431 Shares 5163 views

Co to jest białko serwatkowe jest lepiej? białko serwatkowe

Białko serwatkowe przez długi czas uważana za jedną z najbardziej aktywnych źródeł białka w żywieniu sportowców. Dziś jest to najbardziej popularny suplement wśród kulturystów i sportowców, skutecznie przyspiesza metabolizm i pomaga w utrzymaniu suchej masy.


Whey Protein – co to jest?

białko serwatki jest nie tylko białko serwatkowe, przybliżonym składzie aminokwasów ludzkiego mleka z białkiem, dlatego ma wyraźne właściwości immunologiczne i szybko wchłaniane przez organizm.

Wielu młodych sportowców próbują zrozumieć, co działa najlepiej białko serwatki w ciele i daje maksymalne efekty? Spróbuj zrozumieć.

Składniki Protein

Białko serwatkowe – mieszanka lub produkt złożony składa się z różnych białek podfrakcji: alfa-laktoalbuminy, beta-laktoglobuliny, glikomakropeptyd immunoglobuliny, albumina surowicy bydlęcej, a także niższe enzymy, laktoferyny, lizozymu i laktoperoksydazę. Nie tak dawno temu, te sub-frakcje można uzyskać tylko w niewielkich ilościach, natomiast produkcja była nieopłacalna handlowy zawód. Jednak w ciągu ostatniej dekady, sytuacja zmieniła się radykalnie, a teraz, wraz z pojawieniem się nowych technologii, możemy śmiało stwierdzić, ilościowe i jakościowe wzrost białek surowicy.

białko serwatki: Sposoby wytwarzania

Zanim spróbujesz zrozumieć, co białko serwatkowe jest lepiej, wskazane jest, aby rozważyć sposoby, aby to suplement diety.

 1. Sposób wymiany jonowej. Za pomocą tej metody można uzyskać najbardziej czystej formuły białka. Jonowymienna białek serwatkowych, który jest łatwo wchłaniany przez organizm, w szczególności, są zachęcani do ludzi, którzy mają trudności z innymi suplementami białkowymi. Ale jednocześnie nie powinniśmy zapominać o specyficzne białka serwatki oznaczać znaczącą wadę: zawiera w swoim składzie niewystarczającą liczbę peptydów, zmniejszając tym samym ich skuteczność i wartość.
 2. Sposób makroultrafiltratsii. Sposób ten umożliwia usunięcie znacznej części laktozy, białka, przy zachowaniu wszystkich aktywnych biologicznie peptydów. Jednak w dalszej obróbki białka jest usuwany albuminy bydlęcej i cysteina – wartościowych składników, które działają jako ochraniacze komórkowych i przeciwutleniacze.
 3. Cross-filtracja. Jest to najlepszy sposób, w którym białko serwatki i laktozy usuwa się gruby i wszystkich aktywnych peptydów i zdrowe.

Korzyści białka serwatki

Białko serwatkowe, opinie, z których większość pozytywne – naprawdę niezwykły produkt, ponieważ w przeciwnym razie nie byłby uważany za podstawowy element sportowców energetycznych. Ostatnio, białko serwatki jest również zyskuje popularność wśród zwykłych ludzi, których życie nie są związane ze sportem zawodowym. Wynika to z faktu, że w dzisiejszych czasach stało się modne, aby trzymać się zdrowego stylu życia, a ci, którzy wiedzą o immunoukreplyayuschih jego właściwości, produkt ten jest podawany w diecie w niewielkich ilościach. Według ostatnich badań, dodatek ten pomaga w walce z rakiem i zakażenia HIV, zmniejsza stres, wzmacnia odporność, poprawia czynność wątroby u pacjentów z zapaleniem wątroby, obniża ciśnienie krwi, zwiększa stężenie serotoniny w mózgu i poprawia ogólny stan zdrowia. Jeśli mówimy tylko o sporcie, białko serwatki jest w stanie bezpośrednio wpływać na wzrost masy mięśniowej i ogólnej wydajności w sportowców.

szkoda

Biorąc pod uwagę negatywny wpływ białka serwatki na organizm człowieka, należy zauważyć, że wszystkie możliwe skutki uboczne nie stanowią poważne zagrożenie dla życia. Z reguły są one związane z zaburzeniami układu pokarmowego i przejawiają się w postaci wzdęć i zwiększonej produkcji gazu. Ponadto, zmęczenie i bóle głowy mogą wystąpić w rzadkich przypadkach. Uważa się, że takie objawy są zazwyczaj stymulowane przez część białka lub laktoza słodzących, które są dodawane przez producenta.

Przyjmowanie białka serwatki może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia tylko wtedy, gdy dana osoba ma problemy z nerkami. W tej sytuacji, odbiór ten dodatek zdolny zaostrzyć istniejące problemy były trudne do zwiększenia stężenia białka widać wspomnianą ciało. Tak więc, co należy pamiętać, biorąc serwatkowe białko? Uszkodzenie lub stosowanie tej substancji do organizmu bezpośrednio uzależnione od obecności lub nieobecności ludzkiej choroby nerek. Nie obserwuje się w przypadku tej choroby, to możemy być pewni, że spożycie białka korzystny wpływ na zdrowie.

Rodzaje białek serwatkowych o rodzaju technologii

Akceptowane znajdują się trzy rodzaje białek serwatki: izolat, hydrolizat i zatężono. Przyjrzyjmy się każdej z nich w sposób bardziej szczegółowy.

