642 Shares 5292 views

Jak wybrać elektronicznego pianina? Marka, funkcje, porady ekspertów

Każdy, kto kiedykolwiek myślał o zakupie pianino, fortepian lub inny instrument klawiszowy, oczywiście, świadomość, że będzie musiał rozważyć różne opcje. Co wolisz? Do tej pory wśród klawiatur zajmuje szczególne miejsce, elektroniczny (lub cyfrowy) piano. Jest to nowoczesna alternatywa dla akustycznych. Ponadto, pianina elektroniczne bardziej dostosowane do naszego aktywnego trybu życia miejskiego.


zalety

Elektroniczne pianino cyfrowe – jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie potrafią odróżnić w miejscu z apartamentami dla wielkogabarytowych instrumentu akustycznego. Ale mały rozmiar – to nie wszystko. Cyfrowy instrument muzyczny waży sporo. Ponadto, istnieją modele, które można złożyć i przechowywać w szafie lub wnęce, uwalniając przestrzeń w pokoju. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do małych mieszkań właścicieli.

Kolejną zaletą tego instrumentu klawiatury elektronicznej jest obecność w nim specjalnego gniazda. Pozwoli to na tworzenie muzyki bez przeszkadzania domowników i sąsiadów, aby zrelaksować się po ciężkim dniu.

Jedną z zalet fortepianu elektronicznego jest brak w jego projektowaniu łańcuchów. To uwalnia właściciele z koniecznością znalezienia (raz w roku) kreator konfiguracji, a także płatności za swoje usługi.

Dla tych, którzy już nauczył się grać muzykę, elektroniczne pianino oferuje kolejną ciekawą możliwość. Narzędzie jest podłączony do komputera, który może być zapisany do wyników ciężkiej pracy. Te pliki muzyczne są następnie wykorzystać.

typy

Narzędzia te są podzielone na dwa rodzaje. Pierwszy z nich – pianino cyfrowe. Drugi typ takiego narzędzia jest to syntezator. Jakie są ich główne różnice?
Pianino cyfrowe jak akustycznych. To powtarza liczbę i rozmiar, a także lokalizację wysokości klasycznych klawiszy instrumentu. W pianinie cyfrowym ma pedał i przykryć pulpit. Ale najważniejsze – jest to, że narzędzia cyfrowe ważone mechanikę klawiatury.

Syntezator ma również mniejsze wymiary i mniejszą liczbę przycisków. Narzędzie to semi-ważona klawiatura. Jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji i jest bardzo zwarta.

Która z tych dwóch instrumentów jest zalecane, aby tych, którzy dopiero opanowanie techniki gry na fortepianie? Oczywiście, nie powinno to być syntezator. Elektroniczne pianino – to źle narzędzie, którego możliwości są tak blisko do klasycznej wersji. Oczywiście, uczestnicy muzycznych uzgodnień grupowych lub miłośników bardziej wygodne narzędzie syntezatora mowy.

klucze

Jak wybrać elektroniczny fortepian utrzymania rozsądne ceny i jakości towarów, ponieważ narzędzie to będzie służyć swemu panu więcej niż dziesięć lat? Przede wszystkim, to nie jest konieczne, aby wybrać model temperamentu i powinien zrozumieć wszystkie niuanse i subtelności zakupu. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na klawiszach. Najlepszy fortepian elektroniczny jest 88. A ich klucz musi być na całej długości.

Ta część jest najbardziej zbliżona do cyfrowego narzędzie akustyczny, dla których kwota jest standardem.

Jeśli pianino elektroniczne zakupione dla zawodowego lub chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, należy zwrócić uwagę na tańszą opcję. Mogą być 76-kluczowymi narzędziami cyfrowymi. Podejście w tej sprawie i elektroniczne klawisze fortepianu ze zmniejszonym rozmiarze. Ale jeśli narzędzie jest zakupiony dla dziecka, które bierze lekcje u nauczyciela, mającego model akustyczny, to dziecko powinno mieć 88 klawiszy pianina elektronicznego pełnowymiarowe. W przeciwnym razie opary będą bardzo trudne do opanowania lekcji muzyki. Elektroniczny fortepian muzyka szkoła powinna być tak blisko do parametrów instrumentu akustycznego.

Przed dokonaniem zakupu, trzeba będzie przetestować klucze i upewnić się, że:

  • nie pukać podczas gry;
  • mieć minimalną amplitudę szpuli;
  • ciężko.

mechanika klawiatury

Jak wybrać fortepianu elektronicznego na tej cechy? mechanika klawiatury modelu należy maksymalnie zgodne z klasycznych instrumentów. Co to oznacza? Klawiatura powinna być wyważona i ważone. Jest to konieczne w celu zmniejszenia obecności dociskania twardość w zakresie od klawiszy ułożonych małe.

