od suszonych śliwek elektrycznych suszarek? Zbadamy tę sprawę.


Niektóre informacje o śliwek

Powszechnie wiadomo, że suszone owoce poprawia stan układu pokarmowego, pomaga normalizować ciśnienie, wzmacnia system nerwowy. Ma słodki smak kwaśny i tak dobrą z mięsa, na przykład, nadziewane kaczka lub kurczaka. Suszone śliwki są dodawane do lodów, ciast, sałatek owocowych i innych deserów. Ile trzeba Świeże śliwki w celu uzyskania jednego kilograma suszonych śliwek? To zajmie około czterech i pół kilograma. Niektóre informacje o tym, jak wybrać śliwka w suszeniu zimowym. Proponuje się, aby korzystać z owoców odmiany „węgierskie”, ponieważ mają więcej mięsa i mniej soku. Trzeba wziąć śliwka, w pełni dojrzały, który ma zamiar spaść na ziemię, rozmiar Large – śliwki będzie bardziej mięsisty. Suszenie korzystnie z kości. W skali przemysłowej ze względu na jego powolne śliwki suszenia potraktowano wrzącym roztworem sody w domu – nakłuć widelca.

Sushim śliwki suszarek w pierwszym wykonaniu

Tu dochodzimy do pierwszej metody, jak suche śliwki w suszarkach elektrycznych. Zaczynamy od przygotowania owoców: wyjąć źdźbło, potem to samo zrobić z liści i umyć. W celu suszenia był szybszy drenażu blanshiruem, obniżając jej wrzącego roztworu sody w żywności przez pół minuty -, a następnie przemyto wodą. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, cała powierzchnia owocu powinny wykazywać pęknięć. Podczas suszenia wilgoci odparuje. Jeśli odpływ jest duża, można przeciąć na pół i usunąć pestki. W tym przypadku, to jest kładzione na tacy górą nacięcie. Temperatura wyjściowa – 40-45 stopni. Zestaw tac suszących i przykryć pokrywą. Pierwszy Suszenie powinno trwać 3-4 godzin. Jednocześnie każda godzina zmienia palet. Aby uzyskać wysokiej jakości suszonych owoców, najlepiej kilka razy, aby zrobić sobie przerwę na 4-5 godzin do schłodzenia owoców. W przeciwnym razie będzie jeden wyciek soku. Drugi suszący – sześć godzin w temperaturze 60-65 °, a następnie przez pięć godzin chłodzenie. Trzeci suszenia – pięć godzin w temperaturze 70 ° C. Suszone śliwki muszą być sprężysta, elastyczna, miękka w dotyku i nie wydzielają sok po naciśnięciu. Przechowywać suszone owoce zaleca się w płóciennych workach, ceramicznym lub szklanym pojemniku w chłodnym miejscu. Śliwki są gotowe na zimę.

Szarpnął spustowy – śliwki

Istnieją trzy sposoby, aby przygotować ten produkt. Są to: przemysłowych, w kilku etapach, zmieniając temperaturę stopniowo do 90 0; home – suszarki elektryczne lub w piekarniku; Bardzo stare, w którym trzy tygodnie, śliwki suszone na słońcu, wraz z linii i pyłu. Gotowanie, jak w poprzednim przypadku, w suszarkach elektrycznych, ale w tym samym zakresie temperatur – 42-45 stopni, jak gorącym letnim słońcu. Pierwsze wezwanie do zrobienia w nocy i do rana owoce są znacznie zmniejszone. Rezerwa na kolejne kilka dni, okresowe przesuwanie, przewracając śliwek. Niektóre z nich trzy lub cztery dni już gotowy. W razie wątpliwości lepiej zachować nieco wilgoci niż undercured. Suszone zarezerwować kilka dni na tacy, niech dosohnut w temperaturze pokojowej. Następnie rozkłada się je w słoikach, przykryć ściereczką, papieru i bandaże. Cały proces suszenia jedną partię trwa około dwóch tygodni. W procesie tym, gdy osuszacz jest wciąż działa i jest wolna przestrzeń, to jest możliwe, w celu zamknięcia świeżego surowca, jak również możliwe – suchego chleba. Opanowaniu inny sposób, jak suche śliwki w suszarkach elektrycznych. Gotowy produkt może zastąpić słodycze.

