590 Shares 4172 views

Idealny trawnik – jak siać. Wskazówki i sztuczki

Co za szczęśliwy właściciel bramkowe nie odwiedził pomysł, aby zasadzić ogród lub podwórko trawa trawnik? Pozornie sadzone trawnik i chodzić boso po miękkiej trawie, cieszyć się życiem. Ale powstaje pytanie, jak posadzić trawę i zadowolony, że oko, i było mniej uciążliwe?


Kiedy kultywowanie trawnik do wypoczynku należy zauważyć, że trawa trawnik wymaga prostego ale stałej opieki. A jeśli zdecydujesz się posadzić trawę, jak siać i opieki nad nimi, będzie uczyć się z tego artykułu.

Zanim zdecydujesz się zrobić krajobrazu, należy określić miejsce, które można wziąć pod trawnik. Należy zauważyć, trawnik trawa jest skromny i rośnie niemal w każdej glebie. Przed posadzeniem konieczne jest dostosowanie witryny i pozbyć się chwastów. Gładka powierzchnia jest wymagana do tak zwanych „spodki” nie stagnacji wody. Stojąca woda może prowadzić do stojącej wody i zamrożenie trawie. Kolejnym punktem – jest obecność światła słonecznego. W bardzo ciemnych miejscach trawa nie będzie rosnąć. Należy o tym pamiętać! Gleba powinna być rozluźniona do głębokości nie większej niż 15 cm, będzie to zupełnie wystarczy.

Idealny trawnik. Jak siać

Zanim przystąpimy do sadzenia, pomówmy o nasiona, które są powszechnie stosowane. Podczas tworzenia trawniki na relaks, co do zasady, stosowanie mieszaniny trzech rodzajów ziół: bluegrass, życicy i kostrzewy. Można zapytać: „Co jest zasiane traw, ponieważ jeden rodzaj będzie wyglądać bardziej jednolite, a tym samym trawnik będzie wyglądać pięknie?” Chodzi o to, że trawa trawnik jest dość kapryśny, idealne warunki klimatyczne są bardzo trudne do stworzenia dla niej. Zagubiony w czasie, aby woda trawę lub, wręcz przeciwnie, było deszczowe lato, nie udało się przeprowadzić terminowe fryzurę. Mieszanka ziół będzie mieć szereg zalet: niektóre odmiany są bardziej odporne na suszę, a niektóre – na nadmiar wilgoci, niektóre później wrzucony kolor, etc …

Z nasiona zostały określone. A teraz zadecydować, jaka ilość nasion potrzebnych do sadzenia. Przykładowe obliczenia – 30 gramów na m2, ale można zasiać trochę grubsze w przypadku niektóre nasiona nie kiełkują.

Innym problemem, który dręczy tych, którzy chcą się rozwijać trawnik, „Jak zasiać ziarno, tak aby rozprowadzać na miejscu?” Idealnie, lepsze wykorzystanie wiertarki, która, nawiasem mówiąc, może być następnie wykorzystane do zapłodnienia. Ale jeśli niewielka część trawnika, można rozrzucić nasiona ręcznie, po prostu sadzenia materiału będzie trzeba wziąć trochę więcej.

podlewanie

Po wylądowaniu nasion, gleba musi być dokładnie oddane, inaczej nasiona nie kiełkują. Przed pojawieniem się pierwszego podlewania sadzonek powinny być realizowane na codzień. W żadnym przypadku nie można uniknąć suszenia górnej warstwy ziemi. Następnie woda trawa powinna być co najmniej dwa razy w tygodniu. Fakt, że system korzeniowy trawnika trawy jest niemal na powierzchni, a więc nie można wyodrębnić wilgoci z głębszych warstw ziemi. Podlewanie jest najlepiej użyć węża ze specjalną dyszą, konewka.

ścięcie włosów

Pierwsze cięcie wykonuje się, gdy roślina wysunąć trzecią warstwę. A co do młodzieńczej zakładu dużo stresu, to jest cięte przez tylko jedną trzecią. Następnie można zostawić 3-4 cm trawy. Z takiego koszenia wygląda dobrze utrzymane, i to jest bardzo przyjemne chodzić boso. Fryzura spędzają 1-2 razy w tygodniu. Dla tej procedury, należy użyć specjalnych narzędzi: kosiarki do trawy, nożyce. Jeśli trawnik uchylenie dużą działkę, wskazane jest, aby kupić kosiarkę z leja, który będzie się skoszonej trawy. Za niewielką część odpowiedniego trymera elektrycznego lub ręcznego. skoszonej trawy trzeba zebrać grabie, inaczej będzie utrudniać dalszego wzrostu trawy. Stałe fryzura trzyma roślinę w stanie wegetatywnym, czyli roślina nie wyrzucić, a nie kolor żółty. Z należytą starannością idealny trawnik będzie w drugim roku po posadzeniu.

W tym artykule dowiedziałeś się informacje, jak rośnie trawa: jak siać i jak dbać o nich. Niech Twój trawnik nie wygląda gorzej niż w języku angielskim!