310 Shares 6861 views

"Fitoverm": Zasady opinie, ceny, przetwarzania. Jak niebezpieczne „Fitoverm” dla osoby?

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni, wszystkie uprawiane w ogrodach i ogrody czyhają na różnych szkodników. Dobre zbiory w obecnych warunkach jest to niemożliwe, aby rozwijać się bez użycia substancji, które niszczą najgorszych wrogów ogrodników. Ale co roku używamy więcej trucizny, aw rzeczywistości szkodzą nie tylko owady. Dlatego ważne jest, aby w drodze akcji wykonanych z naturalnych substancji. Taka jest „Fitoverm”.


aplikacja

Wszystkie preparaty do zwalczania szkodników insektów są podzielone na dwie grupy: kontakt i jelit. Jeśli pierwszy działają na owady i pokryw prowadzą do szybkiej ich zniszczenia, przy czym ten ostatni wejściu do jelita, co prowadzi do tego samego związku, ale w ciągu kilku dni. Niektóre z narzędzi wykorzystywanych do zwalczania szkodników, w tym „Fitoverm”, połączyć oba rodzaje trucizn. Oznacza to, że to działanie kontaktowe pokarmowego trucizny.

"Fitoverm" zniszczyć:

 • chrząszcze Kolorado.
 • Kapusta biała ćma i motyl.
 • Sawyers.
 • Mszyce.
 • Plodozhorok.
 • Rolki liści.
 • Ćmy.
 • roztocza roślin.
 • Wciornastków.
 • Gąsienice.

zakres:

 • Owoce i warzywa, ich sadzonki.
 • klomby.
 • rośliny doniczkowe.

opis

„Fitoverm” – jest to przygotowanie do czwartego pokolenia pochodzenia biologicznego. Jest on oparty na mikroorganizmy w glebie.

Coraz częściej w leczeniu wewnętrznych i ogrodowych kwiatów, roślin i upraw roślinnych stosowanych jest „Fitoverm”. Ceny pakietu 4 mg – 16-18 s. Jednocześnie do zwalczania szkodników z roślin doniczkowych opakowanie zawiera dwie fiolki z dwóch zabiegów. Opakowanie 4 mg stosuje ogrodnictwie.

zalety

 • Lek rozkłada się po 24 godzinach od aplikacji.
 • Przetwórstwa roślin możliwe podczas dojrzewania owoców „fitoverm”.
 • Jedz owoce roślin traktowanych jest możliwe w ciągu dwóch dni.
 • Brak efektu przyzwyczajenia do fitoverm szkodników”.

braki

 • Znacznie spowalnia działanie deszczu narkotyków lub ciężkiego rosy.
 • Często trzeba powtarzać zabieg, aby osiągnąć ten efekt.
 • Słabe zwilżania liści. Jest to konieczne, aby użyć środków przeszkoda (mydła). Często do lepszego wykorzystania substancji pomocniczych, substancji leków, które obniżają napięcie powierzchniowe wody. Po ich rozwiązanie aplikacja jest rozprowadzana lepiej ciągu liści i innych części roślin.
 • Mieszać z innymi truciznami nie może być „Fitoverm”.
 • Recenzje niektórych klientów powiedzieć, że koszt leczenia tym lekiem jest wyższa niż nienaturalne.

Przygotowanie roztworu

Roztwór do obróbki jest przygotowana bezpośrednio przed użyciem. W jednym litrze wody rozpuszcza się zawartość ampułki z „fitoverm” mieszanego, składającego się z wodą do objętości niezbędnej dla zniszczenia poszczególnych rodzajów szkodników. Po raz kolejny miesza i „leczyć” gotowy do szkodliwych owadów.

przetwarzanie

Przed przetworzeniem zapytać prognozę pogody. Jeśli istnieje duża szansa na deszcz, procedura jest lepiej, aby anulować. Pożądane jest, aby upłynęło co najmniej 8 godzin po zabiegu padać. nie jest również potrzebny silny wiatr.

