362 Shares 5516 views

Rodzaje soli: wszystko, co musisz wiedzieć o soli

Istnieje wiele produktów, które stosowane do jedzenia każdego dnia. Należą i sól. Ten produkt jest związana nie tylko z naszej żywności, ale także z życia w ogóle. W tym artykule opisano różne rodzaje soli. Ponadto można znaleźć swoje pozytywne i negatywne cechy, jak również stawkę dzienną jego spożycia.

Co to jest sól? Ogólne informacje na temat substancji

Zol – jest złożoną substancją, która w roztworze rozkłada się w wodnym kationów metalu i anionów reszt kwasowych. Uznaje się naturalnym środkiem konserwującym źródło niezbędnych minerałów i obowiązkowe przyprawa w kuchni. W starożytnym Rzymie, sól pensję i wykorzystał je do tworzenia amuletów. Jest to substancja stosowana jako lekarstwo na niektóre choroby.

Największą ilość soli w wodzie morskiej. Można go również znaleźć w halitu mineralnych. Jest to wyciąg z skał osadowych. Taka sól nie jest mniejszy popyt niż klasyczne.

W przemyśle spożywczym – sól produktu spożywczego, który jest mielony kryształy chlorku sodu stosowany w kuchni. Jest rozpuszczalny w wodzie, ale nie zmienia jego kolor. Istnieją różne rodzaje soli spożywczej. Różnią się one w smaku, ale mimo to zawiera w swoim składzie chlorku sodu.

Każdy z nas wie, wyrażenie, według którego sól – białą truciznę. Jednak uważa się, że bez niego nie byłoby życie zaczęło się na Ziemi. Nie każdy wie, że sól zawarta w krwi.

W przemyśle chemicznym, chlorek sodu (sól kuchenna), służy do wytwarzania chloru i sody. Jest również często stosowane w kosmetologii.

sól pozytywne cechy

Różne typy soli mają zarówno cechy pozytywne i negatywne. Materiał ten zawiera pierwiastki śladowe w jego wagi kompozycji. Sól ma pozytywny wpływ na układ trawienny i zwiększa witalność. Niewielka ilość soli w diecie zmniejsza ilość ataków astmy. Ten materiał zawiera selen w jego skład – jest przydatny materiał, który jest przeciwutleniaczem. Ma to pozytywny wpływ na komórki i chroni je przed zniszczeniem.

Wszystkie rodzaje jadalnej soli przyczynia się do usuwania szkodliwych substancji z organizmu. Połączenie to bardzo pomaga w przypadkach zatruć, ponieważ proces blokuje wchłanianie jelitowe śluzówki toksycznych składników. Sól także opóźnia ich wejście do krwi. Suplement ten pomaga organizmowi gdy ma do czynienia z promieniowaniem i innymi szkodliwymi promieniowaniem. To doskonale zabija zarazki.
Wiele rodzajów sole stosowane w kosmetologii. Dodaje się go do kremów i zarośla. Poprzez tego komponentu otwiera pory i złuszczają martwe komórki naskórka. Procedura sól można zrobić w domu, jak iw biurze specjalisty kosmetologii. Wszystkie rodzaje soli używane w czasie II wojny światowej. Następnie w roztworze z dodatkiem bogato zwilżonych chusteczek i nałożony rannego żołnierza na kilka dni. Ze względu na uszkodzony obszar staje się czysty i miał zdrowy kolor różowy. Wiadomo, że roztwór soli mogą być również stosowane w leczeniu guzów.

Właściwości soli negatywne

Każdy produkt posiada zarówno cechy pozytywne i negatywne. Absolutnie wszystkich rodzajów soli – to nie jest wyjątkiem. W sympozjum medycznym w 1979 roku, naukowcy ogłosił, że sól jemy codziennie – to trucizna. Według nich, to tłumi nasze zdrowie.

Ważne jest, aby znać zasady. Nadwyżka sodu w organizmie jest opóźnieniem nadmiaru płynu. W konsekwencji – worków pod oczami, obrzęk twarzy i nogach. Regularne stosowanie nadmiernie solone żywności prowadzi do otyłości i nadciśnienia tętniczego. W związku z tym osoba, szybko się męczy i odczuwa bóle głowy. Nadmiar soli prowadzi do tworzenia się kamieni w drogach oddechowych. Wszystkie cechy soli szkodliwych obwiniać samych ludzi. Próbuje zrobić to lepiej bielsze i skończyło na tym, że obecnie produkt zawiera ogromne ilości chlorku sodu. Nieoczekiwanie, naturalne soli morskiej, odparowuje się w słońcu, w skład podobny krwi związki nieorganiczne. Dzienna norma soli nie powinno przekraczać 15 gramów. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego zawartość w gotowym produkcie.

