695 Shares 6930 views

Erytrea: krótki opis funkcji i ciekawych faktów

Afrykański kraj Erytrei znajduje się na zachodnim krańcu Rogu Afryki, w ciepłym i suchym brzegu Morza Czerwonego, którego nazwa grecki wywodzi swoją nazwę od włoskich władz kolonialnych. Pomimo niewielkich rozmiarów, kraj graniczy z trzech krajów, ma długą linię brzegową, i ma kilka dużych wysp na morzu.


Ślady starożytnych cywilizacji

W to, co jest teraz Erytrea znaleźć parkingi starożytni przodkowie człowieka posiadał podobny do ludzi współczesnych konstrukcji szkieletowej.

Suchy klimat krawędzi można znaleźć wiele dowodów na obecność w Rogu Afryki, dawnych ludzi. Zachowane skamieliny nie tylko w okresie neolitu, ale także liczne rysunki w jaskiniach.

Wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego, międzynarodowy zespół naukowców regularnie znaleźć narzędzia ludzi starożytnych, które wykorzystywane do wydobywania zasobów morskich, takich jak mięczaków i ich muszli i ryb stosując prymitywne haczyków wędkarskich.

Ponadto, niektórzy językoznawcy uważają, że nowoczesne języki afroazjatycka wywodzą się z języka, po raz pierwszy pojawił się w Rogu Afryki.

Starożytni Aksum

Chociaż w obecnym stanie Erytrei nie przypominają minionej świetności, to jednak ma bogatą i długą historię. Na terenach wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa nie była państwem o wysoko rozwiniętej kulturze. Mieszkańcy tych ziem produkować eleganckie przedmioty gospodarstwa domowego, wśród których były wyroby miedziane w obfitości zaprezentowane dzisiaj w Muzeum Starożytności w stolicy Erytrei.

I mimo, że relacja z tej kultury twierdzi, że nie tylko Erytrea ale Etiopię, największe miasto Starego Państwa jest nadal na terytorium Erytrei i nazywa Axum.

Niestabilność polityczna i kryzys humanitarny

Erytrea jest jednym z najbardziej niekorzystnej sytuacji na kontynencie afrykańskim. Jest to spowodowane kryzysem gospodarczym i politycznym, w którym kraj ten nie był pierwszym dziesięcioleciu. Ponadto, istnieją poważne problemy z przestrzeganiem praw człowieka przez państwo.

Większość zwykłych Europejczyków prawdopodobnie nie jest to bardzo dobry pomysł, gdy kraj Erytrei, jednak stan ten przyciąga uwagę obserwatorów międzynarodowych zajmujących się sytuacji w zakresie praw człowieka. I muszę powiedzieć, że dziś wielu obrońców blisko konieczności oskarżają rząd tego kraju w masowych zbrodniach wojennych.

Przede wszystkim krytykę ze strony ONZ wzywa rekrutacji masowej dzieci. Z powodu niestabilności politycznej spowodowanej przez kryzys polityczny i niedawnej wojny na spornym terytorium do Etiopii, kraju, nie ma praktycznie żadnej kontroli nad granicy państwowej, która umożliwia różne gangi, aby swobodnie przechodzić granicę z Sudanem, Etiopią i pogrążone w kryzysie humanitarnym w Dżibuti. Gangi rekrutują dzieci w jednostkach wojskowych, z zamiarem wykorzystania ich do rabunku i piractwa. Bardzo często te obejmują rekrutację przemocy wobec rodziny dziecka: ojcowie są często zabity nadużywany matki i siostry.

Erytrei armia jest jedną z największych w Afryce, ale to nie jest uważane za wystarczająco skuteczne. Oficjalnie serwis powinny odbywać się zarówno przez mężczyzn jak i kobiet ponad pół roku, ale według organizacji „Reporterzy bez Granic” oraz komisji praw człowieka służby mogą trwać przez dziesięciolecia, a nawet do końca życia.

Jednak organizacje międzynarodowe nie są w stanie radykalnie zmienić sytuację.

Stolica kraju Afryki Erytrei

Asmara Miasto jest domem dla ponad miliona ludzi. Podobnie jak wiele innych stolic, jest największym miastem w kraju, które, oprócz agencji rządowych, skoncentrowany i trwałych, produkcję przemysłową i zasobów intelektualnych kraju, skoncentrowana w uniwersytetach iw muzeach.

Miasto znajduje się w znacznej odległości od morza, w suchym klimacie niezbyt gorącymi latami i łagodnymi zimami. Jednak, podobnie jak w pozostałej części kraju , Erytrea, stolica znajduje się w obszarze o niskich opadach w ciągu trzech miesięcy letnich. Podczas tego okresu, roczna opadów jest mniejsza niż 8 mm, co wraz ze wzrostem temperatury, stwarza warunki niezbędne do szybkiego pustynnieniem. Oznacza to, że wydajność produkcji rolnej w tych obszarach nie jest możliwe.

kapitał Kultury

Pomimo poważnych konfliktów między Erytrejczyków i Włochów, włoskie władze kolonialne zrobił wiele dobrego dla Erytrei. przeważnie są one zaangażowane w budowę infrastruktury transportowej i rozwoju produkcji. Stolicą afrykańskiego kraju Erytrea – Asmara miasta, który zachował swoją funkcję od czasów włoskiej administracji kolonialnej.

