144 Shares 9206 views

Urządzenie chłodzące. Rury z układu chłodzenia. Rury chłodzące podstawienie

Silnik spalinowy stale pracuje tylko w określonych warunkach termicznych. Zbyt niska temperatura prowadzi do szybkiego zużycia i może powodować zbyt wysokie nieodwracalne konsekwencje w górę do zakleszczenia tłoków w cylindrach. Nadmiar ciepła z agregatu przedstawiono system chłodzący, który może być ciekły lub powietrze.

Mają one inne urządzenie, w którym druga konstrukcja jest o wiele prostszy w produkcji i eksploatacji. Ale w nowoczesnych samochodach jest to rzadko stosowane ze względu na ich cechy i wady. Pierwszy schemat jest szeroko stosowany w przemyśle motoryzacyjnym. Dysze chłodzące funkcji rodzaju płynu rurociągów, na których znajduje się woda lub zamarzaniu cyrkulacyjnej.

Urządzenia układ chłodzenia

Podczas wytwarzania bloku cylindra i głowicy jego ściance jest wykonane podwójnie. Przestrzeń między wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię, zwany płaszcz chłodzący. Aby przenieść nadmiar ciepła do atmosfery w układzie występuje chłodnicy, która jest zainstalowana w czołowej powietrza i suwaka jest wydmuchiwane. W przypadku zaniku ciśnienia wentylatora, który może mieć napęd mechaniczny lub elektryczny.

Aby utworzyć i utrzymać pompa obiegowa płyn jest wprowadzony do systemu. Rury chłodzące połączone ze sobą wszystkich elementów. Nawet w tym układzie, urządzenie nazywane jest termostat, jego funkcję – w celu utrzymania temperatury płynu chłodzącego w ustalonym zakresie. Po podgrzaniu zamarzaniu zaczyna się zwiększać objętość, aby skompensować to zjawisko w konstrukcję zbiornika rozprężania jest wprowadzony.

Rury chłodzące są połączone z dalszym urządzeniu dodatkowym. Mówimy o ogrzewacza wnętrza samochodu, lub jak to nazywamy w żargonie pieca. To w istocie inny grzejnik, tylko ciepło odrzucona z silnikiem bardziej efektywnie zużywanej na utrzymanie komfortu cieplnego w trybie pojazdu.

Poszczególne elementy systemu

Najbardziej krytyczne silnik i mechanizm z metali żelaznych lub nieżelaznych, części – z polimerów. Aby zapewnić komunikację pomiędzy elementami umieszczonymi w uruchomionym bloku i stosunkowo nieruchomego ciała, są one nieprzydatne. Potrzebujemy takich materiałów, które nie będą przekazywać wibracje i nadmierne obciążenia. Przewody chłodziwa z gumy wzmocnionej silnym wątku.

Zestaw rur chłodzących jest wysokiej technologii. Przez materiał, z którego są produkowane, z zastrzeżeniem szczególnych wymagań. Głównie węże powinny mieć wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na atak agresywnych związków chemicznych. Ogrzewa się w temperaturze 90-105 ° C niskotemperaturowe zniszczyć wiele materiałów.

Ponadto, rury powinny być wystarczająco elastyczna, aby kompensować względny ruch pomiędzy silnikiem i korpusem. Jednocześnie nie należy przechodzić na wibracje ciała z eksploatacji agregatu. Obecnie, zamiast kauczuku naturalnego lub syntetycznego, tworzywa sztuczne są coraz częściej stosowane. Jednym z najbardziej obiecujących jest silikon.

Konserwacja systemu

Niezawodność i bezawaryjną pracę silnika, jego elementy i zespoły został osiągnięty w dużej mierze kosztem ustalonym usługi. Konserwacji systemu chłodzenia jest terminowe wypełnianie niezamarzający Zbiornik wyrównawczy. Ale z czasem, ciecz traci swoje właściwości i musi zostać wymieniony. Ta procedura jest zwykle wykonywane przez 50-100 tys. Km (lub po pewnym czasie) i towarzyszy mu koszule do prania i grzejników.

Wymiana rur chłodzących, gdy planowana konserwacja odbywa się tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Na przykład, w przypadku wycieku płynu chłodzącego przez przewody do przetoki. Korzystnie dysze Uszkodzenia w obszarze ich połączenia ze wstępną lub węzłami, zgodnie z pasków metalowych. Elementy te zapewniają szczelność styku pomiędzy metalem i materiałem węża.

Przygotowania do prac remontowych

Wymienić uszkodzone przewody najlepiej jest wykonywać w zaadaptowanych pomieszczeń: garaż z dołu osmotrovyh lub naprawy zatoki z windą. Proces rozpoczyna się tym, że silnik jest wyłączony, to należy odczekać pewien czas, aby ostygł do temperatury dopuszczalnej. Urządzenie należy ustawić z góry nad dołem lub na wyciągu w celu zapewnienia dostępu do urządzeń i poniższych jednostek.

Ostrożnie otworzyć korek zbiornika wyrównawczego. Teraz zwolnić zacisk w najniższym punkcie i starać się oddokowywania, że nie zawsze jest to możliwe ze względu na rzut jest istotny. W szczególności, rury chłodzące VAZ-2107 (przykład) mają często tylko wycięcia. Ciecz wylano do przygotowanego pojemnika o szerokiej szyjce.

Niektóre subtelności przez zastąpienie poszczególnych części układu chłodzenia

Do remontu, potrzebujemy nowych części, można je zakupić na wolnym rynku – nie brakuje. Dla nielicznych wybranych modeli samochodów analogów, najbardziej odpowiednim rozmiarze i kształcie. Jednak może to być zamówione u autoryzowanych dealerów i części zamiennych. Nie ma sensu zamiast gumowe węże silikonowe przewody układu chłodzenia, którego wydajność jest znacznie wyższa.

Zainstalować węże wodne na suche i oczyszczone z zanieczyszczeń siedzeń. Następnie wlewa się przeciw zamarzaniu i sprawdzana jest szczelność na początku off, a następnie silnik jest uruchomiony. Jakość chłodzenia rur systemowych gdy prawidłowo zainstalowany, nie wymaga użycia żadnych dodatkowych środków do uszczelniania.

Oryginalne części zamienne gwarantują długoterminową pracę jednostki napędowej bez żadnych skarg i problemów.