244 Shares 8617 views

Instrukcja obsługi „kanamycyny”. Wskazania Lek, opis, recenzje

Jeśli przed taka straszna choroba jak gruźlica lub zapalenie opon mózgowych, często śmiertelną, ale teraz sytuacja się zmieniła: były leki, które mogą nie tylko przedłużyć życie pacjenta, ale również leczyć mu jego straszne choroby. Jednym z takich leków jest uważany proszek „kanamycynę”. Dziś dowiadujemy się, że jest to lekarstwo, jak również w odniesieniu do których może być stosowane, a także, że pacjenci i lekarze sami o tym myśleć.


farmakodynamika

Lek „kanamycyny” jest silnym antybiotykiem. Ma działanie bakteriobójcze na drobnoustroje Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. On działa także na kwas szybkich bakterii. Ponadto, wpływ na szczepy bakterii tuberculosis i jest skuteczny wobec mikroorganizmów, które mają dobrą odporność na leki takie jak tetracyklina „” „” „chloramfenikol erytromycyny”.

Jednak lek nie ma wpływu na działanie grzybów i wirusów.

Postać produktu. struktura

Tylko w postaci proszku można kupić lekarstwo „kanamycynę”. Tabletki lub roztwór doustny z tego narzędzia nie są sprzedawane. Proszek stosuje się do wytwarzania roztworu do iniekcji.

Jedna fiolka z substancji zawartych siarczan kanamycyny 0,5 lub 1 g Opakowanie zawiera również wodę do iniekcji do 2 ml ampułek.

Produkuje leki w Rosji i na Ukrainie.

wskazania

Oznacza „kanamycyny” mogą być stosowane w leczeniu wielu chorób. Główne choroby, dla których lek jest wskazane, aby korzystać w następujący sposób:

– zapalenie opon mózgowych, zapalenie otrzewnej, posocznica, zapalenie wsierdzia.

– zakaźnego i chorób zapalnych układu oddechowego (ropień płuca, zapalenie płuc, empyema).

– Powikłania po znaku chirurgii ropnej.

– Gruźlica płuc i innych narządów.

– Infected oparzenia.

Leczenie choroby z tym lekiem zapewnia szybkie pozytywne rezultaty.

reguły przechowywania

Zapisać w proszku w suchym i ciemnym miejscu, z dala od słońca. Normalna temperatura przechowywania leków – 20 stopni. Zabronione jest przechowywanie leku w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po tym wszystkim, to znaczy, nie mając ochronę z rąk dzieci. Dlatego rodzice powinni upewnić się, że gdzie umieścić leku.

Proszek rozcieńczeń roztworu należy natychmiast. Nie przechowywać gotowy produkt w postaci ciekłej.

Okres przechowywania leku wynosi 3 lata.

rozpuszczanie proszku

Zakład „kanamycyny” – antybiotyk o szerokim spektrum? Miesza się go z wodą do iniekcji, części opakowania z preparatu. Ponadto, niektórzy klinicyści rozpuszczono prokaina, chlorek sodowy lub glukoza. Pytanie, jak przygotowanie swojego zakładu, rozwiązuje się z lekarzem.

Działania niepożądane

Nie używaj narzędzia na własną rękę, ponieważ istnieje wysokie ryzyko wystąpienia efektów ubocznych tego leczenia po leczeniu „kanamycynę”. Skutki uboczne tego leku mogą być bardzo poważne:

– Zapalenie nerwu słuchowego do nieodwracalnej utraty słuchu.

– Porażka układu przedsionkowego: zawroty głowy, problemy z koordynacją ruchów.

– Zamieszanie.

– halucynacje.

– Depresja.

– depresja oddechowa z powodu paraliżu mięśni.

– Bóle głowy.

– słabość.

– senność.

– drgawki.

– bolesność w miejscu, gdzie został wykonany zastrzyk. „Kanamycyny” – antybiotyk, który może wiązać się siniaków, pieczęcie lub krwotoku po wstrzyknięciu.