Leczenia dowolnego rozpylacza, które rozpylają roztwór dobrze.

Zwilżyć rośliny potrzebują regularnych odstępach czasu. Po tym wszystkim, trucizna będzie działać dopiero po szkodniki jeść liście moczone je lub dostaje je na skórze.

zgodność

„Fitoverm” do wewnątrz rośliny i uprawy warzyw jest kompatybilny z głównych pestycydów stosowanych w leczeniu roślin.

trucizna

Po 6 godzinach po leczeniu gryząc owady przestają jeść i siedzieć bez ruchu od dwóch do trzech dni. I dopiero wtedy umrzeć. Ssanie potrzebuje więcej czasu. Zatrzymują się jeść po 12 godzinach, a umrzeć kilka dni później.

Śmierć głównej ilości szkodników następuje w ciągu 5-7 dni. A liście pozostają zabójczy dla nich od jednego tygodnia do trzech. Oczywiście, jeśli w tym czasie nie będzie padać.

Badania wykazały, że plodozhorok i inne owady liść jedzenia jabłek i porzeczek jest prawie nie było. Ten sam efekt był również z wołka.

Najgorsze „Fitoverm” radzić sobie z różnego rodzaju mszyc. Około 20 procent z nich pozostaje przy życiu po oprysku.

lek

Agent macierzysty działający na szkodniki – aversectin otrzymany z grzyba Streptomitses avermitilis w glebie. blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za pracę organów władzy. To właśnie z powodu tego owad przestaje karmienia i umiera z głodu.

dawki

W celu ochrony przed roztoczami roślinnych przy użyciu 4 ml fiolce z 2 litrami wody, mszyce – na litr, i konieczności wciornastków 4 mg rozpuszczonego w 0,5 litrach wody. Dawkowanie dla każdego z wymienionych szkodników w tabeli, który jest na opakowaniu z lekiem.

toksyczność

„Fitoverm” umiarkowanie niebezpieczny (trzeci stopień). On nie jest zagrożeniem dla ludzi i zwierząt, o ile, oczywiście, nie bierz go na jedzenie. Ale dla ryb „Fitoverm” niebezpieczne. W rzeczywistości, po wpadnięciu do wód wejdzie ona ciało ryby, wraz z wodą i trucizn nich.

środki ostrożności

Pomimo faktu, że „Fitoverm” uważa się za nisko toksyczne, czasami nie są reakcje alergiczne na nim. Dlatego przygotowanie i stosowanie leku jest wymagane do korzystania rękawice, fartuchy, okulary, respirator.

W procesie natryskiwania nie pić, nie jeść, nie palić. Po zakończeniu procesu mycia rąk i twarzy mydłem i wodą, płukać usta.

Opakowanie, w którym znajduje się trucizna jest spalony, uważając, aby nie wdychać dymu ze spalania, który zawiera szkodliwe substancje. W żadnym wypadku nie może wyrzucić go w rzece, stawie lub innych zbiorników wodnych. Nie należy go używać do przechowywania innych substancji.

magazynowanie

Lek „Fitoverm” przechowywano 2 lata w temperaturze do 30 ° C -15˚S. Pomieszczenie powinno być suche i chłodne, niedostępne dla dzieci. Żywność i leki dla ludzi nie powinno być w nim.

długi przygotowany roztwór nie jest przechowywany, to następny dzień po przygotowaniu traci swoje właściwości.

„Fitoverm” dla roślin doniczkowych

Pielęgnacja kwiatów w mieszkaniu jest zwykle skomplikowana przez fakt, że rosną w miejscu, gdzie właściciele mieszkają. Więc używać trucizn z silnym ostrym zapachu nie jest pożądane. Ale „Fitoverm” kto nie ma tej wady, to jest całkiem nadaje się do zwalczania szkodników. Sprzedaży „Fitoverm” dla roślin domowych w opakowaniu, w którym znajdują się dwie fiolki, każda zawierająca 2 ml preparatu. Opakowanie jest bardzo wygodne. Ampułki preparat „Fitoverm” Liczba zaleca się rośliny w 40 g wody i instalacji technologicznej i gleby poniżej. Pozostałość wlewa się do gleby w postaci garnka.

