883 Shares 7669 views

Lyuk Uilkshir – australijski w Rosji

Lyuk Uilkshir – australijski piłkarz, który dobrze zna rosyjskich fanów za role w Moskwie „Dynamo”. Jednak klub nie był jedynym, który rozmawiał z odtwarzacza nie tylko ogólnie, ale również w Rosji. Jeśli nie wiesz, jaka była ścieżka kariery piłkarz, powinieneś przeczytać ten artykuł. Tutaj znajdziesz chronologiczną ścieżkę australijski we wszystkich klubach, który był jego domem dla długiej kariery. Nawiasem mówiąc, piłka nożna nadal grać – Wiesz klubu? Lyuk Uilkshir – to znakomity gracz, który na pewno warto zobaczyć.

Początki kariery

Lyuk Uilkshir urodził się 2 października 1981 w Australii, gdzie zaczął angażować się w futbolu, że nie jest tak popularne jak rugby. W wieku 11 lat, był w Akademii lokalnym małym klubie „Albion Park White Eagles”, gdzie spędził trzy lata, aż miał 14 lat nie mają zwabił bardziej imponujący klub o nazwie „Wilki Wollongong”, gdzie spędził dwa lata. Ale jest młody zawodnik nie pozostał – gdy miał szesnaście lat, przeniósł się do innej australijskiej akademii piłkarskiej w klubie „Hej-I-Es”. Ale, jak się okazało, występując w Australii nie był przeznaczony – w 1998 harcerzy z angielskiego klubu „Middlesbrough” zauważył młody talent i zaprosił Łukasza do siebie. Kiedy miał 18 lat, podpisał profesjonalny kontrakt z angielskim i zaczął grać dla drużyny seniorów „Middlesbrough” w 2001 roku, kiedy miał dwadzieścia lat. Jak się okazało, ten facet nie był w stanie szybko przystosować się do zupełnie innego kraju o innym klimacie, innej kultury i okolic kraju. W efekcie spędził zaledwie 25 gier na „Middlesbrough” w ciągu najbliższych kilku lat, zanim w 2003 roku w wieku 22 lat, aby przejść do „Bristol City”, które jest określone dla zawodnika 375 tysięcy euro. To właśnie tam Lyuk Uilkshir i otwarty jako wielki prawej gracza, nawet mając strefy.

Kariera w „Bristolu”

Nowy zespół, który grał w trzeciej lidze znaczenia Anglii, Wilkshire, oczywiście, od razu zyskał miejsce u podstawy – różnica w klasie pomiędzy najwyższymi i trzecich lig była ogromna, a to trwało Lyuk Uilkshir. Piłkarz natychmiast zaczął wykazywać wielką grę, i przez trzy lata grał w 124 meczach, strzelając 18 bramek. Nikt nie miał wątpliwości, że takie stwierdzenia będzie zwrócić uwagę na młody australijski, a nawet – w 2006 roku holenderski klub „Twente” podpisała umowę z nim, a Lyuk Uilkshir, którego zdjęcia zaczęły pojawiać się na okładkach magazynów sportowych, dostał drugą szansę na wysokim poziomie.

Przejście do „Twente”

Nowy klub, Luke natychmiast dostał się u podstawy i zaczął się rozwijać dalej. W dwóch pełnych sezonów Wilkshire grał 68 mecze i strzelił pięć goli. W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, gdzie był używany częściej jako prawego pomocnika, osunął niższa w Holandii, grając pomocnik defensywny, ogólny prawy obrońca. To właśnie w tej roli i zajęło Moskwa „Dynamo” w 2008 – koszt australijskich Moskali 2,2 miliona euro.

Rozkwitu „Dynamo”

Było to w klubie Moskwie Luc i znalazłem powitanie miejsce, gdzie lubił grać, a ja chciałem być. Ożenił się z Rosjanką Kristina Dolgopolova i ciągle grał w „Dinamo”. Przez sześć lat spędził w Moskwie, po zagraniu 163 mecze i zdobył dwie bramki. To był najdłuższy znaleźć Aussie w żadnym klubie piłkarskim. Jednakże, dobiegła końca – w 2014 roku, 33-latek nie dostał nowy kontrakt, więc postanowił spróbować swoich sił w innym zespole. Wybrał do tego już znane mistrzostwo Holandii.

Niepowodzenie holenderski

Powody, dla których Wilkshire nie pracują w swoim nowym klubie „Feyenoord”, istnieją różne – a jeden z nich był fakt, że jego żona tęskni. Dlatego właśnie rok później Lyuk Uilkshir i Christina Dolgopolov powrócił do Rosji, aw styczniu 2016 roku podpisał kontrakt z australijskim „Tereku Grozny”.

Powrócić do Rosji

Nowy klub, Luke spędził zaledwie sześć miesięcy – grał sześć mecze, ale nie odnowić umowę krótkoterminową, gdyż otrzymał ofertę, że można było odmówić. Australijczyk mógł powrócić do „Dinamo” – a on skorzystał z tej szansy. Teraz 34-letni gracz ma umowę roczną z ulubionego klubu, a co przychodzi po – nikt nie wie.

Występy w reprezentacji

Dla reprezentacji Australii Wilkshire grał w 79 meczach i był jednym z kluczowych graczy, niezależnie od pozycji, w której grał. Zadebiutował w 2005 roku w meczu z Wyspami Salomona. W wyniku tego, że przyczynił się do wyjścia reprezentacji do Mistrzostw Świata 2006, gdzie Wilkshire grał w dwóch meczach, w tym w ósmej finału, gdzie Australijczycy przegrali z Włochami. Na Azji 2007 Luc grał również ważną rolę Cup, zagrał trzy mecze, ale został zdyskwalifikowany – i austriacka drużyna przegrała w ćwierćfinale Japończyków bez niego. Na 2010 Mistrzostwa Świata Wilkshire grał na prawej obronie i uczestniczył we wszystkich trzech meczach, nie straciła gola w spotkaniu z Serbami. Asian Cup 2011 był najbardziej udany – Wilkshire z Australii dotarł do finału, ale nawet tam Australijczycy pokonany przez Japończyków. W meczu z Indii w ramach tego turnieju, Luke dał dwie asysty. Jego ostatni mecz Wilkshire która odbyła się w maju 2014 roku – był to mecz przeciwko reprezentacji RPA, który zakończył się remisem 1: 1.