357 Shares 6834 views

Jak nawilżać skórę bez kremu?

Najbardziej interesujące dla kobiecego pytanie, jak nawilżać skórę. Nieprzyjemne uczucie ucisku, pieczenie, drobne zmarszczki, stopniowo przekształcając głębszym peelingu – wszystkie te cechy są dowodem braku życiodajnej wody. Oprócz niewygody testu, prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry.

Jak pomóc bez kremu?

Wielu zastanawia się co można nawilżać skórę? Większość sklepów oferuje specjalne kremy lub preparatów kosmetycznych. Jednak bez względu na to, jak dobrze, że nie została wybrana lekarstwo, skóra ma tendencję, aby przyzwyczaić się do absolutnie wszystko. Z biegiem czasu, skuteczność składników aktywnych nawilżających jest zmniejszona, a następnie mogą zniknąć całkowicie.

Istnieje pewna kategoria ludzi, którzy jasno wyrażone reakcje alergiczne na różnych składników kremów kosmetycznych. Powstaje zatem pytanie, aby nawilżyć skórę twarzy? Przede wszystkim, musimy zrozumieć, że objawy często mają powody wewnętrzne. Na przykład miłość do intensywnej opalenizny może spowodować poważne odwodnienie skóry, szczególnie na twarzy, gdzie jest bardziej subtelne i delikatne. To samo odnosi się do okresu zimowego, kiedy to w połączeniu z mrozów na działanie słońca łączy cicho aktywne.

Woda!

Skuteczny sposób jak nawilżają skórę od wewnątrz osoby jest picie dużej ilości płynów. Wystarczy wziąć dużą ilość wody za jednym razem nie jest tego warta. Optymalny reżim picia jest uważana – kilka łyków na godzinę w stanie spokoju. I co 10 minut w trakcie ćwiczeń.

Czasami powietrze w pomieszczeniach jest zbyt suche, zwłaszcza w sezonie grzewczym zima. Aktywnie odprowadza pokryć długi pobyt w komputerze. Woda termalna w tym przypadku – to lepiej nawilżają skórę.

Nie zaleca się umyć twarz ciepłą wodą też. Wraz ze wzrostem suchość skóry lepiej oczyścić ziołowe bulionu, temperaturze otoczenia lub w niskich temperaturach.

Odwadnianie jest powszechną przyczyną nadmiernego spożycia alkoholu, kawy, pikle i marynaty. Zdrowa zbilansowana dieta z dużą ilością świeżych produktów roślinnych – klucz do dobrej kondycji skóry.

maska domowej roboty

Uważa się, że najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z nawilżające twarzy maskę, zwłaszcza domową. Jest to częściowo prawda. Dla przykładu, wiele mechanicznych plasterków świeżego ogórka lub maską żółtka, parzona płatków owsianych i soku z cytryny. Nawet nasze babcie stosowane domowych receptur, aby utrzymać jej piękno i dokładnie wiedzieć, jak nawilżają cerę skóry. Zamiast wieloskładnikowych maski były domowej roboty śmietana. Ona poradziła sobie znakomicie z sucha i ma niewielki efekt wybielający.

lód

Maska – nie jest jedynym środkiem domowych kosmetyków. Również wielkie nawilża i koi skórę lodu. Kostki można łatwo wytworzyć w zamrażarce, stosując wlew przydatnych ziół zamiast zwykłej wody. Odpowiednie słaby wywar z rumianku, nagietka, pokrzywka i inne.

szorowanie

Od folku środków zaradczych również tonik do prania, płyny, witaminy koktajle. Przed nawilżają skórę, konieczne jest przeprowadzenie jego jakość czyszczenia. W przeciwnym razie, stosowanie wszelkich środków będzie znacząco spadać. Jak napalone kawałki górnych warstwach nie dają użyteczne substancje wnikają w głąb, co zmniejsza ich skuteczność. Dlatego też, w ramach procedury oczyszczania, nie więcej niż jeden raz albo dwa razy w tygodniu, należy uwzględnić obierania. Dla bardzo suchej i wrażliwej skóry peelingu nie jest najlepiej zrobić za pomocą środków mechanicznych i enzymatycznych. Jest to doskonały środek kefiru lub surowicy. Po nałożeniu na twarz łatwo rozpuszcza ich organizmy fermentowane mleko płytę martwej skóry, a następnie powinien być zmywane. Do mechanicznego złuszczania zrogowaciałego cząstek nadaje ciasto naturalnej kawy. Ponadto, całkowicie tonów.

