275 Shares 7684 views

Kolambus Kris – Dyrektor, dał światu film „Kevin sam w domu” i pierwszy film dwa Harry Potter

Dla każdego pokolenia są pewne filmy, bez których nie obchodzą nowy rok. Dla niektórych jest to „Carnival Night”, dla innych „ironia losu.” A dla niektórych jest to film o przygodach nieustraszonego chłopczycą Kevin McCallister, który został sam w domu na święta. Reżyser filmu światowej sławy amerykański był Kris Kolambus. I choć projekt był skromny reżyserski doświadczenie z zadaniem poradziła sobie on z hukiem, dając światu arcydzieło, bez których obecnie trudno wyobrazić sobie nowy rok.


Kris Kolambus – imiennik Hristofora Kolumba

Co ciekawe, nazwa Kolumba w angielskim piśmie wygląda tak samo jak nazwa słynnego odkrywcy, który odkrył Amerykę, Hristofora Kolumba – Krzysztofa Kolumba. Może dlatego przyszły reżyser woli skrócie „Chris”. W każdym razie, Kolumb był godny swojego słynnego imiennika.

Kolambus Kris urodził się we wrześniu 1958 roku w Spangler, znajduje się w Pensylwanii, syn górnika Aleksa Kolambusa i robotnika Mary. Wkrótce rodzina przeniosła się do Ohio, gdzie spędził swoje dzieciństwo Chris. Ilu pamięta samego reżysera, on zawsze był zainteresowany w kinie, zwłaszcza grozy (horror) filmy i marzyłem, gdy starszy, aby tworzyć własne komiksy. Ale kiedy facet jest trochę starszy, widział film „Ojciec chrzestny”, a ten wzór zainspirowało go do zostania filmowcem. Aby odnieść sukces w swojej dziedzinie, Chris postanowił studiować dyrektor artystyczny w nowojorskiej Tisch School of the Arts.

Scenariusze Chris Columbus

Będąc jeszcze studentem, Chris często czyniąc krótkie filmy, a po poważnie zainteresowany pisania skryptów. Pierwszy scenariusz, który udało mu się sprzedać, warte tyle, ile pięciu tysięcy dolarów, a w tym czasie był to wielki sukces. Niestety, projekt ten nie znalazł właściwego rozwoju i wkrótce został zamknięty, ale Kolambus Kris był inspirowany przez to doświadczenie, i nadal pisać.

został wydany w czynszu filmu „Nieustraszony” w 1984 roku za scenariusz. wydany filmu Stivena Spilberga „Gremliny” W tym samym roku, w drugiej jego scenariusza.

Początkowo „Gremliny” zostały napisane przez Kolumba jako parodia klasycznego filmu Bożego Narodzenia w drugiej połowie lat czterdziestych To wspaniałe życie, ale Spielberg i producent projektu chcą wykluczyć z filmu kilka scen. W końcu film był ogromny sukces i zarobił ponad $ 150 miliona przy budżecie wynoszącym 11. Kilka lat później, Chris współautorem z Charlzom Haasom stworzył scenariusz do sequelu – „Gremliny 2”.

„Gremliny” była pierwsza współpraca Spielbergiem i Columbus, twórczym tandemie po wielki sukces projektu stworzył jeszcze kilka zdjęć. Tak więc, w ich współautorem scenariusza filmu wyszedł na poszukiwania skarbów nastolatków „Goonies” w przyszłym roku.

Spielberg wyprodukował także film „Piramida strachu”, na podstawie scenariusza Chrisa.

Kierowany przez Kris Kolambus

Trzy lata po „Gremliny” Chris wreszcie siada w fotelu reżysera, a jego pierwszym filmem był „The Adventures of Pilnowanie”, napisany przez Davida Simkins. Mimo że film nie osiągnął wyżyny gotówki i „Gremliny” opłat, został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków, i pokazał talent w Columbus, jak również zdefiniował gatunek filmu, w którym większość z powodzeniem mógł pracować – filmy rodzinne.