Główne rodzaje soli jadalnych

Istnieją trzy rodzaje soli:

  • kamień;
  • odparowuje;
  • morze.

Są to najbardziej podstawowe. Wszystkie trzy gatunki wyróżniają się metody ekstrakcji i oczyszczania.

Sól kamienna ma szary kolor i duży rozmiar. To zgnieciony halitu. Co zaskakujące, jest to jedyny na świecie jadalne mineralnej. Substancja powstała miliony lat temu w starożytnych mórz. Wyciąg ten rodzaj soli w kopalniach i jaskiniach. Następnie oczyścić. Niestety, sól zawiera duże ilości substancji nierozpuszczalnej. Z biegiem czasu, gromadzą się w organizmie.

Sól warzona różni się czystą białą barwę i małe wymiary. W przypadku jej wytwarzania z kopalni zbiornik soli jest wypełniony wodą. Następnie podnosi się górną tzw solanki, który odparowuje się i oczyszcza się w wysokich temperaturach. Na przykład, sól „dodatkową” – produkt, który składa się z 99% roztworem chlorku sodu. Jest uważany za najbardziej piękne, śnieżnobiałe i porządku. W swoim składzie nie zawierają cząstek stałych, ale jeszcze nie występuje i użytecznych minerałów, takich jak magnez, jod i brom. Sól „dodatkową” są często dodawane środki chemiczne, które chronią je przed absorpcji cieczy. W związku z tym, że produkt jest źle rozpuszczalny w krwi i gromadzi się w organizmie.

Nie jest tajemnicą, że sól morska jest uzyskiwany z mórz, jezior i odparowuje pod wpływem słońca i wiatru. W przeciwieństwie do innych gatunków, mogą to być drobne, średnie i grube. Sól morska zawiera w swoim składzie olejków mineralnych dla organizmu. Jest on uważany za składniki naturalne i naprawdę użyteczne. Skład soli morskiej obejmują jod, brom, magnez, żelazo, cynk i krzem. To był jej dietetycy zalecamy wybranie ludzi, którzy wyglądają po ich zdrowia i wagi. Ostatnio niezwykły popyt jest sól morska z nietypowych składników. Wśród nich jest produktem z Laminaria. W tej soli dodaje się wysuszony wodorostów. Że zawiera organiczne związki jodu. Składnik ten jest przechowywany w produkcie w czasie przechowywania, jak również w trakcie przygotowywania potraw nie tylko zimno, ale też gorące. Jako dalsze dodatki w soli morskiej z Laminaria dodać przyprawy, zioła, a nawet chleb. Zaskakująco, to był ostatni składnik naszych przodków gotowanych czarną sól. Zapaliła się w kościele i był używany jako lek lub jako talizman.

Ciekawostki o soli

W sklepach są różne rodzaje soli. Dla każdego z nas – to przyprawa, które używamy na co dzień. Jednak ten materiał jest połączony z dużą ilością ciekawych faktów, o których nie wie każdy.

Co zaskakujące, jest to nazwa związana z solą wielu potraw. Wiele lat temu, sałatka była mieszaniną marynowanych warzyw. Z tego powodu, i nie było jego imię, które znamy dzisiaj.

Jest to związane z solą i kiełbasy salami nazwa. Wykonana jest z słonej szynki. Z codziennego dla nas powiązanych produktów i marynaty.

Naukowcy uważają, że stawka dzienna soli może się zmieniać. Zalecają oni przede wszystkim zwrócić uwagę na porę roku i sposób życia. W lecie ludzie pocą i tracą duże ilości płynów, dlatego eksperci, będą mogli korzystać z tego okresu do 20 gramów soli. Przepis ten można również stosować się do sportowców o każdej porze roku.

Innym ciekawym faktem jest związany z gotowaniem. Zaskakująco, miłośnicy kawy mogą łatwo dodać szczyptę pikanterii do napoju. Z tego powodu, będzie miał bardziej intensywny smak. Dobra gospodyni wie, że jest to sól będzie ubij białka jaja aż stabilnych szczytów. Nie bez niego obejść, a do przygotowania ciasta drożdżowego.

