89 Shares 6841 views

Jak dostać się z Madrytu do Barcelony? Odległość od Barcelony do Madrytu

Ogniste flamenco, walki byków i pomarańczowe sady w palącym słońcu południa … Co mamy? Oczywiście, o Hiszpanii! To przyciąga uwagę turystów z całego świata szukają aktywnego wypoczynku w połączeniu z dużą ilością atrakcji i pięknych plaż z drobnym piaskiem. Najczęściej podróżujący zainteresowany najbardziej znanych miast Hiszpanii. Są zawsze zawierać Barcelonie i Madrycie. Czy to możliwe, aby połączyć wizytę w obu miastach w jednej podróży? Powiemy Ci, jak zrobić to lepiej.


Hiszpania: Madryt Barajas

Najczęściej turyści z Rosji przyjść do Hiszpanii w ramach międzynarodowego lotniska Madryt-Barajas. To zajmuje sporo lotów z całej Europy i jest dziś uważany za jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju.

Lotnisko składa się z pięciu terminali, które znajdują się w pewnej odległości od siebie. Zgodnie z zasadami, każdy terminal lotnisko współpracuje z niektórych linii lotniczych, więc nie zdziw się, że można latać do jednego zacisku, ale lecieć z Madrytu będzie miał zupełnie inny. To jest zupełnie naturalne dla Hiszpanii. Aby poruszać się między terminalami budynków może być wolny transfer, czas nie przekracza dziesięć minut na drodze. Średnio przerwa ruch wahadłowy jest około piętnastu minut w ciągu dnia, w nocy, ten okres czasu jest podwojona.

Nawigacja lotnisko jest bardzo prosty, wszystkie umieszczone wyświetlacze i oznakowanie. Jest to bardzo wygodne dla tych, którzy widzą tylko odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dostać się z Madrytu do Barcelony. A odpowiedź jest – w samolocie. Chociaż sposób, aby odwiedzić dwa miasta niemal równocześnie więcej niż jeden. Opiszemy szczegółowo każdy z nich.

Odległość od Barcelony do Madrytu

Barcelona położona jest na wybrzeżu Hiszpanii, ale Madryt można nazwać jej serce. Dlatego turyści są chętni, aby zobaczyć wszystkie zabytki pięknego i bardzo różnych miastach. Odległość od Barcelony do Madrytu pozwala to zrobić bez żadnych problemów, ponieważ podróżujący mają do pokonania tylko sześćset dwadzieścia osiem kilometrów.

Hiszpanie wierzą, że odległość jest dość imponująca, ale Rosjanie, którzy są przyzwyczajeni do rozległych naszego kraju postrzegają te kilometry są bardzo ciche. Ponadto, odległość między miastami jest pokonanie przez pięć i pół godziny średnio.

Jak dostać się z Madrytu do Barcelony?

Prawie wszystkie europejskie miasta są bardzo dobrze połączone. Hiszpania nie jest wyjątkiem od tej reguły, więc podróżni mogą wybrać dowolny sposób, aby uzyskać w całym kraju dla nich czasu i pieniędzy. Ponadto, transport jest dobre przebiega w obu kierunkach. Dlatego też, jeśli jesteś w Madrycie, a swoim śnie – to jest Barcelona, podczas podróży między miastami również nie przekroczy pięć i pół godziny. W niektórych przypadkach czas przejazdu wzrasta nieznacznie, ale to zależy od wybranej metody transportu.

Jak dostać się z Madrytu do Barcelony? Bardzo proste. Można używać na kilka sposobów:

  • samochód;
  • statku powietrznego;
  • pociąg;
  • autobus;
  • taxi.

Każda opcja ma swoje wady i zalety, to o tym, że teraz do omówienia.

Podróż samochodem na europejskich drogach

Podróż do Hiszpanii samochodem jest bardzo ładne i wygodne. Własny samochód pozwala na przystanek w drodze do szczególnie malowniczych miejscach, aby zaplanować trasę i odkrywania lokalnej kuchni w pięknym przydrożnej kawiarni. Bez względu na to, co miasto to miejsce – Madryt lub Barcelona, czas przejazdu z zachowaniem wszelkich zasad ruchu drogowego w Hiszpanii nie będzie przekraczać sześciu godzin.

Ten kraj ma bardzo dobrą jakość jezdni, więc podróż dużo zabawy i pozostawia tylko pozytywne emocje. Aby nie zgubić się na autostradzie, można kupić mapę drogową lub wynająć samochód z nawigatora. Warto zauważyć, że wynajem samochodów w Hiszpanii jest bardzo popularny, a cena za wynajem nocy jest najbardziej do zaakceptowania w Europie. Rolling biura w największych miastach w całym kraju więcej niż wystarczająco, a ceną za dzień wynajmu nie więcej niż pięćdziesiąt euro.