– zaburzenia nerek z ostrą martwicą kanalików nerkowych, niewydolność nerek, zwiększenie poziomu kreatyniny w surowicy.

– Problemy z układu pokarmowego: nudności, wymioty, wole, biegunka.

– niedociśnienie.

– Zapalenie jamy ustnej.

– Wysypka na ciele, swędzenie, zaczerwienienie skóry.

ograniczenia

Nie należy stosować leku w następujących sytuacjach:

– W przypadku zwiększonej wrażliwości na lek.

– zapalenie nerwu słuchowego.

– jeśli jest to uszkodzenia wątroby i nerek (z wyjątkiem zmian gruźlicą).

– W przypadku innych antybiotyków.

– W przypadku niedrożności jelit.

Instrukcje użytkowania. „Kanamycyny” proszek: dawka leku

Przed zastosowaniem leku należy określić wrażliwość na czynnik sprawczy. Stosowana domięśniowo lek, dożylne lub infuzja.

Dawka dla dzieci:

– do 1 roku – 0,1 g na dzień.

– od 1 do 5 lat, – od 0,1 do 0,3 g na dzień.

– powyżej 5 roku – od 0,3 do 0,5 gramów dziennie.

Maksymalna dzienna dawka dla dzieci może być nie większa niż 15 mg / kg. Wielość Wstęp – 3 razy dziennie.

Leczenie „kanamycynę” – mocny antybiotyk – nie powinien być dłuższy niż 7 dni.

Dawka dla dorosłych:

– W gruźlicy wyznaczyć 1,0 g raz dziennie. Czas trwania leczenia – 1 dzień (zastrzyki 6 kolejnych dni, a siódmego – przerwa).

– jako główny sposób leczenia chorób innych niż gruźliczych – 0,5 g co 8-12 godzin. Dzienna dawka nie powinna być większa niż 1,5 g, a maksymalna jedno – nie więcej niż 1,0 g w odstępie 12 godzin.

Czas trwania leczenia określa dr.

Rozwiązanie „kanamycyny” dodaje się głęboko w pośladek.

przedawkować

Wraz z wprowadzeniem leku w dużych ilościach u ludzi mogą wystąpić objawy, takie jak zawroty głowy, utrata słuchu, pragnienie, nudności, dzwonienie w uszach, zaburzenia oddychania. Terapia, w tym przypadku, jak następuje: hemodializy, specjalne leki Celem antycholinesterazowych, sole wapniowe.

Leczenie zapalenia otrzewnej z silnymi antybiotykami

Choroba ta jest natury bakteryjnej, która rozwija się w jamie brzusznej. Zapalenie otrzewnej – zapalenie błony surowiczej otrzewnej. Głównym powodem tej choroby – przenikanie infekcji. Inne czynniki, pojawienie się tej choroby mogą być:

– uraz jamy brzusznej.

– Patologia jelit i dróg żółciowych.

– zapalenie jajników.

– perforacja wrzodów żołądka.

Śmiertelność w tej diagnozą jako otrzewnej, wysokości, w związku z czym problem w leczeniu tej choroby, to zastosowanie. Leczenie choroby zaczyna się od eliminacji jego przyczyn. Dlatego wczesna interwencja w tym przypadku – nie jest konieczne. Jednocześnie przeprowadzonego leczenia, w którym główną rolę odgrywa lek „kanamycynę”. koryguje on wszystkie nieprawidłowości, które powstały w otrzewnej.

Dlaczego jest przypisany do tego leku? Faktem jest, że najczęściej jest przyczyną zapalenia otrzewnej skład mikrobiologiczny kilku organizmów. Dlatego wskazane jest, aby przepisać antybiotyki o szerokim spektrum działania, w których proszek i stosować „kanamycynę”.

W umiarkowanym problemu to narzędzie jest podawany dożylnie. W ciężkich przypadkach leczenie zapalenia otrzewnej medycynie „kanamycynę” wykonana dożylnie. Ponadto, metoda ta może być stosowana w przypadku wstrząsu septycznego.