 1. Skoncentrować. Ten rodzaj białka serwatki nie można nazwać czystego białka w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wynika to z faktu, że podczas filtracji membranowej w ceramicznej osadza się masę mieszane, w których zawartość białka może wynosić od 35% do 80%. W świetle tego koncentratu zawiera zazwyczaj w kompozycji znacznej ilości tłuszczu i laktozy – substancje, które są w stanie dostarczyć znaczne dolegliwości żołądka. Skoncentrować się w porównaniu z innymi rodzajami serwatki ma najniższy koszt.
 2. Izolować. Tego typu białka, wytworzony sposobem filtracji i wymiany jonowej. Zawiera on w zasadzie nie działa szkodliwie w jego skład tłuszczu i laktozy pochodne i 95% proszek składa się wyłącznie z frakcji białkowej.
 3. Hydrolizat. Sposób charakteryzuje się dzieląc hydroliza dużych cząsteczek białka do odrębnych małych fragmentów. Przyczynia się to do najbardziej prosty i szybki ich asymilacja w przewodzie pokarmowym. Głównym wyznacznikiem jakości hydrolizatu białka służy jego smak: w przypadku białka niedoborem małych fragmentów produktu zaczyna smak gorzki.

Najlepszy Whey Protein: Charakterystyka wybór

Wybierając ten dodatek, to należy wziąć pod uwagę dwa główne rzeczy: jakości i budżetu. Naturalnie, lepszy i czystszy produkt, droższe to będzie kosztować. Dlatego izolat jest najdroższą formą. Ale jego cena jest w pełni uzasadnione, ponieważ jest to najlepszy białek serwatkowych, które (porcji) daje maksymalną ilość białka i jeszcze ma najmniejszą ilość kalorii. I tak, oczywiście, jeśli pozwalają na to środki, konieczne jest, aby zatrzymać wybór na izolacie. Pomimo faktu, że sączy się koncentrat białka nie jest tak dobrze jak izolat białka serwatki, produkt bogaty w aminokwasy i ma bardzo odpowiedniej jakości (w szczególności w odniesieniu do ceny, przeciętnie dla polukilogrammovuyu słoju 30 $). Trawiący się koncentrat, należy wiedzieć, że białko w proszku w porcjach w porównaniu do izolat białka serwatki będzie niższa, ale ilość kalorii – wręcz przeciwnie, powyżej. Tak więc, jeśli tridtsatigrammovaya część izolatu zawiera około 105 kcal i 25 g białka, a następnie zatęża charakterystyczna 130 kcal i 21 gramów białka.

Co to jest białko serwatkowe jest lepiej kupić: wysokiej jakości i drogie lub tanie, ale słabej jakości? Nie warto walczyć z dużo, ponieważ można wybrać kompromis! Mieszaninę białka serwatkowego jest kombinacja koncentratu i izolatu.

Ale w tym samym czasie, zakup dodatku, warto zastanowić się jeden mały, ale bardzo ważny niuans. Niektóre mieszaniny w swoim składzie ma więcej niż koncentrat wyizolować inne odwrotnie. A żeby się tego dowiedzieć, trzeba zbadać dokładnie opakowania produktu: źródło białka, który jest określony jako część pierwsza, i jest głównym źródłem.

efekt

Ze względu na znaczną zawartością białka białka serwatkowego można stosować jako:

 1. Środki do zwiększenia zrównoważonej diety z różnych dolegliwości.
 2. Środki do wzbogacania żywności, która jest niezbędna w procesie trening oporowy do zwiększenia siły i masy mięśni.
 3. Napój, który pomaga obniżyć poziom tłuszczów w organizmie i przyczynia się do łagodzenia mięśni.

Whey Protein: jak korzystać

Należy pamiętać, że najbardziej optymalne uznaje się za jednorazowym kawałek, który wynosi w przybliżeniu 30 gramów. Poświęć trochę czasu dla większej ilości tego dodatku jest niepraktyczne, ponieważ jest prawdopodobne, że on po prostu nie jest metabolizowany przez organizm. Dla maksymalnego efektu, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, jak prawidłowo pić białko serwatki. Zastanów się, jak często w ciągu dnia należy spożywać tego dodatku.

 1. Wcześnie rano. Zwykle spać w nocy, przeciętnie trwa 6-8 godzin. Gdy ciało przez tak długi czas nie otrzymała jedzenie, zaczyna używać własnych rezerw, w wyniku katabolizmu tkanki mięśniowej zaczyna. W celu ich zatrzymania, to wystarcza, aby część typu białka serwatki. Po 40 minutach, należy postępować zgodnie z śniadanie, które składa się z naturalnych źródeł białka i węglowodanów.
 2. W ciągu dnia. Podjęcia niezbędnych białek, aw przerwach między spożyciem żywności. Dla osób utraty wagi jest przydatna wymienić przynajmniej jedną porcję białko trzęsie żywności.
 3. Przed treningiem. Ważne jest, aby część białka serwatkowego przez 2 godziny przed nadchodzącym treningu, który promuje katabolizmu i zapobieganie mięśni zapewnia organizmowi niezbędnymi podczas aktywności fizycznych kwasów aminowych.
 4. Po treningu. Sportowiec ważne jest, po treningu aby rezerw węglowodanów i podniesienia stężenia aminokwasów we krwi. W tym czasie organizm ludzki najlepiej wchłania wszystkie składniki odżywcze pochodzące do niego.

Home Whey Protein

Nie wystarczy zakupić gotową mieszaninę białek, należy również starać się dostać te rzeczy od codziennych produktów spożywczych. Duża liczba takich białka występujące w mięsie (zwłaszcza w chudej wołowiny i kurczaka), twarogu, jaj i zbóż (gryka, ryż, kukurydza kupra). Rodzaj białka serwatki – wielki produktu, ma korzystny wpływ na ciało człowieka. W celu osiągnięcia maksymalnych rezultatów z jego użytkowania, należy pamiętać, co białko serwatki jest lepszy niż każdy inny.