592 Shares 4148 views

Uczenie Baszkirii. Góry Baszkirii: opis zdjęcia

Baszkiria jest popularnym regionem turystycznym. Na jego terenie znajdują się na niesamowite piękno tego miejsca. Szczególną uwagę przyciąga turystów z lokalnych gór, na zboczach, gdzie można zorganizować obóz, ciesząc się nieskazitelną przyrodę, romantyczne wschody i zachody słońca zdumiewające.

Przekonajmy się, co bogate w atrakcje przyrodnicze Baszkirii. Góry, które od dawna są wybierane przez turystów z różnych zakątków naszej planety, będą rozpatrywane w dalszej części materiału.

góra Yamantau

Biorąc pod uwagę, Baszkirii na mapie, to na pewno zauważy najwyższy szczyt o nazwie Yamantau. On jest znany wśród mieszkańców jako „złego góry.” Grzbiet ten ma długość około 5 kilometrów. Główny łańcuch górski pod warunkiem, Big Yamantau, ma wysokość 1640 metrów nad poziomem morza.

Gore reprezentuje popularnym miejscem turystycznym. Jest on położony na terenie rezerwatu South Ural i chronionych władz obszarowych Beloretsk.

Baszkirzy sami uznają to wzgórze nie jest zbyt przyjazne miejsce. Jego druga nazwa – „Wicked Mountain” – grzbiet dlatego lokalne stoki są usiane licznymi ostrymi kamieniami. Wokół góry są położone bagna, które nie długo dozwolony ludności rdzennej paść bydło tutaj. Ponadto, w sąsiedztwie Yamantau niczym niezwykłym, dzikich zwierząt, w szczególności misie.

Góra Iremel

Iremel skalny masyw – drugi najwyższy szczyt Republiki Baszkirii, której wysokość jest u szczytu 1582 metrów. Hill jest miejscem świętym dla rdzennej ludności. Przez wieki tu nie wolno było wrócić nie tylko do obcych, ale także miejscowych ludzi, którzy mieszkają u podnóża sanktuarium. Obecnie góra jest otwarty dla turystów.

W 2010 roku dzielnica Iremel nadano status strefy chronionej. Tam jest zabronione do prowadzenia połowów i polowań. Jest to również bardzo ograniczony zbiór grzybów, owoców, kwiatów i nasion roślin.

Iremel – prawdziwa Mekka dla podróżnych. Aby zdobyć lokalne szczyty są corocznie dziesiątki tysięcy ludzi z Uralu i krajów sąsiednich. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zbocza góry dość delikatny. Dlatego jest w stanie wznieść się do każdego turysty, bez użycia sprzętu wspinaczkowego. Chodź tu i osób poszukujących wypoczynku w kontakcie z naturą. Są też tacy, którzy próbują znaleźć na zboczach żeńszenia życiodajnej, pomimo poważnych ograniczeń nałożonych na tego typu działalność.

Baszkirii, góry Szychany

Shihan – jeden z największych mas skalnych w Uralu. Są na terytorium Sterlitamak District. Grzbiet ma pochodzenie rafy. Lokalne skały zostały utworzone przez drenaż morza, że istnieją dziesiątki milionów lat temu, jeszcze w okresie dewonu. W tym dniu w strukturze skały można znaleźć szczątki prehistorycznych mięczaków, glonów skamieniałej, gąbki i koralowce.

Obecnie jednym z głównych dostawców wapienia na rynku rosyjskim jest tylko Baszkirii. Szychany gór mają wartość dla sektora przedsiębiorstw tworzących miasta. Mając to na uwadze, miłośnicy przyrody mogą mieć tylko nadzieję, że lokalne skaliste szczyty pozostają nienaruszone dla przyszłych pokoleń.

Szychany w najkorzystniejszej składa stromych zboczy, których wysokość wynosi średnio około 400 metrów nad poziomem morza. Unikalna naturalne bogactwo otwiera ogromne możliwości, żeby odpocząć, nie tylko latem, ale również zimą. ośrodki narciarskie dostępne są tu bardzo popularne miejsce wśród miłośników sportów ekstremalnych. Z pierwszy śnieg gromadzi się tutaj jako populacji Baszkirskiego, i wiele odkrytych entuzjastów z całego WNP.

góra Yuraktau

Opisując Baszkirii, gór, które znajdują się na jego terytorium, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na grzbiecie zwanym Yuraktau. Jego okolice są jednym z najbardziej malowniczych miejsc w regionie.

Miejscowa ludność połączeń pokazano gór „Bald Ridge.” Nazwa ta tablica była ze względu na fakt, że jeden z jego boków jest dość niska, rzadka roślinność, az drugiej – gęsty las.

