176 Shares 2958 views

Jak leczyć i zapobiegać zgryz psa

Bardzo często można znaleźć sytuację, w której dana osoba po ataku nie może dowiedzieć się, co zrobić, albo nie wiedzą jak zapobiegać pogryzł psa. Wszystko to musi wiedzieć, zanim incydent tego rodzaju.


ugryzienie psa. leczenie

Jeśli ugryzienie psa już się stało w pierwszej kolejności jest to bardzo ważne, aby przestrzegać standardowych instrukcji pomocy. Najpierw musimy oczyścić ranę, mimo że może wydawać się trochę ugryźć. Ze względu ślinie zwierząt zawiera dużą liczbę bakterii, rana jest konieczne, aby wyeliminować ryzyko zakażenia. W tym celu konieczne jest, aby zastąpić powierzchnię zanieczyszczoną pod bieżącą wodą (np TAP). Rana nie musi obsługiwać antyseptyczne natychmiast, ponieważ może przedłużyć jego uzdrowienie. Po dezynfekcji zgryz, konieczne jest zastosowanie sterylnej szmatki (np specjalny bandaż). Jeśli rana jest bardzo głęboka, należy skierować do lekarzy.

Dalsze leczenie ran jest przeprowadzane przez lekarza w najbliższym pogotowie. Jeśli skóra jest zbyt uszkodzony, należy go usunąć, w przeciwnym razie infekcja rozprzestrzeni się dalej.

Jeśli nie jest to konieczne, aby zaszyć ranę kilka godzin po zakażeniu, ponieważ powoduje poważne komplikacje. Aby rozpocząć, to nakłada się jałowy opatrunek na pełnej dezynfekcji. Do zakażenia później przestał się rozwijać, lekarze przepisują różne antybiotyki (dla bardzo głębokie lub kłute rany). Antybiotyki mogą być przepisywane w innych przypadkach, gdy pacjent jest chory na AIDS, cukrzyca jest na chemicznej trakcie rehabilitacji. Ponadto, pies zgryz traktowano różnymi szczepionkami (np tężcowi).

Jeśli ugryzienie psa doszło przez zaniedbanie, konieczne jest ścisłe monitorowanie rany i natychmiast po incydencie, zasięgnąć porady lekarskiej. Objawy mogą następnie być różne. Po pierwsze, jest to ból wokół rany. Po drugie, po ukąszeniu mogą wystąpić stan zapalny. Ponadto, wysoka temperatura może wzrosnąć, powodują dreszcze i inne objawy. Na widok tych objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

ugryzienie psa. Efekty

Jeśli ugryziony przez psa, skutki ukąszenia mogą być bardzo różne. Jak w jej ustach partii bakterii, ryzyko zakażenia jest największe. Także z psychologicznego punktu widzenia, istnieje przekonanie, że psy gryzą ludzi podświadomie zapamiętuje na całe życie. Pierwszym objawem – słabość w całym ciele, ofiara staje się wyczerpany. To idzie gorąco na widok innego psa.

Jak zapobiegać

W następstwie konkretnego sposobu działania, gdy pies jego zgryz można zapobiec.

Zwierzę musi być stale monitorowana. To nie może dostać się do poglądu, że oznacza silną agresję. Aby zacząć chcesz zachować spokój i nie biegać, nie machać rękami, nie prowadzą ze swej strony ma zmartwienie. Toczenie na boki, trzeba obserwować psa widzenie peryferyjne. W tym przypadku, zdaje sobie sprawę, że nie chcesz jej zła. Również pies nie powinien mieć za sobą, w przeciwnym razie może ona spieszyć.

Podczas kontaktu z tym konieczne jest stosowanie kojący dźwięk i powoli odwracają. Jeśli pies z właścicielem, trzeba spokojnie poprosić go, aby wycofać swoje zwierzątko.

Jeśli jesteś atakowany przez mały pies, to jest znacznie łatwiejsze w obsłudze. Trzeba umieścić lewą stopę. I zanim pies skacze, podnieś rękę. Pies musi skoczyć na dłoni. W tym momencie należy kopać. Najskuteczniejszym stempel wchodzi do potylicznej lub obszar podbródka.

Nieznane zwierzęta powinny zawsze obejść. Jeśli jesteś w miejscu, gdzie jest stale będzie wielką paczkę psów, zaleca się nosić rzeczy w obronie.