I tutaj konieczne jest zbadanie opis modelu. Jeśli jej paszport daje wskazanie obecności semi-ważona klawiatura i łatwych klawiszy, uczniowie szkoły muzycznej takie narzędzie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

obudowa

Przy tym ustawieniu również należy zwrócić uwagę na tych, którzy nie wiedzą jak wybrać fortepianu elektronicznego. Jest to szczególnie ważne, jeśli narzędzie jest zakupiony dla dziecka. Początkujący muzycy muszą nauczyć się właściwego sformułowania ramion i lądowania. A to jest możliwe tylko na klawiaturze fortepianu, który znajduje się na wysokości jak w instrumencie akustycznym.

Polifonia i akustyka

W tym przypadku będzie to w pełni elektroniczny dźwięk fortepianu? Eksperci sugerują, że gości dobrym narzędziem powinien mieć polifonia 128-note. Jest to liczba banknotów w tym samym czasie brzmi w najlepszym cyfrowym pianinie. Ale oprócz że wybrany model powinien mieć silny system dźwięku od 40 do 60 watów. Zapewni to prawdziwy dźwięk instrumentu.

Eksperci zalecają też, że badanie to charakterystyczne dla wybranego modelu, jako próbkowania stereo dynamicznym AWM. Korzystnie, wysokość w zakresie od 3 do 4 próbek (termin ten oznacza te zapamiętane sygnały dźwięku cyfrowego piano przykłady piano). Funkcja ta przynosi większość narzędzi cyfrowych do klasycznej. Elektroniczny fortepian dla dzieci i można wybrać jeden lub dwa, lub dwa lub trzy próbki. Taki instrument będzie w dolnym przedziale cenowym, jednak i to brzmi o wiele łatwiejsze.

Zalecenia dotyczące sposobu wyboru elektronicznego pianina, eksperci nie dają wypadek. Po tym wszystkim, podstawą dobrej gry na instrumencie klawiatury jest poprawne lądowanie początkujący muzyk i ustawienie rąk, a także wymaganą produkcję dźwięku. Jeśli zaczniesz się uczyć czytać i pisać muzykę, używając narzędzia z naciśnięciem klawisza, lub znajduje się na wymaganym poziomie w grze, to będzie to z pewnością wpływa na jakość wykonania.

Współczynnik cena

Co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie elektronicznego pianina? Cena – jest również ważnym czynnikiem wyboru dowolnego instrumencie klawiszowym. Faktem jest, że dobry fortepian z dowolnego dostawcy kosztuje. Wynika to z faktu, że w oparciu o wysokiej jakości brzmień instrumentów stanowią nowoczesne rozwiązania elektroniczne i techniczne. Głównym zadaniem pianina cyfrowego nabyte nauki, zbliża się do maksymalnej wydajności przez klasycznego analogowego. Odnosi się to nie tylko do poprawy jakości dźwięku, ale także odczucia doświadczane przez gracza podczas gry. Dlatego elektroniczne pianino ceny zależą od jakości wszystkich zawartych układów.

W odniesieniu do profesjonalnych narzędzi, ich koszt jest dość imponująca. Ona jest w zakresie od 120 do 160 tysięcy rubli. Amatorzy i studenci takiego narzędzia nie należy kupować. Modele te są przeznaczone tylko dla osób biegle w technice gry na pianinie.

Najbardziej wysokiej jakości modelu pianino cyfrowe w jego cech zewnętrznych i dźwiękiem można kupić za 90-160 tys. ich odtwarzanie, osoba otrzymuje to samo uczucie jak podczas odtwarzania muzyki na klasycznych instrumentach akustycznych.

Niższy zakres cena fortepianu elektronicznego jest na poziomie od 40 do 100 tysięcy rubli. Szczegóły takiego instrumentu jest spełnione tylko przez bardzo niedoświadczonych słuchaczy. Fakt, że modele te są dalekie od klasycznego fortepianu. A tym bardziej początkujący muzyk będzie opanować grę, tym mniej widzowie będą zadowoleni z jakości jego dźwięku.

Można kupić tani pianinie elektrycznym. Najniższa cena za takiego narzędzia jest na poziomie aż do czterdziestu tysięcy rubli. Jednak modele nabyte w takiej cenie, mają niską jakość dźwięku, a ich parametry są bardzo różni się od klasycznej analogowej.

Co jest narzędziem cyfrowy wybrać? Ty decydujesz. Ale w każdym przypadku do jego zakupu powinny pochodzić z wielkiej odpowiedzialności, a więc miesiąc później nie został zapomniany przez swoich właścicieli.

Wybierz producenta

Jest to kolejny ważny czynnik, który może mieć znaczenie przy zakupie konkretnego modelu. Ten producent fortepianu elektronicznego. Przy zakupie narzędzie należy zwrócić uwagę na linię produktów oferowanych przez firmę.

