241 Shares 8840 views

Podczerwieni ogrzewania: plusy i minusy, funkcje instalacyjne, opisy i recenzje

ogrzewanie na podczerwień, zalety i wady, które będziemy patrzeć na dziś jest jednym z popularnych sposobów ogrzewania budynków. Jako źródło ciepła, promienniki podczerwieni są używane w niniejszym dokumencie.


Urządzenia te mogą być dodatkiem, który pomaga standardowego systemu ogrzewania parowego, aby lepiej radzić sobie z problemem, lub główny dom jest ogrzewany przez elementy. promienniki podczerwieni mogą być wykorzystywane do ogrzewania budynków mieszkalnych i biur, stoisk , i tak dalej.

Zasada działania ogrzewania podczerwonego

Musimy poznać zasadę działania takich grzałek dokładnie zdecydować, czy należy zastosować w domu ogrzewania podczerwonego. Plusy i minusy, których cena – komfort w zimnych porach roku, trzeba być jasne. Nawiasem mówiąc, koszty takich systemów jest rzędu 500 rb na 1 metr kwadratowy lub 5000 rb o 1 pieca.

Ciepło promieniowane przez źródło podczerwieni są transmitowane do powierzchni obiektów. Ogrzewa podłogę, ściany, meble, a wszystko, co jest we wnętrzu.

Ogrzewany, te elementy sprawiają, że ciepłe powietrze, a ponieważ światło podczerwone nie podgrzewa go samodzielnie. Ciepło, które wytwarza się grzejnik, nie absorbowane przez powietrze (które ma dość niską przewodność cieplną), tak, że powierzchnia staje się wystarczającą ilość ciepła. Pozwala to nawet do 70% oszczędności energii, jak jesteśmy pewni producenci takiego sprzętu.

Wielu użytkowników uważa ten wniosek bardzo przesadzone.

ogrzewanie domu

Coraz bardziej popularne są te systemy grzewcze w sektorze prywatnym. Mogą one być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania całego pokoju jako całości, ale pewne jego części, co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu terytorium, na którym nikt nie jest.

Aby skutecznie ogrzać małego pokoju jest dobrym rozwiązaniem do sufitu instalacji grzewczej w podczerwieni. Instalowania grzejników na suficie pozwala na dystrybucję ciepła do wszystkich powierzchni przedmiotów w pokoju i, co ważniejsze, także ogrzewanych podłogi.

W zależności od wysokości sufitu urządzenia mocowane są w odległości 2,5-3,5 m od podłogi. Producenci zalecają, aby nie umieścić je tuż nad strefą zamieszkania, a trochę z boku.

Jeśli wzmocnienie urządzenia na stropach PVC lub w pobliżu okna, dużo ciepła jest marnowana.

Oprócz grzejników sufitowych domy mogą być ogrzewane przez ciepłe podłogi podczerwieni, które nazywa się również folie. Ten typ ogrzewania podłogowego jest niezwykłe, że może być układane pod wieloma opcjami podłogowych. Wśród nich, parkiet, laminat, płytki i nawet linoleum.

Różnorodność promienników podczerwieni

Istnieją tylko dwa główne typy urządzeń, które zapewniają ogrzewanie na podczerwień. Plusy i minusy dla zdrowia konsumentów, zaoszczędzić na energii i innych wskaźników są prawie takie same w tych źródłach.

Pierwszy typ urządzeń – to wszelkiego rodzaju panele grzewcze. Drugi typ obejmuje wszystkie grzejniki filmowych.

Oddzielenie to ze względu na pole zastosowania tych systemów. Na suficie mogą być stosowane oba rodzaje urządzeń i tylko filmem promienniki podczerwieni są odpowiednie do produkcji ogrzewania podłogowego.

cokół

promienniki cieplne realizowane są jako listwy przypodłogowe. Cokół, który znajduje się zawsze na całym obwodzie pomieszczenia, może ogrzać wszystkie wchodzą w zakres jego elementów działania, aw tej dziedzinie jest wszystko, co jest w pokoju.

Wzdłuż ścian można dostać coś takiego upału przeszkody, które jest trudne do pokonania ściany pochodzą z zimna. Więc pokój może łatwo stworzyć tryb niezbędnej temperatury.

W narożnikach i ścianach nie rozprzestrzenił pleśni, jeśli zainstalować ogrzewanie podczerwone listwy. Plusy i minusy, korzyści są oczywiste.

O długości cokół osiągnięte wystarczające grzejnika elektrycznego. Wewnątrz cokół są elementami termoakumulacyjne składające się z materiałów naturalnych. Pomaga mu do akumulacji ciepła.

podłogi

Tak więc, można wybrać się na suficie, ścianie lub podłodze promienniki. Plusy i minusy wyboru zależy od indywidualnych cech lokali, dla których zostały zakupione grzejniki, ale przede wszystkim tego typu urządzeń są takie same.