Columbus Kolejny film jako reżyser – „Heartbreak Hotel” – został nakręcony na jego scenariuszu. Film był powściągliwi odpowiedzi. Po tym projekcie, Kolambus Kris pracował jako reżyser przez prawie dwa lata. Podczas tej przerwy, napisał scenariusz do filmu „Mała Nemo. Przygody w kraju marzeń”

W 1990 roku, Columbus wraca do kariery reżysera i bierze komedię Boże Narodzenie rodziny około ośmiu lat chłopiec przypadkowo zapomniane w domu rodziców na Boże Narodzenie, które na własną rękę musi nie tylko dbać o siebie i przezwyciężyć swoje lęki z dzieciństwa, ale także chronić swój dom przed włamaniem – to legendarny „Home Alone”, który bez żadnych kosztów, nie Boże Narodzenie dzisiaj. Autor tego dzieła i jego sequele dał Dzhon Hyuz, spod pióra która weszła skrypt dla takiej rodziny znanych filmów jak „Kudryashka Syu”, „Dennis rozrabiaka” i saga o przygodach rodziny Grizvoldov.

Podczas przerwy między pierwszym i drugim filmie Kevin McCallister, Kolambus Kris napisał do tych ostatnich, „Gremliny” i wyreżyserował film z Johnem Cukierki w swoim scenariuszu, „Only The Lonely”. W tym obrazie, Chris cofnął się nieco od zwykłych przedmiotów, pokazując relacje między dorosłymi dziećmi i ich rodzicami, którzy nie chcą puścić swoich dzieci. Pomimo faktu, że ten film nie tak skuteczne, jak wiele innych obrazów Columbus tamtych latach, wielu słuchaczy docenione ją i kochał.

Do początku dwutysięcznej reżysera staje się niezwykle popularny i aktywnie usunąć komedie rodzinne, rozwijając swój niepowtarzalny styl reżyserski, dzięki czemu, oglądania filmów, widzowie mogli poprawnie odgadnąć, co jego twórcy – Kris Kolambus. Filmografia reżysera w tym okresie składa się w całości z udanych projektów, z których większość już dawno stał się klasykiem. Wśród nich, opowieść o ojcu, który marzy, aby być razem ze swoimi dziećmi, a do tego udawać gospodyni w „Pani Doubtfire” z Robinom Uilyamsom. A o swoim ojcu, dąży za wszelką cenę dostać syna modnej zabawki pod choinkę – „Jingle” z bohatera Arnolda Schwarzeneggera. Io macochy, który próbuje naprawić stosunki z dziećmi z pierwszego małżeństwa męża, w „Stepmom” z Dzhuliey Roberts i Susan Sarandon. I, oczywiście, o parze młodych ludzi, nagle dowiedział się, że wkrótce staną się rodzice, ale okazało się, nie jest gotowy na to, w „dziewięciu miesięcy” według scenariusza Kolumba. Warto zauważyć, że z tej kariery filmowej rozpoczyna Columbus producenta.

Na początku dwutysięcznej Columbus udaje się stać dyrektorem pierwszej filmowej sagi o przygodach chłopca czarodzieja Harry'ego Pottera. Pomimo faktu, że Chris był amerykański był w stanie przekonać brytyjski pisarz Dzhoan Rouling wspierać jego kandydaturę, więc chodził nawet Steven Spielberg i innych równie znakomitych rywali. W zamian, Columbus upewnić się, że wszyscy aktorzy i większość personelu filmie były brytyjski. Ponadto, w przypadku kręcenia musiał przenieść się do Anglii. Ale wszystkie te ofiary nie były daremne, ponieważ film zarobił prawie miliard dolarów. Ze względu na to, Chris powierzono strzelać i druga część. Poza tym, on zaproponował, że weźmie krzesło reżysera, a w trzeciej części, ale odmówił, było jedynym producentem projektu.

Po filmach o Harrym Potterze Columbus skupiła się na karierze producenta.

producent Kariera

Trudno jest powiedzieć, że Columbus spodviglo coraz producent, być może, przykładem kolegów Stevena Spielberga i inni podobni do niego, ale od 1995 roku w reżyserii aktywnie produkujących najwięcej filmów kasowym. Jeśli na początku były to filmy, które wynajął, a po Chris pracuje jako producent i innych projektów. Wśród jego prac jako producent dwóch filmach „Fantastic Four”, wszystkie trzy części „Nocy w muzeum”, pierwsze trzy filmy Harry Potter (Columbus skierowany tylko dwa pierwsze) i inne mniej znane projekty.

W ostatnich latach, Chris był producentem filmu „pikseli”, który wziął i, jak również film The Witch (2015) i „Młoda Mesjasz” (2016).

Kris Kolambus – żywym przykładem osoby, która może odnieść sukces we wszystkim, co on próbuje rękę. Dzięki swojemu talentowi, skarbnicą światowej kinematografii została wzbogacona o jasnych arcydzieł i szczerze chcą wierzyć, że ten film metrów w magazynie, istnieje kilka projektów, które są w stanie zadowolić publiczność.