421 Shares 7157 views

Alexey Denisenko: medalista olimpijski w taekwondo

Istnieje stereotyp, że w sztukach walki dominować tylko Koreańczycy, chiński, japoński. Jednak Roma z Bataysk Alexey Denisenko podczas swojej kariery osiągnął znaczny sukces, zostając zwycięzcą Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Rio, zabierając ze sobą największe medale konkurencji w różnych nominałach. Jego pierwszą główną nagrodę podniósł w 19 lat.


Aby marzyć o Don

Alexey Denisenko urodził się w sierpniu 1993 roku w mieście Bataisk. Jak wszyscy chłopcy, mógł walczyć z rówieśnikami, ale jego ojciec postanowił wysłać swoją energię we właściwym kierunku i dał w sekcji Taekwondo w szkole. Pierwszy trener był chłopiec, Alexander Shin, który nauczył go podstaw starożytnej sztuki walki. Po tej walce w szkole zatrzymał się, a chłopiec zaczął znikać w szkoleniu i obowiązków.

Pierwszy Alexey Denisenko pracował dla zdrowia, ale do starszych klas Jezus ukazał się najpierw do osiągnięcia, i zaczął pracować na treningach do granic możliwości.

Szczególnie trudno było kiedy pracowaliśmy nad mostem nad Donem. Nie poszedłem z transportu publicznego, a sportowiec musiał dostać się do sali szkoleniowej na łodzi.

Pierwsza próba Olympic

W biografii Alexei Denisenko można prześledzić bardzo ostre przejście z niższy od poziomu dorosłych. Powrót w 2011 roku, mówił na turniejach młodzieżowych, aw 2012 zdobył prawo do reprezentowania kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Olimpiada stała się w rzeczywistości pierwszy poważny turniej Bataysk sportowiec na wysokim szczeblu. Wcześniej zdobył na mistrzostwach juniorów Rosji, Europy i świata, ale był praktycznie nieznany wśród ekspertów.

Jednak jego mentor Stanislav Khan postanowił Alexey Denisenko najbardziej skomplikowanych zadań. Ambitny trener skonfigurować swój ładunek do zwycięstwa w każdym meczu. Zachowywał się pewnie i udało się przejść do półfinału, gdzie czekał na doświadczonego Dayhun Lee z Korei. Sportowcy rywalizowali w kategorii wagowej do 58 kg, ale koreański był mistrzem w cięższej wagi, i przed igrzyskami olimpijskimi prowadził wagi i jeszcze udało mi się zostać zwycięzcą mistrzostw Azji.

Zwalczanie Alexey Denisenko Dayhun Lee stał się jednym z najbardziej spektakularnych w turnieju. Koreański wręcz bić Bataysk sportowca w pierwszej rundzie, ale nie dał się i udało się zmniejszyć stratę do jednego punktu. W ostatnich sekundach walki koreański dosłownie uciekł z Denisenko i był o krok od uwag, które przynoszą punkt Alexei, ale udało się utrzymać niepewną krawędzi.

Porażka nie złamał Aleksego, młody myśliwskich pożądanych nagród i pewnie pokonał australijskiego Safwan Khalil w meczu o trzecie miejsce.

Taekwondo Alexey Denisenko Rio

W stolicy Brazylii, już w stanie faworyta igrzysk rosyjskiej jazdy sportowiec. Jednak wśród swoich konkurentów byli mistrzowie świata Europy. Trenerów przygotowywał się do walki przeciwko Aleksiej ulubionych z Turcji, Belgii, poważnie symulowanych walkach każdego z nich.

Już w ćwierćfinale Alexey Denisenko dostał jeden z najsilniejszych konkurentów. Turk Servet Tazegül był mistrzem świata, igrzyska olimpijskie i zdobył trzy Rosjan w poprzednich spotkaniach. Jednak walka poszła wyraźnie nie skrypty Turka. Alexey Denisenko postanowił przełamać przeciwnika od pierwszych sekund, nakładając na niego ostrą wymianę ciosów. Zniechęcać Servet rozpaczliwie walczyła, starają się zdobyć tylko z powodu uwag sędziów Alexey.

Już w drugiej rundzie różnicy w punktacji był dwa cenione, a sędziowie zatrzymał walkę o wyraźną przewagę Alexey Denisenko. Załamany Turks został tak uszkodzony, że kilka minut po zakończeniu meczu nie mógł znaleźć wyjścia z sali.

Kolejnym przeciwnikiem był Yauad Achab z Belgii, która w ostatniej mistrzostwa świata wygrał w lżejszej kategorii wagowej. Przeciwnicy ostrożny, nie iść na otwartą wymianę ciosów. Dopiero w trzeciej rundzie w belgijskiej stracił zimną krew, a on rzucił się do ataku, otrzymała w odpowiedzi na kombinacji ciosów w głowę.

W końcowej Alexey Denisenko spotkał się z „czarnym koniem” turnieju – jordańskiej Ahmad Abagushem że już znokautowany konkursu dwa najsilniejsze sportowców. Arabski sportowiec złapany na odwagę i zadał jeden dokładny strzał za drugim. Więc stał się pierwszym Jordanii, który zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich, i Alexey Denisenko wziął z Rio srebrnym medalem.

życie osobiste

Całe życie sportowca idzie na trening i zgrupowania, więc nie dziwi fakt, że jego towarzysz Bataysky fighter znaleźć w rosyjskiej drużyny narodowej w taekwondo. Przyjaźń z Anastasija Barysznikowa wzrosła w bliskiej relacji krótko przed igrzyskami olimpijskimi w Rio. W 2016 roku chłopaki zalegalizowały swój związek, a po ślubie mieszkaliśmy żyć w swoim rodzinnym mieście Aleksego – Bataysk.