Na co szkodniki będzie „Fitoverm”? Opinie donoszą, że działa na przędziorki. Małe muchy stsiarid nie zniszczyć.

Jest jeszcze inna cecha niektórych owadów, takich jak roztocza. W swoim rozwoju, oni przejść przez kilka etapów: jaja, nimfy (młodzi stworzeń) i dorosłych. Więc te nimfy giną znacznie dłużej. W związku z tym konieczne ponowne przetwarzanie czerwonych przędziorków i powszechne, że nie były one na rośliny do dwóch miesięcy.

Naukowcy stale pracują nad poprawą ochrony roślin przy pomocy leków one utworzone. Te, które mają lepsze właściwości, otrzymują przedrostek do nazwy oryginalnej. Zatem lek „Fitoverm-M” jest znacznie lepiej niż oryginalny wciornastków. Kto stworzył specjalny „Fitoverm” dla kolorów o ulepszonych właściwościach i nie są szkodliwe dla roślin ozdobnych.

Storczyki i szkodniki

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się efektowne storczyki. Są bardzo piękne, ale są dotknięte przez szkodniki tak często jak zwykłe kwiaty. Decydowanie czy używać „Fitoverm” dla storczyków? Recenzje Niektórzy ogrodnicy radzą sobie powiedzieć, że ten lek przeciwko wciornastków nie jest konieczne, ponieważ kwiaty – to miejsce, gdzie ukrywa się tych pasożytów. Dlatego też trzeba zgrać i wyrzucić. Trzon uczta i pozostawia żadnego sensu bez kwiatów. Lepiej jest użyć „Fitoverm-M”.

Inni hodowcy twierdzą, że pomaga pozbyć się „Fitoverm” od kleszczy na storczyki. Ale jest to proces długotrwały. Najpierw trzeba wyciągnąć kwiat z potraw i dobrze sobie z tym poradzić, albo wyrzucić. Storczyk może żyć bez kory na tydzień. W związku z tym, korzenie przemyto ciepłą wodą, traktowano „fitoverm” przez rozpuszczenie 1 mg nim na 1 litr, i ukryć dzień w torbie polietylenowej. Umieszczony w naczyniu miska lub szerokiej, które wnikają promienie słoneczne. Konieczne jest jedynie, aby rozpylać swoje korzenie. Dziesięć dni później potraktowano ponownie. Potem znowu gorący prysznic, nowa kora i pot. Podlewanie pięć dni później.

„Fitoverm” dla sadzonek

Jeśli liście sadzonek podejrzanie błyszczące i pofałdowany lub tracą kolor, to na pewno to zostało zaatakowane przez szkodniki. Można ostrożnie badać je ze szkłem powiększającym. Aby grać na czas i mam nadzieję, że w jakiś sposób wszystkie koszty, jest to niemożliwe. Rośliny potraktowane w pokoju. Dlatego „Fitoverm” nadaje się do sadzenia w pierwszej kolejności ze względu na brak zapachu i ze względu na bezpieczeństwo (zgodnie z przepisami) na ludzi. Lepiej zacząć radzić sobie ze szkodnikami we wczesnych stadiach porażki. Następnie skutecznie pomaga „Fitoverm”.

Recenzje ostrzec użytkowników, że środek jest skuteczny tylko przy temperaturze powyżej 18 stopni.

Aby poradzić sobie z trudnymi szkodniki sadzonek, bo mnożą się szybko. Może zmniejszyć ryzyko:

 • Korzystanie podczas sadzenia i kiełki nurkowych na parze ziemi.
 • Utrzymywanie optymalnego trybu wilgotności i temperaturze.
 • Dokonywanie nawóz w zalecanych dawkach.