Należy pamiętać, że w Hiszpanii wiele dróg płatnych, sprawiają, że podróż znacznie szybciej. Ale jeśli wziąć swój czas, wybierz objazdów. Są one tak dobrej jakości tkaniny i może zadowolić się wspaniałe widoki z okna samochodu.

Trasa autobusu Barcelona: łatwe i wygodne podróże

linii autobusowych w kraju są bardzo popularne wśród turystów i studentów. Metoda ta pozwala na przeniesienie tak szybko, jak to możliwe, aby dostać się z jednego miasta do drugiego, nie wydając dużo pieniędzy.

Barcelona Bus – Madryt ma zakres ruchu jednej godziny. Doświadczeni podróżujący powinni wybierać najwcześniejszy lot, który odchodzi z Barcelony do szóstej rano. W tym przypadku będzie można odbyć w Madrycie, przez większość dnia i opuścić miasto na północy autobus.

Największy przewoźnik działający na trasie Barcelona – Madryt, to firma Alsa. Przewiduje ona podróży wygodnymi autobusami z wielu klas usług. Najdroższe bilet kosztuje trzydzieści dwa euro za pieniądze turyści spędzają ósmej drodze do wygodnego autobusu z klimatyzacją, prysznicem, prywatny system mediów i Internetu.

Warto zauważyć, że zakup biletu w obie strony z kartą kredytową pozwala uzyskać zniżkę na taryfy. W związku z tym, że większość zamówień w Hiszpanii odbywa się za pomocą płatności bezgotówkowej.

Mogę dostać się do Barcelony w taksówce?

Taxi nie jest popularnym sposobem, aby dostać się z jednego punktu do drugiego w Hiszpanii. Oczywiście, można wziąć taksówkę, jeśli chcesz, ale to będzie kosztować ta podróż jest bardzo drogie. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Europie, już mężczyzna wsiada do samochodu zajmuje stałą kwotę pieniędzy. Opłata za kilogram bagażu i każdy przejechany kilometr. W rezultacie, na kilka godzin z Madrytu do Barcelony będzie kosztować więcej niż sześćset euro w jedną stronę.

Lotów między Barcelona i Madryt

Najszybszym sposobem podróżowania – to samolot. Barcelona – Madryt jest najbardziej obszar w Hiszpanii, więc problemy z wyborem przewoźnika nie będzie miał. W tej chwili między miastami codziennie prowadzi kilka samoloty, które świadczą usługi przeznaczone dla różnych poziomów usług.

Turyści mogą kupić bilety na podróż w obie strony siedemdziesiąt euro, cena ta obejmuje posiłki na pokładzie i darmowe drinki na lotnisku przed odlotem. Niektórzy podróżni wolą lotów w klasie biznes, i są gotowi za to zapłacić ponad dwieście euro.

Odległość między Madrytem a Barceloną samolot pokonuje około jednej godziny, pozwala zaoszczędzić czas spędzony na podróży i zwiedzania wielu zabytków w ciągu jednego dnia.

Hiszpańskie linie kolejowe: pociąg podróż

Jak dostać się z Madrytu do Barcelony szybko i tanio? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź: pociągiem. Ten sposób transportu może pobić wszelkie rekordy popularności w Hiszpanii. Z Barcelony do Madrytu pociągiem kilka milionów pasażerów rocznie wysłana. Nic dziwnego, że transport ten jest znacząco różny od naszych zwykłych pociągów.

Najbardziej popularne są pociągi szybkobieżne, zabiorą cię do miejsca przeznaczenia w ciągu dwóch i pół godziny bez przerwy. Cena takiej wycieczki waha się od sześćdziesięciu do dwustu euro, koszt zależy od klasy samochodu. Należy zauważyć, że przewóz każdej klasie jest bardzo wygodne i komfortowe, więc nie płacą dodatkowo za klasie biznes – będzie w każdym przypadku być bardzo miła wycieczka z pięknymi widokami za oknem.

Normalny pociąg obejmuje odległość do Madrytu w dziewięć godzin i sprawia, że kilka przystanków po drodze. Jego samochody nie różnią się wiele komfort i czystość, które psuje wrażenia z podróży.

Podróż do Hiszpanii przyniesie Ci mnóstwo zabawy, niezależnie od środka transportu. Więc należy połączyć wizytę w kilku miastach w jednej podróży, ponieważ Hiszpania jest piękna, a ty zasługujesz, aby zobaczyć wszystkie jej piękno.