720 Shares 9435 views

Jakie szkodliwe zanieczyszczenia usuń filtr wody

W naturalnych zanieczyszczeń spadek wody, które można podzielić na następujące kategorie:


  • antybiotyki: bakterie, cysty, wirusy, robaki;
  • organiczne i nieorganiczne związki chemiczne;
  • Właściwości organoleptyczne, które zmieniają smak i zapach wody;
  • radiologiczne – nuklidy.

W wodociągowych naturalna woda jest chlorowana, i część zanieczyszczeń w procesie zniszczone. Jednakże, chlor reaguje z substancjami organicznymi tworząc nawet więcej związków szkodliwych. Dlatego gwarancja bezpieczeństwa dla zdrowia może dać tylko jakości filtry do wody ze zintegrowanym systemem czyszczenia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Należy również pamiętać, że nawet po scentralizowanego dezynfekcji w systemach wodociągowych, zanieczyszczenia wody mogą pojawić się niebezpieczne nie przenikają przez luźne połączeń, zaworów, uszczelek.
Do najczęstszych zanieczyszczeń chemicznych – azotany. Materiały te są częścią obiegu azotu i pojawiają się w wodzie z powodu wysokiej aktywności rolne koło proleganiya gruntowej. W niektórych krajach stężenie azotanów w wodzie wynosi 50 mg na litr.
Ołów i metale ciężkie, zawarte w stopach lutowniczych rur, złączek. Ich cząsteczki również rozpuszczają się w wodzie i sprawiają, że niebezpieczne w użyciu.
Jako koagulant w systemach oczyszczania wody stosuje się związki aluminium. W wielu przypadkach (błąd człowieka, awaria technologii do wykonania wypadku) po oczyszczeniu ich zawartość przekracza normę. Nadmiar związków glinu w wynikach wody metabolizmu Alzheimera zwalnia. Ten lekki metal jest w nadmiarze prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji.
Zewnątrz zanieczyszczenia wody aluminium nie określono. Maksymalna dopuszczalna w naszym kraju stopa z aluminium w wodzie – polmiligramma za litr. Prawdziwe analiza w wielu regionach pokazują nadmiar tej kwoty kilka razy.
Związki glinu trudne do „catch”. Oni swobodnie przenikać przez filtry węglowe i nie biorą udziału w wymianie jonowej. Specjaliści firmy Aquaphor włókien Akvalit przystosowane do oczyszczania wody ze związków glinu. Nowy rodzaj został opracowany niedawno Akvalit o strukturze luzem i uzupełnione „haków” chemicznych, które sprzęgają się związek glinu na jego powierzchni. W ten sposób metale ciężkie i inne zanieczyszczenia są zatrzymywane również wysoką wydajnością.
Filtry AQUAPHOR ze skutecznej ochrony aluminium są już dostępne na rynku. Są one szczególnie odpowiednie w sprężyny, podczas przybycia ciepłe dni zwiększa obciążenie oczyszczalni ścieków, zmniejsza czas wody osiadaniu. Procesy obserwowane sprężyna „drzewa” woda – szybki wzrost bakterii w nim i glony. W takich warunkach, kanały wodne stosuje się koagulantów aluminium, ale nie zawsze, po Przylega do oczyszczania wody.
Wybór filtra wody, należy zwrócić uwagę na produkty firmy AQUAPHOR (filtry AQUAPHOR Favorite i Morion). Ich system oczyszczania ścieków w stanie skutecznie radzić sobie ze związkiem glinu. Ponieważ kaseta z tonerem jest w filtr swobodnego przepływu AQUAPHOR Favaro 7000l że pohzvolyaet zapewnić średnią 3-4 osobowej rodziny wody pitnej na 1 rok. Wyższy stopień oczyszczania (praktycznie 99%) otrzymano wstecznego filtru osmozy Aquaphor MORION, który ma bardzo niewielkie wymiary w porównaniu z innymi podobnymi systemami odwróconej osmozy może pracować pod ciśnieniem z głównego przewodu wodnego 2 atm, a tym samym jego zbiornika jest zawsze możliwe, aby w stanie 5 litrów wody pitnej doskonale