Jeżeli zakres narzędzi produkowane obejmuje modele profesjonalne, będzie to oznaczać obecność technologii danego producenta, zapewniając wysokiej jakości dźwięk. W tym przypadku, budżet i fortepiany cyfrowe tej firmy z pewnością odróżnić dobrą wydajność. Ich dźwięk będzie lepszej jakości niż ten, który daje producentowi narzędzie nie zwalnia model dla profesjonalistów. Rozważmy marki najpopularniejszą pianin elektronicznych więcej szczegółów.

Elektroniczny fortepian dla początkujących

Przed przystąpieniem do wyboru konkretnej marki klawiatura powinna ostatecznie określić cel, dla którego jest ona nabyta. Dlatego konieczne jest, aby bezstronnie ocenić poziom umiejętności muzyków i kwoty, do której jesteś gotów rozstać się z zakupem towarów.

Dla początkujących, eksperci zalecają, aby kupić elektroniczne pianino Casio. Modele tej marki są stosunkowo niedrogie, ale zawierają wszystkie cechy, które są niezbędne dla początkujących.

Doskonały wybór dla początkujących jest elektronicznym pianino Casio PX-130. Model ten posiada 88-klawiszową typ ważonej. Podczas gry na fortepianie takie poczucie, że jesteś siedząc przy klasycznych instrumentów akustycznych.
Model ten od renomowanego producenta ma ciekawą funkcję.

Elektroniczne pianino „Casio PX-130” pozwala na odtwarzanie w trybie „duet”. Funkcja ta jest przydatna, gdy początkujący muzyk jest zaangażowany z prywatnym nauczycielem. Klawiatura tego modelu jest podzielona na dwie części, z tym samym tonem. To pozwala studentowi grać razem ze swoim nauczycielem.

Wspaniały model „Casio” jest wyposażony w więcej i funkcją nagrywania. Po tym wszystkim, to jest bardzo przydatne, aby słuchać gry z boku. Elektroniczne pianino Casio PX-130 posiada również wbudowany metronom. Jest to również ważne dla praktyki gra aspirującym technologii muzykiem. Ceny dla tego modelu fortepianu są w zakresie od 22 do 25 tysięcy rubli.

Doskonała reputacja producent instrumentów muzycznych i ma firmę Yamaha. Jako jego produkt nie może być wątpliwości, ponieważ została zweryfikowana przez czas. Dla początkujących muzyków firma oferuje P95 modelu Yamaha. Ona nie ma funkcji duet, ale ma swoje zalety, które są związane z symulowaną naciskając zwykły klucz. Na górnej oktawy pianina akustycznego grania czyni różne wysiłki na rękach. Wynika to z faktu, że struny basowe znacznie grubsze te, które znajdują się w górnym zakresie. Funkcja ta ma na pianinie elektronicznym i Yamaha P95. Ta funkcja jest w stanie przeprowadzić dzięki technologii Graded Hammer Standard. Nawiasem mówiąc, fortepian tego modelu można regulować, aby dopasować styl muzykiem i jego preferencje grę. W sklepach można kupić tego narzędzia dla około 23 tysięcy rubli.

Casio należący do modelu firmy Celviano AP420. Jest to elektroniczny fortepian jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią tradycyjny wygląd instrumentu i doceniają wysoką jakość dźwięku. Poza klawiaturą, model ten wyposażony jest w pedały, przesuwne przykrycie dla breloczków do muzyki i ławki dla muzyka. Wykonania można wyróżnić trzy poziomy wrażliwości na dotyk. Pozwala to na korzystanie z firmy Casio narzędzia do nauki gry na fortepianie.

Dogania na nim, użytkownik ledwo zauważy różnicy z klasycznego fortepianu. Należy jednak mieć na uwadze, że ten model jest bardziej poważny wybór i znacznie różni się od wartości opisanych powyżej. Ten fortepian można łatwo nabyć i tych, którzy już dobrze odtwarza muzykę. Cena tego modelu jest w zakresie od 45 tysięcy rubli.

Pianino cyfrowe dla zaawansowanych

Niewtajemniczonych osoba jest mało prawdopodobne, aby być zauważalne jest ogromna różnica, że nie ma między modelami dla początkujących i tych, które są przeznaczone dla profesjonalnych muzyków. Ale eksperci zwrócić uwagę na wysoką jakość akustyki, a klawiatura dotykowa. Jednym z takich narzędzi jest elektroniczny fortepian Yamaha P155. Osobliwością tego narzędzia tkwi w optymalnym połączeniu zwartość i jakość dźwięku. A wszystko to było możliwe dzięki najnowszej technologii próbkowania, który jest nazywany Sampling Pure CF. Na każdej z czterech nut modelu poziomu dźwięku jest rejestrowana, reprodukowane, w zależności od siły, z jaką muzyk naciśnie klawisz.