Asmara, włoska okupacja, wielu ekspertów w architekturze nowoczesnego Dubaju, gdzie architekci wyobraźnia ogranicza się jedynie lotu, a rząd jest gotowy do finansowania najbardziej śmiałych eksperymentów. Z tych wspaniałych czasów pozostał pierwszy teatr w kraju, Opera i budynek Państwowego Banku. W tym mieście Benito Mussolini chciał stworzyć kolonię podobne do tych w Cesarstwie Rzymskim.

Niestety, do chwili uzyskania niepodległości z Włoch, Erytrea doświadczył szereg poważnego konfliktu wojskowego, został niemal całkowicie zniszczony podczas których gospodarki kraju. Miejskie architektury kolonialnej jest także poważnie naruszone.

Ale, pomimo poważnych problemów w gospodarce, w Asmara funkcjonować Uniwersytet Goudarstvenny i Instytutu Technicznego, gdzie obywatele mogą uzyskać wykształcenie techniczne i humanitarne w różnych specjalnościach. Stolica Erytrei może stać się miastem, w którym do rozpoczęcia ożywienia gospodarczego kraju.

Dyktatura i wolność prasy

Erytrea jest przedmiotem zainteresowania wielu organizacji praw człowieka. Jedną z najbardziej uderzających i rażących naruszeń praw człowieka to historia Izaaka, dziennikarz David. Dziennikarz, mający podwójne obywatelstwo Erytrei i Szwecji, które odbyło się w Erytrei więzienia na 15 lat, bez opłat i bez widząc osąd.

Ta historia zaczęła się w 2001 roku, kiedy Isaac, wraz z innymi dziennikarzami opublikował list otwarty skierowany do władz i wzywające do przestrzegania konstytucji.

Tuż za Publikacja ta została następnie masowych aresztowań dziennikarzy, którzy podpisali list, a pomimo wysiłków organizacji międzynarodowych, los wielu z nich nie są jeszcze znane. Jednocześnie Isaac został wydany dopiero w 2016 roku, po piętnastu lat więzienia. Natychmiast po uwolnieniu UNESCO podjął decyzję o przyznaniu jej Guillermo Cano Prize, nagrodę za pracowitość i uczciwość w dziennikarstwie.

Erytrea: minerały

W strukturze Erytrei minerałów gospodarka nie zajmują najważniejsze miejsce. Wynika to przede wszystkim z braku stabilności politycznej, zniechęca do inwestycji.

Udział przemysłu w gospodarce narodowej nie przekracza 29%, a większość firm są w bardzo złym stanie lub całkowicie zniszczone. W odniesieniu do zasobów mineralnych, większość z nich produkowane rzemieślniczo nie wpływa na potencjał eksportowy kraju. Znaczący udział w eksporcie jest tylko sól morska wydobyte z wody morskiej przez odparowanie prymitywnej technologii.

Wojny i terroryzm jako przeszkody dla wzrostu

W całej swojej historii, niezależność Erytrei była w stanie wojny z sąsiadami, sponsoruje organizacje terrorystyczne działające w sąsiednich krajach, lub prowadzić aktywną represje wobec własnych obywateli.

Obecny stan gospodarki i społeczeństwa Erytrei został osiągnięty w wyniku tej bezsensownej wojny z Etiopią, która rozpoczęła się w 1998 roku i kończący się dwa lata później.

W tym czasie ofiarami wojny zaczęła dziesiątki tysięcy obywateli obu krajów. Oba kraje są aktywnie zaangażowane w działaniach wojennych nieletnich i kobiet, co powoduje, że granica między zbrojnych i cywilów zostało skasowane, a liczba niewinnych ofiar rosła. Wojna zakończyła się klęską Erytrei i Organizacji Narodów Zjednoczonych postanowił umieścić na swoim terytorium niewielką liczbę obserwatorów wojskowych.

Gospodarka kraju od tego czasu i nie odzyskano, elita polityczna jest pogrążona w intrygach i nadużycia, podczas gdy w Europie znacznie wzrosła liczba uchodźców z Erytrei, z których wielu dalekie podróże z ryzykiem życiu przeszli Morze Śródziemne się na terenie południowej Europy kraje, a zwłaszcza we Włoszech.

Rola społeczności międzynarodowej w rozwiązywaniu kryzysu

Społeczność międzynarodowa wysyła pomoc humanitarną dla Erytrei w ogromnej ilości, ale biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszej kolejności, Erytrea – kraj w Afryce, bez aktywnego udziału krajów afrykańskich w stabilizacji sytuacji będzie niemożliwe. Jednak rząd Erytrei, zgodnie z uwagami urzędników ONZ, nie czyni z powodu wysiłków na rzecz normalizacji stosunków z sąsiadami.

Na przykład ze strony somalijskich raportów rządowych Erytrei wsparcie dla organizacji terrorystycznej Islamski sąd Unii, walczących przeciwko rządowi federalnemu Somalii. Ale jest nadzieja dla pokojowego współistnienia państw sąsiednich jest wciąż w rzeczywistości, podobnie jak inne kraje, Erytrea jest członkiem ONZ i jest zmuszony do wykonania decyzji jej organów wykonawczych.