Podłogi są od 15 do 55 watów na metr kwadratowy.

Jeśli mówimy o obszarze, zasadnicza różnica od innych wersji jest to, że ciepło wzrasta, co oznacza, że będzie ona przejść przez cały pokój. emiterów podczerwieni ogrzewaną podłogę umieszczone na nich, ale, z kolei, ogrzewa powietrze. Wstaje się, ustępując zimno. Z powodu tego naturalnego obiegu w pomieszczeniu szybko regulować temperaturę tryb komfortowy.

Ponadto, ciepłe podłogi miły spacer, a gdy stopy ciepły – cieplejszy ogólnej.

Po wykładziny część przepuszcza promieniowanie w podczerwieni. To podgrzewa powierzchnię obiektów w pomieszczeniu.

Korzyści

ogrzewanie podczerwienią, zalety i wady, które są opisane w tym artykule, są zdolne do ogrzewania pomieszczenia tak szybko, jak to możliwe. Zgadzam się z nim nawet krytycy tej metody ogrzewania.

W przeciwieństwie do innych grzejników elektrycznych podczerwone grzejniki nie palą się w kompozycji w tlen powietrza, nie wprowadzać powietrze w stanie suchym.

Urządzenia działają absolutnie cicho. W pokoju robi się cieplej natychmiast po urządzenie jest włączone.

Moc nie przepięciami zabójcze dla takich urządzeń. Jest to ważne, jeśli są one ogrzewane przez chacie wiejskiej lub willi.

Montaż takich systemów odbywa się w bardzo prosty sposób, który jest również plus. Można robić wszystko na własną rękę, bez uciekania się do usług budowlanych.

minusy

tylko pozytywne cechy posiadane przez ogrzewania podczerwonego nie wystarczy do rozważenia. Plusy i minusy ma nic w świecie, to jest tylko ważne, aby zrozumieć, czy negatywnych cech tolerancyjny urządzenia w Twoim przypadku, czy nie.

I jakość są to:

  • Nie zawsze łatwo jest pisać w stylu nagrzewnic sufitowych pokój, zwłaszcza jeśli wnętrze jest jednym z klasycznych stylów.
  • Nie zawsze jest możliwe do zorganizowania grzejniki na podczerwień system ogrzewania, ze względu na to, co nie może być osiągnięty w zastrzeganych oszczędności energii rzędu 70%.
  • Grzejniki transferu ciepła tylko powierzchni. Dlatego też, jeśli stoisz z powrotem do nich, może pozostać na zimno. Problem znika, gdy powietrze ogrzewane przez powierzchnię obiektu.
  • Gęsto rozmieszczone powierzchnie stać się bardzo gorący. Urząd może zwrócić żółty papier, nie było zapach plastiku.

opinie

Najlepszym sposobem, aby zrozumieć, czy coś jest dobre – jest słuchać, co mówią o niej ci, którzy od dawna cieszył. To samo można powiedzieć o płaskim ogrzewaniem podczerwonym. Opinie, plusy i minusy, z których można prześledzić dokładnie, można przeczytać poniżej.

Ci, którzy mają już ten sprzęt i go używać przez dłuższy czas, należy zwrócić uwagę na wysoką wydajność systemu. Dzięki pojemności 600 watów jest w stanie rozgrzać do 100-150 metrów kwadratowych powierzchni. Ponadto, w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych, można kontrolować temperaturę powietrza i zmiana jego w górę lub w dół. A ona nie spadnie, jeśli urządzenie jest pozostawione bez nadzoru przez noc.

Jeśli chodzi o wady, tutaj użytkownicy zgłaszali pojawienie się obcych dźwięków (zatrzaśnięcia) w urządzeniu. Wynika to z urządzeń sieciowych, które ciągle grzeje po włączeniu. Jednak sądząc po opiniach, można przyzwyczaić się do tego niedoboru.

Ponadto, ludzie mówią, że nawet urządzenia o niskim poborze mocy w dużym pokoju jest w stanie ogrzewać pomieszczenia odpowiednio. Ponadto, w odróżnieniu od innych układów, nie wymaga dużo miejsca i wyłącza się automatycznie, gdy temperatura osiągnie określoną wartość maksymalną. nigdy nie pojawi się pleśń i grzyb w tych domach, co jest ogromnym plusem.

wniosek

Dość zostało powiedziane w stanie wyciągnąć wnioski dotyczące tego, czy użycie ogrzewanie przez podczerwień jest konieczne. Zalety i wady są analizowane, ważne jest tylko, aby zrozumieć, czy ciężkich tyle pozytywnych powodów, i czy można pogodzić się z negatywnej.

Bądź co bądź, urządzenia tego typu są zasłużenie zająć swoje miejsce w niszy nowoczesnych systemów grzewczych.

Tak, zorientowaliśmy się, co jest ogrzewanie podczerwone plusy i minusy.