Możemy śmiało powiedzieć, że Yamaha P155, mimo niewielkich rozmiarów – jest to dość poważna sprawa dla wykonawców, w tym głośniki przed wielkim audytorium. Zakres Cena tego modelu wynosi od 45 do 55 tysięcy rubli.

Kolejny profesjonalny modelu Yamaha to firma Ariusz YDP181. Aby spełnić te pianin elektronicznych może być nawet w najlepszych salach koncertowych świata. Narzędzia te wykorzystywane są próbki, które zostały nagrane z fortepianu Yamaha CFIIIS. I ze swojego zadania firma poradziła sobie z pięciu wspólnych dla wszystkich japońskich dokładności. Pamięć napisać te elektronicznym pianinie, istnieją dwie ścieżki. Funkcja ta jest przydatna, gdy grasz indywidualnie prawej i lewej ręki. Następnie te zapisy są doskonałym dodatkiem do muzyka. Konstrukcja modelu jest następujący kształt klasycznego fortepianu. To sprawia, że narzędzie nie jest tak łatwo się poruszać, ale jest to bardziej wygodne w użyciu i miłe dla oka. Koszt tego modelu jest w zakresie od 60 do 70 tysięcy rubli.

Nie jest konieczne, aby traktować firmę Casio tylko jako dobrego producenta kalkulatorów. Oprócz ogromnego zakresu różnych technik produkuje znakomite profesjonalnych pianin cyfrowych. Jeden z najbardziej zaawansowanych modeli firmy jest Casio Celviano AP-620. Stosunek jakości do ceny tego narzędzia jest lepsza od wszystkich wyżej wymienionych. Piano ma 250 tony, co bez wątpienia dużo. Ponadto, przyrząd elektroniczny jest wyposażony w funkcje, takie jak duet i Auto akompaniament. Może obsługiwać transport, nagrywanie 17 utworów i ma mnogozhestvo inne nie mniej przydatnych funkcji.

Wśród atrakcji tego modelu można przydzielić skrótów powłoki z tworzywa sztucznego imitujący koloru kości słoniowej i wrażeń dotykowych. Według specjalistów, narzędzie ma mniejszą czułość ciśnienia w porównaniu do modeli firmy Yamaha, ale inne cechy, że jest z nimi na tym samym poziomie. Co więcej, jego cena jest najbardziej atrakcyjna dla kupującego. Pianina cyfrowe Casio z Nicei i podobna do klasycznych instrumentów akustycznych. Jego koszt waha się od 45 do 55 tysięcy rubli.

Jednym z najbardziej popularnych modeli na rynku konsumenckim jest elektronicznym fortepianie firmy Privia-750BK Casio. To ostatnie narzędzie do projektowania cyfrowego o wysokim poziomie brzmiącym błyskotliwość, jasnych i drobnych części cieniowania i wyrazisty i bogaty dźwięk.

W produkcji Privia PX-750BK rezonator akustyczny stosowany rodzaj intelektualnej. Jest to najnowszy procesor dźwięku do generowania wielowymiarowego dźwięku. Praca urządzenia wykorzystywane techniki kompresji informacji audio. A wszystko to bez pogorszenia jej jakości. W rezultacie słuchacz dostaje dźwięk przestrzenny na żywo, które rozlewa się jak fala obudowy pianina cyfrowego. Model polifonia wynosi 128 notatek. I wbudowany rezonator akustyczny narzędzie zbiera dźwięk na najwyższym poziomie, tworząc gładkie dynamikę głosy, które mają wysoką częstotliwość. To narzędzie jest doskonałym wyborem dla muzyków o różnych poziomach. Może być tak nieprzygotowani początkujących i profesjonalistów, którzy cenią sobie wspaniałą poziomu hałasu i podobieństwo klasycznego fortepianu.

możliwe uszkodzenie

Oczywiście, te nowoczesne instrumenty klawiszowe, które są wypychane z naszych apartamentów klasycznego fortepianu, niezawodne i starannego stosowania służą swoim właścicielom przez wiele lat. Jednakże nie wyklucza to przypadek, gdy trzeba naprawić elektroniczny fortepian. Należy pamiętać, że nie jest to łatwe. Dlatego pomoc będzie musiał skontaktować się z wykwalifikowanym technikiem. Pomogą one z:

  • złe lub naciśnij klawisze nie pracują;
  • brak informacji na wyświetlaczu;
  • uszkodzenie głośników;
  • Usterka złącza z problemami zasilania;
  • nieprzeczytane narzędzie kij.

Profesjonalne centra serwisowe nie tylko naprawy narzędzi, ale również daje gwarancję na usługę. Tak więc, fachowa pomoc pozwoli na pianinie elektronicznym zadowolić swego pana wspaniałą muzykę do wielu, wielu lat.