Zwierzęta preform na zimę. Plum – główny produkt

Jednym ze sposobów na zebranie nasze owoce w sezonie zimowym mamy już opanowane. Ale, jak wszyscy dobrze wiemy, śliwki są przechowywane nie tylko w postaci suszonej. Gospodyni często wykorzystują je do swoich różnych preparatów, opróżniając część szerokiej gamy receptur, z jej make zszywania. Wszakże ludzie jedli owoce w starożytności. Zawierają one kwasy organiczne, takie jak kwas jabłkowy, chinowego i askorbinowego galaktan, pektyna i 16% cukru. Będziemy zbierać owoce nazwie śliwka w zimie. Przepisy zaleca się przechowywać w poręczne.

Gotowanie powidłami z orzechami

Gotowanie posiłków do tego przepisu, oczywiście, nie jest zbyt szybki, ale jest to dość proste. Ponieważ może obsługiwać każdy miłośnik owoców. Konieczne jest, aby wziąć dwa kilo śliwek kilogramie cukru. Innym wziąć orzechy. Usuń z pestki owoców, starając się wykonać daną czynność, tak, że płód doznał minimalne. Zamiast pit umieścić kawałki orzechów, wstępnie smażone. Naczynie, w którym przygotowuje się potrawę, należy wypełnić z cukrem i umieścić go na godziny w lodówce sześć. Następnie na małym ogniu preformy wrzenia przez 20 minut. Następnego dnia, ponownie, w tym samym czasie, te same gotować 20 minut. Ta operacja powtarza się pięć lub sześć dni. Po zakończeniu gotowania, zakasać zacięcie do przygotowanych słoików.

Śliwki, ogórki na zimę

W przeciwieństwie do wyżej opisanego sposobu (jak suszonymi suszarek elektryczny), będziemy się z „mokrych” naczynie – trawiona śliwki. Będzie korzystać z owoców „ugorki” pojemnika może wziąć każdy. Wprowadzanie wypełnienia: się 10-12 litrów wody na 25 kg śliwek, cukier – 0,5 kg soli – 150 gramów. Nie kolidują z gorczycy w proszku – 30 gramów. Dodać ekstrakt chlebowego – szkła, mieszano w ciągu dwóch i pół szklanki wody 250 g mąki. Podczas instalacji drenażu w pojemniku pomiędzy warstwami owoce put selera, liści mięty, wiśnie, porzeczki, pasternak. Proporcje – według własnego uznania. Wszystko to wlać płyn gotowane, przykryć ściereczką, włożyć jarzmo. Tydzień trzymać w temperaturze +20 C, a następnie przez miesiąc – w temperaturze +4 C -? 14 C. Gotowe.

Gotować śliwki i morele dżem

Nadal gotować puste śliwek, receptury, które, jak widać, są liczne. Dodaj specjalny smak moreli. 3,5 kg śliwek i moreli potrzeba 1,5 kg do dwóch kilogramów cukru.

Pozbyć się wszystkich owoców z nasion. Ugotować oddzielnie od siebie w niewielkiej ilości wody. Po zmiękczania Otrzymano przez sito lub rozdrabnianie. To może być zmielone w blenderze. Mieszaninę puree z cukrem, stale mieszając, gotować do grubości. Zacięcia nie jest spalony, dzięki czemu mały ogień. Umieścić gorące do słoików i skrętów. Można zamknąć kapronu powieki, ale potem muszą być przechowywane w lodówce w stałej temperaturze.

Gotowanie szybki dżem ze śliwek

Tak więc, zanim zatonie. Gotowanie dżemu z niego – prawdziwa przyjemność. Za kilogram ulubionego owocu trwa dwa kilo cukru. Parzona wrzącą wodę przepuszcza się przez maszynkę do mięsa i opadają go w płytkich barów. Oczywiście, zanim ten odpływ został dobrze umyć, a następnie usunąć z jej kości. Powstałą masę wypełniona cukrem i pozostawić na godzinę przed sokiem izolacyjnego. Mieszając, gotować przez 20 minut w nośniku ciepła, zostają zapakowane w bankach i zamknięcia pokrywy. W takim przypadku, gdy owoce są soczyste, kucharz będzie miał już zdefiniować go w zależności od stopnia zagęszczenia. Jeśli nie wiesz co ugotować z naszego owoców teraz, pamiętam, jak suszyć śliwki w suszarkach elektrycznych, zapisywać je w tej formie przed zimą, a następnie zdecydować, co zrobić z nich.