406 Shares 8663 views

Trucizna dla karaluchów. Najlepszym lekarstwem na karaluchy

Przez wiele lat ludzie starają się pozbyć niezwykle wytrwały owadów, które mogą przetrwać w najbardziej niekorzystnych warunkach. Karaluchy stały się bardzo poważnym problemem dla ludzkości dzisiaj.


Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które mogą reprezentować tych niechcianych „lokatorów”, w stanie wytrzymać nawet najcięższe mrozy i ciepła. Dlatego należy wiedzieć, co te owady są niebezpieczne dla ludzi, i jakie są główne sposoby radzenia sobie z nimi, a to, co jest trucizną dla karaluchów.

karaluchy szkód

Choć wiele osób uważa, że głównym zagrożeniem jest uszkodzenie produktów spożywczych i materiałów wykończeniowych karaluchy, szkody, które mogą sprawić, że będzie bardziej poważne. Naukowcy wykazali, że te owady mogą być nosicielami ponad pięćdziesięciu różnych drobnoustrojów, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Niektóre z tych zakażeń są nie tylko jelit, ale również gruźlica, zapalenie wątroby, i wiele innych.

Mówiąc o zagrożeniach związanych z karaluchów, może również wspomnieć, że te owady mogą ugryźć człowieka, a także wspiąć się do uszu, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku małych dzieci mieszkają w domu.

Jakie ryzyko

Karaluchy są stale poszukuje pożywienia. Kiedy oni wspinać się na stole w kuchni, kuchenki mikrofalowe, lodówki i pojemniki na śmieci, przy wejściach. Ponadto nogi tych owadów może odbywać jaja robaków, które w kontakcie z żywnością są wysyłane za darmo dla ludzkiego organizmu.

Między innymi, komórki owadzie trwale oddzielone kawałki chityny, pozostając praktycznie wszędzie tam, gdzie karaluchy uruchomić. Po zmieszaniu z takimi cząstkami pyłu często powodują różne choroby alergiczne i inne niepożądane. Dlatego przy pierwszym wykryciu takich owadów w domu należy natychmiast przystąpić do aktywnych metod radzenia sobie z nimi, które zostaną omówione w tym artykule.

Przepisy z karaluchami

Istnieje kilka sprawdzonych narzędzi z karaluchami, które mogą być przygotowane w domu.

Najbardziej popularne substancji radzenia sobie z nimi jest uważany za kwas borowy. Nawet w kontakcie z niewielką ilością tego środka w organizmie silna toksyczność owadów. Jeśli karaluch pochłonie dużą dawkę kwasu borowego, będzie rozwijać paraliż mięśni i pochodzą nieuchronną śmiercią. Niemniej jednak, karaluchy nie jedzą kwas borowy w czystej postaci, i powinny być dodane do najbardziej atrakcyjnych dla ich jedzenie.

Jaj jest doskonałym środkiem do kwasu borowego karaluchy oceny potwierdzają skuteczność tej mieszaniny. Aby przygotować trucizny na bazie kwasu borowego powinien być dodane około trzydzieści pięć gramów substancji w jednej gotowanej żółtka. Po wymieszaniu tych składników będzie wklej ciasta podobną strukturę, co oznacza, rolki małe kulki i umieścić je w miejscach, gdzie owady.

Również kwas borowy może być mieszany z mąką i cukru w tych samych proporcjach. Do tej mieszaniny dodano do wody, aby otrzymać ciastowatą pastą. Od należy również zrobić małe kulki i umieścić je w miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się karaluchy.

Możliwe jest również, aby domowej roboty pułapki na karaluchy. W tym celu na kawałku tektury klejenia kilka pasków taśmy klejącej lepki góry. W środku kartonu jest umieścić kilka kropel miodu. Owady, które chcą jeść taki słodki, będą stosować się do taśmy, która zmniejszy niektóre z ich liczby.

„Globalne” oznacza

Czasami domowe środki nie dają pożądanego efektu, a karaluchy nie są jeszcze opuścić dom lub mieszkanie. W takim przypadku można spróbować gotową truciznę, która produkuje wiele różnych producentów.

Jedną z popularnych metod owadów szkodników jest żel made in Germany „globalne” karaluchów. Można ją kupić w każdym punkcie sprzedaży specjalisty. Charakteryzuje się wysoką wydajnością, łatwością obsługi i bezpieczeństwo dla zwierząt i ludzi. Składnik aktywny w żelu działa jak chloropiryfos, odnoszące się do liczby nowoczesnych insektycydy kontaktowe o szerokim spektrum działania. Głównym celem „Global” żel jest całkowite zniszczenie szkodników.

Po kontakcie z karalucha żelu zatrutym przez chlorpiryfosu, jednak nie umiera, i przekazuje je do miejsc, w których występuje duża koncentracja owadów. Tak więc nie jest zakażenie całego społeczeństwa. Wystarczające jest, że składnik aktywny przyniósł kilka okazów karaluchów, a dom lub mieszkanie jest w pełni oczyszczona przez te owady.

