159 Shares 1494 views

Udział kapitału własnego w budowę mieszkań

Udział kapitału własnego w budowę mieszkań w Rosji jest związane ze znacznym ryzykiem dla kupujących. Często słyszymy i czytamy o oszukał inwestorów, budowy długoterminowej zamrożenia budowy, poważnych naruszeń terminów. Aby nie nabrać na oszustwa przynęty, bez skrupułów deweloperzy, nie kupić mieszkania w domach, które są mało prawdopodobne, aby zrezygnować na czas, mogą zapoznać się z materiałem przedstawioną poniżej.


W celu ochrony praw akcjonariuszy uchwalił ustawę w sprawie udziału kapitałowego w budowie (ustawy federalnej № 214), według niego, istnieją trzy sposoby nabywania własności w budynku mieszkalnym:

  1. Podpisanie umów partnerskich (DDU).
  2. Wejście do mieszkania i budynku lub spółdzielni mieszkaniowych i akumulatorem (HBC i WNC).
  3. Nabycie certyfikatów mieszkaniowych.

Również zasadnie uznać zawarta z deweloperem do umowy inwestycyjnej, ale jest to bardzo ryzykowne dla posiadaczy akcji. Fakt, że umowa inwestycyjna może zostać zawarta na każdym etapie budowy, nawet na etapie projektu i wykopu bez zezwoleń. Ponadto, w tym przypadku, aby sprzedać niedokończone mieszkania (przypisać prawo do niego) nie będzie działać – prawo zabrania go.

Najbardziej niezawodnym sposobem na zakup mieszkania na rynku pierwotnym jest zawarcie udziału kapitałowego w umowie budowlanej. Jeśli deweloper oferuje inne opcje, więc ma pewne trudności i problemy.

Dlaczego udział w kapitale w budowie systemu DDU?

  • Po pierwsze, deweloper może podnieść kapitał (czyli sprzedaży mieszkanie w nowo wybudowanym domu) na PO tylko po uzyskaniu pozwolenia, w tym pozwolenia na budowę, dokumenty dotyczące gruntów pod budowę. Ponadto deweloper musi opublikować deklarację projektu w oficjalnych publikacjach i / lub w Internecie.
  • Po drugie, wszystkie zawarte kontrakty muszą być rejestrowane w Rosreestra który eliminuje podwójne sprzedaży.
  • Po trzecie, na posiadaczy procentowych mają możliwość w dowolnym momencie, aby przypisać moje mieszkanie i zwrot pieniędzy.

Biorąc udział własny w budowę i podpisaniem umowy, należy pamiętać, że musi on zawierać:

  • Obszar, podłoga, numer pokoju, materiał, z którego zbudowany jest dom, a pozostałe parametry obudowy dokumentacji projektowej;
  • Termin dostawy do domu;
  • cena zakupu mieszkania;
  • Okres gwarancji (co najmniej pięć lat dla całego domu i nie mniej niż trzy lata na narzędzia).

Jeżeli umowa nie stanowi co najmniej jeden element z czterech powyżej, wówczas umowa nie uważa się za zakończone.

Jeśli deweloper naruszył warunki dostawy w domu, jest on zobowiązany do zapłaty Kupującemu karę w wysokości 1/300 CBR. Jeżeli nabywca jest osobą fizyczną, kara zapłacona w podwójnej wielkości.

Kupujący może odmówić uwzględnienia warunkach DDU, jeśli deweloper nie jest oddany do użytku dom w ciągu dwóch miesięcy po terminie, a jeśli jakość obudowy zasadniczo nie spełniają wymogów i norm budowlanych.

Ważnym wskaźnikiem tego, że udział kapitału własnego w budowę prawie 214-th jest najbardziej niezawodny – banki dają kredyty hipoteczne na mieszkania w tych obiektach.

Oczywiście, tylko fakt, że deweloper pracuje według liczby prawa 214, nie gwarantuje, że nie zostaną oszukani. Przed podjęciem udział własny w budowę konkretnego domu warto dokładnie sprawdzić dewelopera, powinien wiedzieć – czy to jest dużo domów budowanych i oddany do eksploatacji, jeżeli warunki naruszone. Bardzo przydatne do wyszukiwania obecność internetowy sądowych na dewelopera (na przykład na stronie internetowej Trybunału Arbitrażowego).