586 Shares 4473 views

Jakie są rosyjskie zabawki ludowe?

Dziś chińskie produkty zalane prawie cały rynek, a dzieci nie wiem, czy istnieje jakakolwiek inna zabawka poza granicą. Nie! I pamiętaj, aby powiedzieć im o tym.

zabawki

Warto zauważyć, że zabawki – ważnym elementem w życiu każdego dziecka. Rzeczywiście, dzięki nim, że dziecko rozumie świat, badając ludzkie relacje i sposoby komunikowania się. Jest zatem bardzo ważne, aby zapewnić jej poprawne zabawki malucha, który będzie sprzyjać w nim godnego obywatela państwa.

lalki

Zabawki ludowe rosyjskie nigdy nie były bardzo zróżnicowane, ale zawsze były wysokiej jakości i wykonane z duszą. Pierwszy i prawdopodobnie najważniejszą zabawką w życiu każdego dziecka była lalka. Wykonane ją często z materiałów złomu i natury była anonimowa i bez cech płciowych. Było to konieczne, aby dziecko mogło rozwijać, w tym fantazji i stosując tę samą zabawkę w różnych zabawach. Sama lalka została wykonana ze szmat, wypełnione słomą i log (stolbushka) lub jęczmienia (krupenichka). Lalki mogą być prostsze (kuvadki), utworzony tylko z jednego materiału, z odpowiednim splocie które możliwe było odróżnić głowę, ramiona i lalek sukienki. Dla najmłodszych, były również dzieci urodzonych rosyjskie zabawki ludowe. Jednak były one raczej, amulety, raczej niż dla materiału gier. W kołysce dziecka, aby mieć pewność, aby umieścić pelenashku – małe lalki, która miała chronić grudnichka od złych i nieczystych widokami. Pierwotnie rosyjski lalka jest również uważany za wet – matka sześciorga dzieci, przymocowany do pasa, który symbolizuje ogniska rodzinnego.

drewno

Rosyjskich zabawek ludowych rzemieślników wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. Dlatego też, oprócz szmaciane lalki z różnymi nadzieniami, były powszechne i drewniane zabawki. Drewno zrobić niemal wszystko, co jest możliwe. To jest inny grzechotki i zveryata dla najmłodszych; narzędzia, broń i żołnierzy dla chłopców; naczynia i wszystko, co jest niezbędne dla dziewcząt. Zabawki drewniane są solidne, długie porcja i często są przekazywane od jednego dziecka do drugiego, ponieważ rodzina w rosyjskich wsiach zawsze były duże i duże.

glina

Rosyjskie zabawki ludowe są również wykonane z gliny. Większość z nich były różne rodzaje gwizdków, że nie tylko dzieci, ale również bawić miał magiczną właściwość. Wierzono, że dźwięki, które wydają tak, że to zabawka, destylowana zło i przyciągają dobre duchy, mające na celu ochronę dzieci przed krzywdą i złych rzeczy. Zazwyczaj te zabawki były trzymane w pobliżu okna, jednocześnie chroniąc dom przed złymi mocami.

matrioszka

Innym znanym wszystkim rosyjski toy ludowej – Matryoshka. Warto zauważyć, że czas i sposób jego pochodzenia nadal wiele mitów i legend długie spacery, i pomimo faktu, że, najprawdopodobniej, prototyp lalki został importowany z Japonii, jest nadal uważane za rosyjskie zabawki ludowe i wie o nim prawie wszystko świat. Jaka jest jego funkcja? składa się z drewna, a wewnątrz ma wgłębienie, w którym jeden umieścić jeden zabawki mniejsze. To podstęp! Warto zauważyć, że dziecko takie zabawki doskonale rozwijać umiejętności motorycznych palców. I to jest nasza historia. Dlatego też, każde dziecko powinno być w zbiorach rosyjskich zabawek ludowych, zdjęcia ze swojego wizerunku, a przynajmniej pojęcia co to jest.