Na jak nawilżona skóra zależy od sposobu, w jaki osoba wygląda. Pozbawiony pokrywy tlenu i wilgoci, daje ogólny wygląd zmęczenia, czasami nawet bolesne. Aby uniknąć takich problemów, w każdej sytuacji, spojrzeć na wysokość, trzeba wiedzieć, jak nawilżać skórę improwizowanych środków.

Maska z gliceryną

Karetka w stanie suchym staje się glicerol. Może być dodany do maski, tonik lub balsamem. Na przykład, ogórki przeciera przez sito, przez co około 2 łyżek zawiesiny. Następnie dodać 1 łyżeczkę gliceryny. Nałożyć na twarz na 15-20 minut. Spłukać wodą może być, ale najlepszy rosół.

wywar

Przygotowanie go jest prosta: zalać szklanką wrzącej wody i rumianek mięta w ilości jednej łyżeczki. Nalegać, ostudzić, odcedzić. Z wacika moczone w bulionie wycierania twarzy lub ze wstępnie maski, lub zamiast konwencjonalnego prania.

Jak nawilżać skórę, oczywiście, świadom specjalistów w tej dziedzinie, to znaczy kosmetyczki. Ale pomimo szerokiej gamy specjalistycznych narzędzi, często uciekają się do domowych receptur. Po pożądanych składników są niemal zawsze pod ręką w kuchni każda gospodyni domowa. A jeśli coś nie jest obecny, nie trudno znaleźć zastępstwo.

Emulsja oleju

Emulsje wytworzone w domu, często uratowany suchości i odpryskiwania. Aby to zrobić, należy podjąć kilka kapsułek witaminy E w stanie ciekłym, parę łyżek dowolnego oleju roślinnego, dobry nawilżający oliwek lub orzech. To jest po puree, dodać kilka kropli soku z cytryny i olejków eterycznych. Powinny one być stosowane z ostrożnością w celu uniknięcia reakcji alergicznych. I wybrać tylko te, które mają właściwości nawilżające. Na przykład, drzewa sandałowego, olejek różany i inne. należy zapoznać się z instrukcją obsługi przed użyciem.

jagody

Jak nawilżać suchą skórę cerę? Oprócz olejów, ziół i roślin leczniczych w kosmetykach domowych są szeroko stosowane jagody. Są one bogate w witaminy, mają masę przydatnych właściwości. Byli zadowoleni, nie zastosowano tylko na skórę, ale również do smaku w trakcie procedury. To świetna alternatywa do mycia rano z czystej wody będzie pocierać twarz linii masażu z lodu z żurawiny. Wielki nawilżający, tonowanie, jak również dostarczanie energii jest przewidziane.

herbata

Parzenia herbaty wapnem, może być mała ilość stosowane do twarzy. Szczególnie cenne dla skóry staje wlew uzupełniane z łyżeczką miodu i kilkoma kroplami cytryny. Przydatne i smaczne!

Warzywa i owoce

Kiedy przychodzi pora świeżych owoców i warzyw, do zabiegów kosmetycznych dotyczy praktycznie wszystkich produktów używanych do gotowania. Nie zapomnij o cudownych właściwościach natury owoców w czasie cięcia sałaty. W celu uzyskania substancji odżywczych z owoców i warzyw, należy wyodrębnić sok. Ręcznie lub mechanicznie. Następnie otrzymany ciekły impregnat gaza albo gęstsze tkaninowego i umieszczono na powierzchni. Podczas zabiegu lepiej się położyć i całkowicie się zrelaksować. Po 20 minutach zmyć i nałożyć krem.

wniosek

Teraz już rozumiem, jak nawilżać skórę. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, trzeba będzie przełożyć recepty na rzeczywistość, tak, że skóra staje się idealnie. Jak widać, nawet bez pomocy kremów znanych marek kosmetycznych, można dać skórze skuteczną i pełną nawilżenie. To nie wymaga niczego innego niż minimalny zestaw dostępnych produktów i chęć uczynienia sobie naturalnie piękne.