To jest Mount Yuraktau w obszarze Sterlitamak. Wspomniany grzbiet rozciąga się imponujący dystans wzdłuż rzeki Białej. Prezentowane słynnych gór ekstremalnie strome grzbiety, które, o dziwo, nie straszyć podróżnych, pęd, który jest obserwowany tu w lecie.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc na nogach Yuraktau górskim jest starożytny jezioro Arakul. Jego brzegi są tradycyjnie organizowane turystów kempingowych, którzy przychodzą tu z całymi rodzinami.

góra Susaktau

Susaktau – góra w Bashkiria niezwykle oryginalnej formie. Z daleka może to być mylone z człowieka piramidy. W przeciwieństwie do innych skalistymi grzbietami, aby podjechać do jej stóp, w razie potrzeby, może być bezpośrednio w samochodzie. Jednakże, wspiąć się na szczyt będzie znacznie trudniejsze, ze względu na jej nachylenie w niektórych miejscach jest nie mniejsza niż 30-35 °.

Góra Susaktau objęte jedynie karłowate rośliny. Niektóre z nich są bardzo rzadkie i są wymienione jako zagrożone.

W bezpośrednim sąsiedztwie wzgórza jest rzeka Dema. Jego brzegi są szczególnie malownicze i jest ulubionym miejscem wypoczynku wśród miejscowej ludności.

góra Yangantau

Szczyt górski Yangantau (Baszkirii) jest jednym z najbardziej popularnych atrakcji przyrodniczych kraju. Nazwa skalistym wzgórzu jest tłumaczony z języka rdzennej ludności w regionie jako „spalonych góry.” Taka nietypowa nazwa szczyt był wynikiem reakcji chemicznych, które występują we wnętrzu swej rasy. Wewnątrz góry zawiera mnóstwo łupków naftowych, które utleniają się w reakcję z tlenem i wydzielają ciepło do powierzchni. Gorąca para wodna, która wyłania przepływa przez szczeliny w samej skale i powoduje wrażenie spalania.

Yangantau (Salawat rejon) – stosunkowo mała góra. Jego wysokość npm jest szczyt całych 504 metrów. U podnóża gór przepływa rzekę Yuryuzan, który jest tym samym miejscem na organizację stopów turystycznych. Nad jej brzegami Wiszącą Skałą. Rafting na rzece, można znaleźć wiele jaskiń pochodzenia naturalnego, które do tej pory nadal produkować unikalne znajdzie archeologów krajowych i zagranicznych.

Obecnie Yangantau góra chroniony przez władze lokalne (obszar Salawat). Jej stała status pomnika przyrody.

Mountain Inzerskie zubchatki

Najwyższa góra RB – Yamantau i Iremel warunkowo podzielony pomiędzy szczytem zwanym Inzerskie zubchatki. W południowej części szkieletu tych widełek, a tu jest nagromadzenie rozproszone w chaotycznej prawo rockowej. Północnej części góry tworzy tak zwany „Twierdza”, którego ściany są utworzone naturalnie wzgórze. W centralnej części grzbietu to najwyższy szczyt, który jest znany wśród wspinaczy jak „Beacon”.

Od czasów starożytnych, u podnóża Inzer Zubchatok rozliczane podróżnych i pustelników. Tutaj zachowały wiele z ich komórek człowieka.

Struktura podwyższony bogate w zasoby naturalne, w szczególności kryształu górskiego. Takie kamienie nie są wyodrębniane na skalę przemysłową. Jednak mają one tradycyjnie zbierane geolodzy miłośników i kolekcjonerów.

góra Naryshtau

Jeśli spojrzeć na Baszkirii na mapie można rozpoznać dość niezwykłe Hill, który znajduje się na początku Uralu. Wysokość Naryshtau szczyt wysokość zaledwie 349 metrów. Dlatego góra jest popularny wśród turystów, którzy mogą powoli doprowadzić do jego łagodnych zboczach, ciesząc się spektakularne widoki.

Ze szczytu grani oferuje piękny widok na stepie Orenburg i miasto Oktyabrsky. Podczas wynurzania do turystów górskich regularnie znaleźć mnóstwo unikalnych zasobów: minerały, szczątki gadów morskich, aw rzadkich przypadkach nawet metale szlachetne i kamienie (złoto, kwarc, marmur).

Na szczycie znajduje się otwór w skale. Obecnie jednak, dostęp jest ograniczony do niewielkiej jaskini przez władze lokalne, ponieważ tutaj istnieje duże ryzyko lawin skalnych.

Przez cały rok, góra Naryshtau odwiedzany przez tysiące ludzi, którzy przybyli tu z pobliskich miast aktywnie odpocząć, podziwiać wspaniałe widoki i zregenerować dziewiczą przyrodę.

Konkludując

Więc spojrzał na najsłynniejszej skoczni, który jest tak bogaty w Baszkirii. Góry, przedstawione w materiale, zawsze popularne wśród turystów z Uralu i sąsiednich regionów. Często przychodzą do korzystania z lokalnych piękno i plecakiem turystów z blisko i daleko za granicą.