561 Shares 7705 views

Jak zrobić gliny z rękami w domu?

Grając z plasteliny, dzieci rozwijają nie tylko koordynacji palców i rąk, ale również ich twórczego myślenia. Na półkach sklepów dziecięcych można znaleźć taki produkt w dużej różnorodności. Ale po co wydawać pieniądze na zabawki syntetycznych, czy można dowiedzieć się, jak zrobić gliny z rękami? Miękkie i hipoalergiczne, inteligentny i jadalne – masa opcji, trzeba tylko wybrać odpowiedni jest dziecko.

Home plastelina: czego się składa?

Więc jak zrobić gliny z rąk nie jest bardzo trudne, większą uwagę należy zwrócić na składnikach bezpieczeństwa: dzieci teraz, a następnie starać się spróbować wszystkich smaków. Mąka, sól sodowa, olej i wodę – podstawową strukturę, która jest podejrzana. A co barwników od rzeźbienie figurek szaro-biała masa nie jest tak zabawne, jak czasopisma kolorowego plasteliny? W tym przypadku, istnieje wiele opcji dla pigmentów używanych:

 1. Najprostszym sposobem, aby wziąć sok z warzyw: buraki zmieni kolor na czerwony, marchew, szpinak – pomarańczowy – zielony. Można je mieszać i uzyskać różne odcienie.
 2. W dziale cukierniczym jakichkolwiek sklepów sprzedających specjalnych barwników spożywczych, które są wykorzystywane w wypieków: są idealne na tę okazję.
 3. Napoje instant w mniejszych toreb produkować bardzo jasne kolory (magenta, jasnozielony i tak dalej), dzięki czemu mogą być również podejmowane dla większej gamy palety kolorów plasteliny pochodzi.
 4. Dobry kolor kawałki gwasz, ale konieczne jest, aby być ostrożnym: jeśli przesadzić, plastelina dostanie ich ręce brudne.

Istnieje kilka sztuczek, jak zrobić w domu gliny bardziej nietypowe:

 • Glina z zapachem jest bardzo przyjemny do dzieci, więc każdy kawałek, dodać kilka kropli olejków zapachowych. Na przykład, plaster pomarańczy – Orange, do żółtego – Lemon: jeden można rzeźbić owoce, które będą pachnieć jak prawdziwa. Najważniejsze – nie przesadzaj z dawką i upewnić się, że dziecko nie jest uczulone na wybranego zapachu.
 • Cekiny ozdobić plastelina masy, trzeba tylko je dokładnie wymieszać, żeby nie posypać modelowania.

Home plastelina: jak je przechowywać?

Więc jak zrobić gliny z rąk jest możliwe tylko z naturalnych produktów, to nie będzie miał żadnych konserwantów, odpowiednio, i przechowywać będzie miał żaden sposób sklep:

 • Pierwszy warunek – przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu: pojemniki, puszki, worki z folii spożywczej lub zamek błyskawiczny – nic z tego arsenału tam w każdym domu.
 • Drugi – to fajne miejsce (lodówka jest najlepsza).

Korzyści z domu plasteliny

W porównaniu z gliny przechowywania zakupionych, w domu ma wiele zalet:

 • Ponieważ mąka dokonać gliny zawsze jest możliwe, a składniki do jego gotowania jest dostępna każda rodzina, to będzie dużo tańsze.
 • To nie ma konserwantów, materiałów syntetycznych i chemicznych, więc nie martw się wiele, jeśli dziecko liże go nieco.
 • Sztuk w różnych kolorach łatwe do mieszania w innym odcieniu, że nie można zrobić z zakupionym gliny: żółty i czerwony nie będzie komponować się pomarańczowy.

Opcja 1: miękkie gliny

Jak mąki zrobić gliny że okazało miękkie, ale w tym samym czasie nie przykleić się do rąk?

Z pomocą receptury okaże się właśnie taki rezultat: przyjemne w dotyku, kolory mieszane z formowaniem, Circuits idealnie przylegają do siebie, ale nie trzymać rąk. wymagane do produkcji:

 • oleju (słonecznikowy lub olej z oliwek) – 1 łyżka. łyżka;
 • barwniki;
 • Kwas cytrynowy – 1 łyżka. łyżeczki soli (korzystnie płytki) – 1 filiżanka;
 • woda – 2 kubki;
 • mąka – 2 szklanki.

Jak zrobić glinę rękami?

