711 Shares 7096 views

„Tonar” – co to takiego? Modele i techniczne

„Tonar” – znanym producentem sprzętu. Przez dwadzieścia lat udało mu się zdobyć miejsce na rynkach krajowych i zagranicznych. Znaczne ilości zaangażowanych do produkcji samochodów ciężarowych.


Cechy technologii

Wywrotka „Tonar” – jest uniwersalnym środkiem transportu. Ma dobrą sterowność, obsługą, eksploatacją wysokiej wydajności. specyfikacje techniczne określone w niej, pozwala poruszać się po drodze w każdych warunkach pogodowych. Wykorzystać je głównie do transportu materiałów budowlanych luzem, usuwanie gruzu po budowie, transportu naziemnego, w zimie – śnieg.

Pierwszy model wydany przez teraz, był trzyosiowe podwozie wywrotka z tylnym załadunkiem. Stało się to w 2002 roku. Od tego czasu Zakład zaczął oferować korpus z dwoma, trzema lub czterema osiami na obudowie. Były przyczep i naczep.

Po sześciu latach dóbr konsumpcyjnych rozbudowany ze względu na uwolnienie ciała z ruchomą podłogą. Po pewnym czasie, były pociągi tandem „Tonar”. Były to preparaty zawierające ciągnika i dwie dołączone do niego przyczepy wywrotki.

Zalety technologii „Tonar”

Producenci starali się stworzyć wysokiej jakości, niezawodne i trwałe pojazdy. I muszę powiedzieć, że się udało. Produkty firmy mają szereg zalet:

 • Design nadwozia zapobiega ścieraniu spoin. Osiąga się to przez to, że poszczególne elementy są ze sobą zespawane zagięta.
 • Jakość spoin nie budzi wątpliwości. Są one wykonywane przez roboty, produkowane w Japonii i Niemczech.
 • Na korpus stosowany gruby materiał. Aby wziąć pięć milimetr metalowe ściany, podłoga – 7 milimetrów.
 • Szeroka lista sugerowanych modeli zwiększa ich występowania. Kupujący może wybrać odpowiednią opcję.
 • Wszystkie produkty są zaprojektowane, aby spełnić warunków klimatycznych i warunków pracy w Rosji.

 • Trwałość sztuka osiągnąć poprzez staranne przetwarzania wszystkich części. Wszystkie elementy wykonane są ze stali, leczonych w celu ochrony przed korozją, brudem i tak dalej.

technologia wady

Istnieje kilka wad, który ma firmę produkcyjną „Tonar”. To może być taki problem:

 • Trzymając się naprawa jest trudna. Wynika to ze skomplikowanej struktury pojazdu.
 • Transport „Tonar” duża przesyłka towarów będą droższe niż przy użyciu transportu kolejowego. W związku z tym wzrost i koszty produkcji.

Cechy konstrukcyjne

Technology Company „Tonar” nadaje się do stosowania w warunkach dużych obciążeń, off-road, złych warunków pogodowych. Aby to zrobić, wszystkie elementy nośne posiadają dodatkowe wzmocnienia. Ale to, że nie zwiększa całkowity ciężar pojazdu, przy użyciu nowoczesnych oryginalnych rozwiązań technicznych. Pozwalają one na zapisanie parametrów norm ciężaru na niższym poziomie.

Używane pary kół bliźniaczych. W przypadku uszkodzenia jednego z kół stabilności maszyny nie jest zakłócony. Koła mają szersze gumy. To zmniejsza nacisk na podłoże. Dzięki temu samochód czuć się pewnie na drogach z cienką powłoką lub off-road.

lineup

„Tonar” – to nie tylko wysypisko. Firma produkuje przyczepy i naczepy typu wywrotka.

Najczęściej przyczepy prezentowane przez modelki z trzema osiami. Są odporne nawet bez zaczepu z pojazdem ciągnącym. Wadą konstrukcji przyczep można uznać tylny bagażnik. Zmniejsza to możliwości ewentualnego wykorzystania techniki.

Koszyk „Tonar” wykonana jest z płyt warstwowych. Jego pojemność wynosi 320 kg. Jest wyposażony we wszystkie niezbędne sprzedaży i półek. boczna część wzrasta, dając dostęp do okna. Wykonana jest ze szkła.

ładowność przyczepy jest zazwyczaj w przedziale 11-13 tysięcy kilogramów. Pusta przyczepa waży około 5,4-7,01 tysięcy kilogramów. Jej wymiary to:

 • Długość od 6460 do 8644 milimetrów.
 • Szerokość 2540-2545 mm.
 • Wysokość 2700-3162 mm.

Istnieją również przyczepy o znacznie mniejszych wymiarach. Ta przyczepa „Tonar” pasażer. Na przykład, model pojedynczej osi "Tonar-86104". Przyczepa całkowicie z ocynkowanej o grubości 100 mikronów. Ma dobrą nośność. Na każdy kilogram masy ciała przyczepa jest w stanie podnieść do 2,9 kg.

Semi „Tonar” najczęściej odbywa się na podstawie dwu- lub trzyosiowe podwozia. Nośność jest 31.3-31.5 tysięcy kilogramów. Przyczepa waży około 8500 kilogramów.

Dane Dump "Tonar-6528"

Jednym z najbardziej popularnych modeli jest „Tonar-6528”. Ma skrzyniowe. Ma to na celu zapewnienie, że rozładunek był dość mały obszar. Dodatkowo, konstrukcja sprawia, że samochód bardziej stabilny, co zmniejsza ryzyko wywrócenia się pojazdu.

skrzynie ładunkowe przy 44 stopniach. Jego objętość wynosi 16 metrów sześciennych. Wywrotka ma 10 koła. Przy czym dwie osie zamontowane podwójne opony. Mistrz jest średniej i tylne koła. 6×4.

W silniku wysokoprężnym z objętości 11 litrów na sto kilometrów wybiera się jako jednostkę napędową. Paliwo jest dostarczane do systemu elektronicznego. Ustanowiony system bezpośredniego wtrysku.

Ruch wiarygodności odpowiedzi podwójny system hamulcowy. Jest to podwójny pneumatyczne. Ponadto dodatkowo ustawić układ przeciwblokujący.