Pastel „Masza”

Można używać przez dłuższy czas i niewiele wiedzą. „Masza” – trucizna dla karaluchów, które od wielu lat stosowane w walce z tymi owadami. Działanie owadobójcze świadczone przez dwóch komponentów – deltametryny i zeta cypermetryny. Obie substancje są zawarte w grupie piretroidów trucizny kontaktowe widzenia działania. Są one toksyczne dla ludzi i zwierząt stałocieplnych, więc należy być bardzo ostrożnym podczas korzystania z tego narzędzia.

Efekt zatrucia płytkich objawia się w pierwszym kontakcie z owada. Gdy karaluch przecina taśmę sporządzony płytkimi substancji działających na powłokę zewnętrzną i przenikają do głębszych warstw karaluchów tkanek. Prowadzi to do zniszczenia impulsów pochodzących z zwoje mięśni, który powoduje paraliż i śmierć owadów.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do aerozoli, „Masha” efekt karaluch po pewnym czasie. W związku z tym zarządzanie owady do przenoszenia cząstek trucizny nogami do miejsc gromadzenia i infekować wiele współpracowników. Co do zasady, widzialny efekt po zastosowaniu kredą „Masza” występuje 4-5 dni po użyciu, gdy liczba owadów jest znacznie zmniejszona, a często nie są ciałami martwych ryb na powierzchni.

„Walka” na karaluchy

Inne znane skuteczne trucizną dla karaluchów i innych owadów, takich jak mrówki, mole i inne, – zestaw „Walk”.

Szeroka gama środków owadobójczych „Henkel” sprzedawany pod tą marką obejmują żele, aerozole i pułapkę dla karaczanów. Wybór środków zależy od liczby owadów, a także obszarów, które wymagają, aby je wyczyścić. Jednocześnie zakupu takich środków nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale również w supermarketach lub na tradycyjnych rynkach.

lepkie pułapki

Oddzielny rodzaj walki są pułapki karaluchów. Różnią się one nie tylko w firmach produkcyjnych, ale także zasada działania.

Najprostszą są lepkie pułapki, które są rodzajem domów kartonu dla owadów, którego dno jest pokryte przez długi czas nie suchego kleju. W centrum tych domów jest specjalne substancje aromatyczne, które przyciągają karaluchy. Kiedy owad dostanie się do wnętrza pudełka, jest przymocowany do łapy lepką dole i nie może się ruszyć. Po całkowitym wypełnieniu takie pułapki owady muszą zostać usunięte i zastąpione nowymi.

Pułapki elektryczne i owadobójcze

Istnieją również bardziej praktyczne pułapki elektryczne do karaluchów. Są one podobne do skrzynki metalowej, wewnątrz której jest aromatyczny, okresowo wymieniać przynęty. Gdy owad znajduje się wewnątrz pudełka, to wpływa na elektryczne o wysokim napięciu. Jak owady napełnianie kartonów musi być czyszczone przy użyciu specjalnych szczotek.

Wśród najbardziej skuteczne uważane są za toksyczne lub owadobójcze, które to skrzynki pułapki napełnione poison pachnący. Gdy owad dostanie się przez jeden z otworów, pochłania trucizny i sprawnie z pułapki do przenoszenia cząstek trucizny do miejsc klastra owadów. Zatem, podobne do hit pułapki umożliwiają dużą liczbę owadów, środek owadobójczy w utrzymaniu bezpieczne dla potencjału ludzkiego i zapewnienie co najmniej skuteczny wpływ niż na karalucha trucizny.

przepisy bezpieczeństwa

Karaluchy rozmnażają się bardzo szybko: pierwsze osiem miesięcy (the life owada) samica może złożyć do 360.000 jaj. A ponieważ wyświetlacz karaluchów nie jest łatwe, trzeba starać się zapewnić, że nie zaczną. Aby to zrobić, można wykonać kilka zasad.

Przede wszystkim nie trzeba się pozbyć czasie, aby umożliwić nagromadzenie odpadów spożywczych i ich kosza. Ponadto, należy koniecznie umyć naczynia i zlew, ostatni również trzeba wysuszyć dokładnie, jak woda jest źródłem życia dla karaluchów. Ponadto, w celu zwalczania karaluchów potrzeba czasu do naprawy rur i armatury, co zapobiega wyciekom wody.

Na pierwsze oznaki owadów (ślady odchodów) musi rozpocząć walkę je za pomocą leków, takich jak, na przykład, „Global” od karaluchów, kupić co jest możliwe bez problemów.

W zimnych porach roku, można przewietrzyć pomieszczenie przez piętnaście minut – przy temperaturach poniżej zera owady umierają.

Wykonywanie tych prostych zasad nie tylko chroni dom przed pojawieniem się karaluchów, ale również skutecznie zwalczać pojawiły się owady.