 1. Wlać do miski wody i oleju roślinnego. Postawić na kuchence. Raz pojawiają się pęcherze, należy natychmiast wyłączyć grzanie.
 2. Podczas gdy woda wrze w dużej misce wymieszać pozostałe składniki potrzebne.
 3. Wlać otrzymanej ciekłej mieszaniny do mąki i soli i wymieszać. Okazuje się, że mąka jak to jest parzona, więc początkowo będzie tworzyć grudki. Gdy ciasto nie jest już tak gorąco, trzeba zacząć ugniatać rękami. W rezultacie, należy uzyskać miękką masę Nieklejåca.
 4. Podzielić ciasto na małe kliny – będzie to rzekome kawałki plasteliny.
 5. Zaczynamy malować glinę w wybranych kolorach: aby to zrobić mały otwór w każdym kawałku i kroplówki barwnika. Peremesit i bardziej żywe kolory, w razie potrzeby dodając więcej. Ale trzeba nosić rękawiczki, więc nie myć ręce z farby.

Wariant 2. gotowania w kuchence mikrofalowej

W celu przygotowania masy do modelowania, nie jest konieczne, aby spędzić dużo czasu, jak zrobić domowy modelowania gliny może być w kuchence mikrofalowej w zaledwie kilka minut.

C. Wykaz składników:

 • Olej (dowolny roślinny) – 1 łyżka. łyżka;
 • Mąka – 2 kubki;
 • barwniki;
 • Sól – 1 filiżanka;
 • krem z kamienia nazębnego (lub proszek do pieczenia) – 1 łyżka. łyżka.

Wszystkie składniki miesza się w pojemniku odpowiednim do stosowania w mikrofali, przykryć i umieścić ciepła. Obejmują średni tryb pieczenia przez 4-5 minut (w zależności od czasu, może chcesz trochę więcej). Odbieranie i po ochłodzeniu, aby masa kulki.

Wariant 3. hipoalergiczny gliny

Teraz, wiele dzieci może być uczulony na mąkę, ponieważ gluten (gluten) stwierdzono w nim.

W związku z tym, że mogą być łatwo zastąpione przez skrobi kukurydzianej i postępuj zgodnie z instrukcjami, jak zrobić gliny bez mąki.

składniki:

 • sody (żywności) – 2 kubki;
 • barwników;
 • Woda – 1.5 filiżanek;
 • skrobi kukurydzianej – 1 filiżanka.

Schemat jedzenie:

1. Wymieszać wszystkie składniki w garnku i postawić na małym ogniu.

2. Glina będzie gotowy, kiedy mieszanina zostanie utworzona z kulą.

3. Następnie trzeba schłodzić, aby zrobić małe wgniecenie i dodać trochę barwnika.

4. Ugniataj ciasta do rzeźby.

Wariant 4. Handgum (lub „inteligentne” plastelina)

Hendgam – nie jest zwykła glina: wygląda bardziej jak slimy masy, a ludzie nazywają Lizunov. W porównaniu ze zwykłym gliną, to ma jedną zaletę: to nie przykleja się do rąk i ubrania. Dzieci uwielbiają bawić się z nim, choć ślepy z niej wszelkie dane nie będą działać. Hendgam wartości dość kosztowne, jak również w kompozycji jest obecny nie jest bardzo użytecznym elementem – tetraboranu sodu.

Oczywiście, w pełni chronić dziecko przed różnego rodzaju chemikaliów jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale aby zminimalizować kontakt z nimi jest całkiem realne. Dlatego poniżej można dowiedzieć się, w jaki sposób zrobić bez glinki sodu.

materiały:

 • Kleju PVA – ź filiżanki;
 • Pakiet – 1 mała;
 • roztwór skrobi – 1/3 filiżanki;
 • barwnik.

Procedura:

 1. Wlać skrobię w worku.
 2. Dodaj trochę barwnika.
 3. Wlać klej i wstrząsnąć. Powinienem dostać skrzepu i trochę płynu.
 4. Wyjąć z torby i pozwolić spłynąć.

5. Wariant Pyszne gliny

Jak sprawić, by większość z gliny, więc okazało się, jadalne? Stosując ten przepis, będziesz w stanie trzymać się z dzieckiem zamontować małe placki, a następnie zagrać w Tea Party teraz i je jeść. Aby to zrobić, wykonaj następujące składniki:

 • Honey – 6 łyżek. łyżki;
 • oleju (arachidowy) – 2 kubki;
 • mleko w proszku (odtłuszczone) – 2 kubki (+/- 0,5).

Wymieszać w misce z masłem i miodem stopniowo dodawać mleko, aby uzyskać tablicę z którego będzie to wygodne do formy.

Cokolwiek glina zdecydujesz się zrobić, można nie tylko podobać się dziecku, ale także w formie gra pozwoli mu rozwijać.