Przestrogi

– Leczenie chorób oznacza „kanamycyny” w stosunku do kobiet w ciąży jest zabronione. Faktem jest, że jeśli używasz tego leku, a następnie ostatecznie dziecko może urodzić się głuchy. Stosowanie leku w stosunku do kobiet w ciąży jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy inne grupy antybiotyków okazały się nieskuteczne.

– dzieciaki noworodków Nieprawidłowe użycie tego leku ze względu na fakt, że nie są wystarczająco rozwinięte czynność nerek. Wskutek długoterminowa leki będą wydalane z organizmu, co może prowadzić do gromadzenia i inne efekty toksyczne. Wszystkie te informacje zawiera instrukcje obsługi. „Kanamycyny” – środek przeciwbakteryjny – może być stosowany w odniesieniu do milusińskich do 1 roku, ale tylko na istotnych wskazań. We wszystkich innych przypadkach, lek powinien być zastąpiony przez innych ważnych leków.

– Nie stosować razem z innymi antybiotykami, takimi jak „monomitsin”, „Gentamycin”, „neomycyna”, a także leków, leki moczopędne – jest „Mannitol” „Furosemid”.

– Należy zachować ostrożność środki wobec starszych pacjentów.

– W przypadku wystąpienia objawów skutków ubocznych, lek powinien być anulowany.

– Podczas leczenia ważne jest, aby sprawdzić czynność nerek i przeprowadzenie audiometrii pacjenta co najmniej 1 raz w tygodniu (w leczeniu chorób postaci gruźlicy) i nie więcej niż 1 raz na miesiąc na gruźlicę.

– Jeśli pacjent ma zakaźnych chorób zapalnych dróg moczowych, to trzeba wziąć dużo płynów.

koszt

Proszek „kanamycynę”, którego cena może się różnić w zależności od wielkości butelki, producent, jest dostępny bez recepty. Rosyjski lek kosztuje około 13 rubli za butelkę. Ukraińska medycyna „kanamycynę”, którego cena będzie nieco droższe, można kupić w każdej aptece. Tak więc koszt leku w przeliczenia na rubli – około 30 rubli. Okazuje się, że taniej jest kupić proszek rosyjsko-made.

Pozytywna ocena osób

Ten lek dostaje różne opinie. Niektórzy ludzie to lubią, a inni nie. Pacjenci, którzy przychodzą oznacza, że przed użyciem, należy zapoznać się z tym dokumentem, jako instrukcji. „Kanamycyny” – jest antybiotykiem, który jest wielokrotnie okazał się po dodatniej stronie w leczeniu gruźlicy, zapalenia otrzewnej. Ludzie często piszą o tym, że oni tego leku stosowanego w leczeniu zapalenia opłucnej, ciężkie zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc. Oznacza to, że zimno, że lek może być również używany, ale tylko wtedy, gdy choroba już uderzyło i narządy wewnętrzne. Sądząc po opiniach, lek działa szybko: na drugi dzień po wstrzyknięciu osoba czuje się znacznie lepiej. Tydzień później był gotowy zostać zwolniony ze szpitala.

Ponadto, wiele z nich zauważył, że zastrzyk nie jest szczególnie bolesne. Ale to jest antybiotykiem.

Preparat jest bardzo dobry, ale nie zapominaj, że w żadnym wypadku nie powinien samoleczenia.

