456 Shares 1705 views

'NASONEX': analogi, rekomendacje

„NASONEX” – belgijski sprayu do leczenia alergicznego nieżytu nosa. Analogi te raczej drogich leków są "Nasobek" (Czechy), "Avamys" (Wielka Brytania), "Flixonase" lub "Flukonazol" (Wielka Brytania), "Aldetsin" (Belgia), "Aerius" (USA), "Mometazonu" (Rosja ).


Wszystkie preparaty są glyukosteroidov grupę, która może być używana przez cały rok. Ich działanie antyalergiczne staje się zauważalne po dwunastu godzinach od pierwszego zastosowania.

„NASONEX” analogi tego leku, z wyjątkiem działań antyalergicznych zmniejszyć stan zapalny, ułatwia oddychanie. Dlatego eksperci często przepisują go jako część terapii skojarzonej w leczeniu zapalenia zatok.

Przy stosowaniu leku objawy uboczne mogą wystąpić. Najczęściej to swędzenie i pieczenie, suchość śluzu. Czasami pacjenci stosujący „Nazoneks” (analogi leku) mogą wystąpić trudności w oddychaniu. Czasami jest skurcz oskrzeli, rozwija się ból gardła, nosa zacząć. Kobiety, które wykorzystywane NASONEX czasie ciąży, dziecko może urodzić się z niewydolnością nerek.

Z tych względów, biorąc „NASONEX” analogi nim bez recepty nie jest zalecane.

Składnik aktywny leku "Avamys" jest flutikazon, Fliksonaze – flukonazol "Aldetsin" – beklometazol "Aerius" – desloratadyny.

Wszystkie substancje mieć podobny efekt. Jednakże, tylko lekarz może zdecydować, jaki rodzaj leku Avamys, „” lub „NASONEX” najbardziej odpowiednie w tym przypadku.

Czasami opinie laryngolodzy Lekarze nie zgadzają. Niektórzy eksperci uważają, że analogi „NASONEX” różnią się jedynie za cenę i miejsce produkcji. Inni są przekonani, że różne składniki aktywne leków mają różny wpływ na choroby.

W każdym przypadku decyzja podejmowana jest przez lekarza. „NASONEX” „Flixonase”, „Aerius” ponad wszystkie inne leki nie powinny być podejmowane bez recepty, gdyż może to prowadzić do poważnych konsekwencji.

„NASONEX” analogi narkotyków mają wiele przeciwwskazań.

Przede wszystkim, ze szczególną dbałością o ich przepisywany kobietom w ciąży. U dorosłych pacjentów z tego typu leków nie wpływa na pracę nerek. Jednak mogą one powodować zaburzenia rozwoju płodu.

Narkotyki nie są wskazane dla dzieci poniżej 12 lat. Nie można ich używać podczas choroby zakaźnej lub po zabiegu. Nos urazy są również istotnym przeciwwskazaniem do narkotyków.

„NASONEX” analogi leku nie jest wymagane dla pacjentów z gruźlicą, cierpiących jakichkolwiek infekcji grzybowych, bakteryjnych i chorób wirusowych.

dawka sprayu wybór zależy od pacjenta, rodzaju choroby.

Zazwyczaj dzieci zaleca się stosowanie sprayu (50ml każdej turze) dwa razy dziennie. To dawka zapobiegawcza. Dawka terapeutyczna może być w szczególnych przypadkach dwukrotnie.

„Nazoneks” jest wygodne, że jego pojemnik (spray) po kilku walców prasujących zmierzyć dokładnie 50 ml leku. W związku z tym, w celu określenia dawki mogą być zwykle przez naciśnięcie głowicy pistoletu natryskowego.

Istnieją inne formy przekazania tych leków: tabletki, syropy, maści. Syropy, zwykle przepisywany do małych dzieci. Maść zastosowana cienko pokrzywka, wyprysk alergiczny i innych chorób.

Który lek „Aerius” „NASONEX” „Flukonazol” lub inne wolą?

Odpowiedź jest jasna: jedna przepisane przez lekarza.

Czasami jednak, że decydującym czynnikiem nie jest powołanie specjalisty, a cena leku.

„NASONEX” kosztuje średnio 700-850 rubli. Jej odpowiednikiem „Aerius” (większość jest sprzedawany w postaci tabletek lub syropów) – 500 rubli. "Flixonase" kosztuje 600 rubli "Aldetsin" – w ramach 300 rubli "Avamys" – od 500 do 600 rubli.

Oczywiście cena zależy od regionu i liczby leków w opakowaniu.