602 Shares 4179 views

Arab kalifat


Arab Kalifat był teokratyczne państwo muzułmańskie, które powstały w wyniku podbojów prowadzonych przez muzułmanów kalifa w wiekach VII-IX. To oryginalne jądro zostało utworzone w postaci wspólnot Mahometa w zachodniej Arabii w Hidżazu w VII wieku. Wynikiem wielu muzułmańskich podbojów było stworzenie rozległego państwa, które obejmowały Półwyspu Arabskiego, Iranu i Iraku. W swojej strukturze była duża część Kaukazu i Azji Środkowej. Zawierał on także ziemię egipską, Afryce Północnej, Syrii i Palestyny, obejmuje znaczną część Półwyspu Iberyjskiego oraz jeden z czterech prowincji Pakistanu – Sindh gruntów. Tak rozległe był stan kalifatu arabskiego. Historia jego powstania jest bezpośrednio związana z wpływem kalifów (następcy lub zastępcy).

Podczas kalifatu Arab przyszedł rozkwit kultury islamskiej i nauki, był to złoty wiek islamu. Został założony 632 lat. Rozważmy pierwsze epoka 4 Khalifs że były „na wylot”. Arab Kalifat obejmował następujące linijki: Abu Bakr (jego panowanie trwało od 632 634), Umar (634-644 g), Osmana, który panował następne 12 lat (od 656), Ali (656 661) i kontynuuje dominację dynastii Umajjadów, który istniał od 661 do 750 lat.

To imperium, tworzą mniej niż 100 lat, w zależności od jego wielkości przekroczyła Roman. Po śmierci Mahometa były warunki do jego rozpadu i upadku sukcesu islamu, które zostały uzyskane dzięki niemu. Po jego śmierci, praktycznie cała Saudyjskiej został odsunięty od tego przekonania, wyjątek była Mekka, Medyna i Taif.

Prorok nie pozostawiają spadkobiercy i następcy wybuchł spór między Medintsev i Meccans. Kalif po rozmowach pchnął Abu Bakr, który był w stanie wrócić do kalifatu arabskiego i islamu i odciętą Saudyjską. Po stłumieniu powstania Arabów, Muhammad Bakr kontynuował politykę i prowadził wojnę z Iranem i bizantyjskich posiadłości. Pod koniec swego życia, rozkazał Arabia, Babilonia, Syria, Mezopotamia, zachodni Iran, Barco, Egipt i Trypolisu.

Usman wygrał Cypr, wschodni Iran, obszar Kartaginie, rozszerzając kalifatu arabskiego. Z powodu wojny domowej Arabów, które powstały w związku z zabójstwem Osmana, zostały wyeliminowane, niektóre obszary przygraniczne.

Ali został zabity podczas zamachu „Pałac” i Umajjadów doszedł do władzy. Kiedy oni w stanie, który ma wybrany rząd, zakorzenione monarchia dziedziczna.

Zdobycie pierwszych kalifów były udane z powodu słabości przeciwników, gdyż nikt przeciwieństwie do Arabów. Miejscowa ludność z powodu nienawiści Greków sam często nazywa i pomógł Arabów. Grecy nigdy nie pozwolił im podbić Azję Mniejszą i Konstantynopola przez Arabów przeszedł zmiany.

Na podbitych ziemiach, które rozprzestrzeniają się kalifatu arabskiego, historia opisuje styl rządzenia, gdy Umar jako Militant Kościoła. Gdy Osman pozwolono arabskich własnych podbitych ziemiach, które zostały przyciągnięte do aktywności obszarników. charakter religijny zmieniło się wraz z pojawieniem się Umajjadów. Kościoła i wspólnoty religijne, na czele z duchowym przywódcą został przekształcony w świeckiej i politycznej władzy.

Następny dynastii Abbasydów jest obchodzony jako despotyczny, krwawa i towarzyszy bezdusznego okrucieństwa. Ludzie świadkiem hipokryzję i perfidia objawia się ukradkiem, w postaci represji wobec obywateli niesfornych. Ta dynastia cechował szaleństwa, kiedy to wprowadzono system tortur. Pomimo tego, rządzące kręgi zostały uznane za genialne polityków, w którym finanse były genialne.

Kultura arabskiego kalifatu i jego rozwoju w tym okresie znacznie zwiększyć, rozwój nauki i medycyny. To był wspomagany przez utalentowanego rodziny wezyrowie który rządził aż do 803, a który obalił Haruna. Członkowie rodziny na 50 lat, aby utrzymać równowagę między Arabów i Persów, stworzyły siłę polityczną i przywrócił życie Sasanian.

Gdy hodowla Abbasydzi Kalifat Arabski został opracowany dzięki pokojowych stosunków z sąsiadami, barteru. Wykonane towary luksusowe, tkaniny jedwabne, broń, biżuteria przedmioty, hafty na skóry i płótna, dywany, rzeźby z kości. To rozprzestrzenił się w tych latach produktów mozaika, wytłaczania, grawerowania, porcelany i szkła. Persja pod wpływem poezji arabskiej, pojawienie się właściwego historiografii naukowej i filologii arabskiej. W tych latach, ustalono gramatyki arabskiej, było gromadzenie literatury.