Soli w organizmie człowieka

sole w typach nadwozia i ich właściwości dla wielu pozostaje tajemnicą. Biorą one udział w przemianie materii mineralnej, które charakteryzują się wprowadzając do ciała minerałów. Sól trafia do naszych ciał z jedzeniem i wodą. Następnie przedostaje się do krwiobiegu i transportowane do komórek w całym organizmie. Najistotniejsze gatunki obejmują sól:

  • sodu;
  • magnez;
  • potasu;
  • wapnia.

Sole zawarte w naszym ciele, wykonywania różnych funkcji. Biorą one udział w tworzeniu enzymów zapewnić odpowiednią krzepliwość krwi i normalizuje równowagi alkalicznej w nim. Sole również odgrywają ważną rolę w regulacji płynu.

Soli w wodzie

Rodzaje soli w wodzie odgrywają ważną rolę. To zależy im sztywności niezbędny dla życia każdej cieczy. Miękka i twarda woda inny zestaw właściwości chemicznych i fizycznych, a także ilość rozpuszczonych soli alkalicznych i metali ziem szczególności wapnia i magnezu.

Świeża woda jest pod uwagę, które zawierają nie więcej niż 0,1% soli. Jest to najniższy. Woda morska jest uważana za najbardziej sól. Procentowa zawartość materiału zmienia się w nich do 35%. Słonawą wodą jest inna ilość soli, która jest większa niż w wodzie słodkiej, lecz niższa niż w morzu. Jest też taki płyn, w którym substancja jest nieobecny. Woda, która nie zawiera w swoim składzie soli i innych substancji o nazwie destylowanej.

aromatyczne sól

Ważną rolę w naszym życiu odgrywa sól mineralną. Gatunki, które istnieją dzisiaj, w stanie zaskoczyć każdego. Pomimo faktu, że wszystkie one są dość podobne w smaku, doświadczeni kucharze nie tylko odróżnić je, ale wolą bardziej egzotyczne gatunki.

Jeden z najpopularniejszych himalajskich rozpatrywane. Ona ma kolor różowy. Jego złoża powstały około 250 milionów lat temu. Unikalne kolor powstały w wyniku oddziaływania pomiędzy solą i magmy. Ta przyprawa jest czysty i naturalny. Ze względu na jego gęstej konsystencji jest często stosowane w budownictwie.
Innym popularnym sól do kąpieli – Svan. Powstał dzięki połączeniu znanych nam przypraw i przypraw. Można też przygotować go samodzielnie lub kupić gotowy produkt.

Hawajski czarny sól

Hawajska czarny sól jest uważana za jedną z najbardziej egzotyczne i drogie. To odnosi się do gatunków morskich, a tylko na hawajskiej wyspie Molokai. Zawiera on węgiel aktywny, kurkuma i taro. Sól ma solidną konstrukcję, miękki smak z nutami orzechowym i niezapomnianym aromacie. Zwykle stosuje się go na końcu obróbki cieplnej, jak również dekoracji gotowane posiłku.

Koreański smażony sól bambus

sól kuchenna użyto do stosowania w postaci drobnych kryształów koloru białego. Jednak co roku są bardziej egzotyczne typy, które wpływają na jego smak i kolor. Koreański smażone bambusa soli – tradycyjna przyprawa w Azji Południowo-Wschodniej. Sposób przygotowania swoich mnichów wynalezione ponad 1000 lat temu. Zebrany sól suszy się na słońcu i następnie umieszcza w bambusa łodygi. Jego niejasne żółta glina i pieczone na ogniu. Zapewnia to, że wszelkie szkodliwe składniki usuwa się z soli.

Perski niebieski sól

Perski niebieski sól jest uważany za najbardziej rzadkie. Wyróżnia się on przyjemny kolor niebieski, który powstał w wyniku wysokiej zawartości składników mineralnych. Jest to bardzo popularne i użyteczne.
Perski niebieski sól jest stosowany w przygotowaniu najlepszych i najdroższych potraw. Doświadczeni kucharze twierdzą, że smak objawia się w kilku etapach.

podsumowując

Sol – jest przyprawą, że prawie każdy z nas korzysta na co dzień. może to mieć wpływ na ciało zarówno dodatnio i ujemnie. Wiele rodzajów soli są znacznie różni się od produktu, który możemy dodać do żywności. Różnią się one nie tylko kolor, ale również smak. sole egzotyczne są najbardziej pożądane wśród kucharzy.

Niestety, regularne stosowanie nadmiernie słonych pokarmów mogą zakłócać ogólny stan zdrowia. Dlatego ważne jest, aby znać stawkę dzienną, w której masz przeczytać w tym artykule.