Negatywna ocena osób

To nie zawsze jest lek otrzymuje wyróżnienia pacjentów. Niektórzy uważają, że to prawdziwa trucizna proszek, ponieważ, zgodnie z wkładką, takich jak instrukcje obsługi, „kanamycyny” ma wiele skutków ubocznych. Niektóre z nich po prostu boją się ludzi. Chodzi o słuchu i utratę słuchu. Pacjenci, którzy nożem lek „kanamycynę” w terapii gruźlicy, zauważył, że po dłuższym okresie leczenia naprawdę zaczęło się od problemów ucha. Ludzie przestali słyszeć normalnie. Ponadto, niektórzy mówią, że w trakcie leczenia tym lekiem ma depresję, ból głowy i osłabienie. Często pacjenci wystąpienia reakcji alergicznej na lek w postaci wysypka, swędzenie skóry. Chociaż w czasie wstrzyknięcia, pacjent nie czuje bólu, ale wtedy w miejscu wstrzyknięcia będzie bolało.

opinie lekarzy

Lekarze uważają, że antybiotyk „kanamycyny” skuteczny w leczeniu gruźlicy, zapalenia otrzewnej, zapalenie opon mózgowych, sepsę. Jest to bardzo poważna i niebezpieczna choroba, która może obsługiwać nie każdy lek. Ale jeśli przyczyną odbędzie oznacza „kanamycynę”, to jest 50% gwarancji, że dana osoba będzie odzyskać. Wszakże, jak mówią lekarze, uniwersalny lek, który można umieścić na ludzkiej nogi z zaawansowanym stadium choroby.

Pomimo faktu, że eksperci pozytywnie mówić o tym proszku, nadal ostrzec ludzi, że nie powinny być kupowane i kłujące leku na własną rękę, zwłaszcza tych, którzy mają podwyższona wrażliwość na antybiotyki. Ponieważ urządzenie jest sprzedawane bez recepty, kupić, każdy może. Ale to tylko należy wskazać, po konsultacji ze specjalistą. W każdym przypadku trzeba użyć proszku tylko pod nadzorem lekarza. Oznacza to, że lek powinien być stosowany tylko w murach szpitala. Wszakże, jak napisano w instrukcji, lek ma wiele skutków ubocznych. I aby nie pogorszyć sytuację i nie zranić nawet więcej, ważne jest, aby być w ramach terapii kontrolnej.

substytuty

analog strukturalny jest opisany za pomocą preparatu „Siarczan kanamycyny”. Leki o podobnym etapie jest lek „Amikacin”. Ostatnia wymiana jest droższa opisane środki. Tak, 1 fiolka z proszkiem „Amikacin” musimy zapłacić około 40 rubli. Dla „siarczan kanamycyny” lek powinien zapłacić około 13 rubli.

Film oko

Ten antybiotyk jest również przewidziany dla takich problemów z organami zobaczyć jak zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, owrzodzenie rogówki, zapalenie powiek. Folia z antybiotykiem „kanamycynę” usunięty z fiolki za pomocą sterylnej pincety specjalnych. Darmowe palce wyciągając rękę dolną pokrywę, położyć go w otworze między powieki i gałki ocznej. Następnie pokrywa jest opuszczona i pilnować w spoczynku przez 1 minutę.

Filmy te są stosowane z antybiotykiem do 2 razy dziennie.

Stosowanie leków na zwierzętach

Lek „kanamycyny” jest również wskazany w leczeniu salmonellozy, zapalenie nerek, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc u bydła, a także w odniesieniu do kotów, psów i ptaków. Lek podaje się dożylnie, domięśniowo lub podskórnie w dawce:

– konie – 3 ml na 100 kg jeden raz dziennie.

– źrebiąt, cielęta – 2 ml na 50 kg 1 razy.

– owce, świnie – 2 ml na 50 kg.

– koty, psy i ptaki – 0,1 kg na 1 kg.

Przebieg leczenia w stosunku do zwierząt może być od 3 do 5 dni.

wniosek

Z artykułu dowiedziałeś się szczegółowe informacje o „kanamycynę” preparat: postaci zwolnienia, zasad działania, ograniczyć skutki uboczne. Okazało się, że jest to poważny lek, który dopiero musi być traktowana w murach szpitala. Lek otrzymała zarówno pozytywne i negatywne opinie. Kwestia powołania leku powinna być podejmowana wyłącznie przez lekarza. Nie samo nie powinno być!