174 Shares 4235 views

Toyotomi Hideyoshi: fotografie, biografia, cytaty, działania

Toyotomi Hideyoshi – wybitny wojskowy i polityczny przywódca średniowiecznej Japonii, który był w stanie chodzić z pośród chłopstwa na górę systemie hierarchicznym. Jego reformy były podstawą japońskich urządzeń państwowych i praktycznie niezmieniona istnieje od 300 lat. Nazwa Toyotomi jest owiana tajemnicą i legendami, to nawet do pewnego stopnia jest symbolem współczesnej Japonii.

Narodziny i młodzieży

Toyotomi Hideyoshi urodził się 2 lutego 1536 roku lub 26 marca 1537, która odpowiada piąty lub szósty rok Tenbun, dokładna data nie jest jeszcze znana. Jego kolebką była wieś małej Nakamura w prowincji Owari. Urodził się w rodzinie chłopskiej, a gdybym był normalnym dzieckiem, a następnie przejść do niego w tej dziedzinie przed końcem jego dni. Jednak Hideyoshi nie był prostym człowiekiem, a on był w stanie udowodnić wszystkim, w tym cesarza. Chociaż, być może, nie był chłopem, inne źródła mówią jego pochodzenie samuraja, a większość z „czarnej” warstwy – ashigaru piechoty. Ta tajemnica pozostaje nierozwiązany nawet po cztery wieki po śmierci Toyotomi Hideyoshi.

Krótka biografia niego jest wypełniona wielu faktów i zdarzeń w wojskowym i politycznym życiu kraju. Ale istnieje możliwość, że jeśli ojciec nie umarł tak wcześnie, Japonia i cały świat nie słyszał o takiej nazwie. Chodzi o to, że jego matka wyszła za mąż po śmierci ojca Yaemona. Ojczym natychmiastowy niechęć do syna, żony, często podnoszone w jego głosie i często bici. To skłoniło przyszłego władcę do ucieczki z domu ojca. Udał się do prowincji Suruga, gdzie zasady klanu Imagawa. T. Hideyoshi został zatrudniony do Matsushita Naganori z nową nazwą Kinoshita Tokitiro. Od tego momentu zaczyna swoje dorosłe życie z dala od domu ojca i ojczyzny.

Oda Nobunaga i początek wzrostu w układzie hierarchicznym

1554 upłynął pod znakiem spotkania z Oda Nobunaga Hideyoshi. Jednocześnie opuścił Imagawa i zaczęły służyć nowy mistrz. Oczywiście, że nie od razu Samurai, po raz pierwszy był nosicielem sandałów Nobunaga.

Toyotomi Hideyoshi wyróżniał się spośród sług, był sprytny, ostrożny, jak również jego aktywność wsunął referencji technicznych. Ostatni punkt pomógł zmienić nastawienie do swego władcy. Po upadku obronny zamieszkania Oda. Osuwiska były znaczące, ale jest zdolny chłop Toyotomi udało się je naprawić w ciągu zaledwie trzech dni. Na Nobunaga ona wykonana niezapomniane wrażenie, a on z kolei nie pozostają w długu do swego sługi. W jednej chwili, Oda uczynił go władcą miasta Kiyoshi, który miał status zamku, a ponadto jurysdykcji spraw finansowych Hideyoshi były odpowiedni rodzaj minął. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Toyotomi miał arystokratyczne tło, to był wyjątek od każdej reguły. Zapewnienie wysokiego statusu w społeczeństwie, udało mu się w 1564 roku, kiedy to zawarte małżeństwo z córką najbliższego wasal Nobunaga Asana Nagamasa.

Działania wojskowe pod nadzorem Nobunaga

Oda Nobunaga jest historyczna osoba, która odegrała kluczową proces w Japonii Stowarzyszenia. Co do zasady, stowarzyszenie było spowodowane podboju sąsiednich prowincjach, dlatego towarzyszy ciągłe wojny bratobójczej. Istotną rolę w tym procesie odegrało Toyotomi Hideyoshi. Biografia po prostu zapchane sukcesów militarnych w walce o rodzaju elewacji Oda. W 1566 roku, wojna została uwolniona do rodzaju Saito. Przeszkodą był prowincją Mino. Hideyoshi udało się zbudować tylko wzmocnienie bagna, stał się odskocznią dla wspierania sił Nobunaga w jedną noc. Jednak należy zauważyć, jego umiejętności dyplomatyczne, ponieważ jest w rezystancji dwóch japońskich urodzenia on zwabiony do jego boku Saito wpływowych generałów. Po tym nastąpił punkt zwrotny w wojnie, a dwa lata później zakończyła się ode zwycięstwa.

1568 był ważny w działalności politycznej na Hideyoshi Toyotomi. Po zdobyciu Kioto, został mianowany jednym z współpracowników władców stolicy.

Od nowobogackich generałów

Dwa lata po przyjęciu Nobunaga Kioto zgromadził armię do marszu na prowincji Etidzen gdzie rządzi ród asakura. Kampania urodziła nieoczekiwanych strat i kompletną klęskę wojsk Oda. Już w trakcie kampanii Nobunaga dowiedział się o zmianie jednego z najbardziej wpływowych sojuszników, z którymi wróg mógł wziąć armię w imadle i rozbić. Powierzchnia przygotowana do pilnej odwrotu, i jako pokrywa lewą tylną straż prowadzony przez Hideyoshi. Każdy rozumie, że jest to pewna śmierć. Jednak pomimo wszelkich uprzedzeń Toyotomi udało się odeprzeć wszystkie ataki wroga, wracając do Kioto, główne siły niepokonany. Działanie to nie było po prostu pokrycie wycofujących się sił władcy, że zmienił poglądy Samurai Oda. Wcześniej uważali, że Hideyoshi jest prosty dorobkiewicz cywilnego, ale teraz zaczął widzieć utalentowanego dowódcę.

W 1573 roku został zniszczony przez rasę azai, z jego terytorium prowincji Omagh i blokada Nagamaha suwmiarką Toyotomi Hideyoshi został powołany. Zdjęcia z tych ziem nie przetrwały, ale fakt, że były rolnik był w użyciu fortyfikacji wojskowych, mówi tomy.

W 1576 roku, Hideyoshi został mianowany asystent generalny wojskowej Kazuo Shibata, aby odzwierciedlić atak sił bojowych Kenshin. Podczas dyskusji na temat strategii wojennych miał kłótni, w wyniku której nasz bohater poszedł AWOL – opuścił siedzibę. Rezultatem była kompletna porażka wojsk Nobunaga. Początkowo zdecydowano się wykonać Toyotomi, ale biorąc pod uwagę jego niezwykłe zdolności, mistrz pozwolić mu żyć, znosić surowe ostrzeżenie.

pokuta

Inne Toyotomi Hideyoshi pochodzi z drugiej połowy XVI wieku. Jest to pęd intensywnej walki w państwie między poszczególnymi przedstawicielami pracowników, jest to czas nieustannych wojen. A więc najlepszym sposobem, aby zdobyć przebaczenie gubernatora był wyczyn wojskowy. Toyotomi nie trzeba było długo czekać, zwłaszcza w dogodnej okazji do zrobienia więc dał samego polecenia. Został mianowany dowódcą armii Nobunaga w walce z rosnącym rodzaju Mori. W ciągu dwóch lat, Hideyoshi udało się ujarzmić jego moc – trzy rodzaje enkoderów Akamatsu i besso. Jednocześnie on utworzony punkt odniesienia, którego ośrodkiem był Zamek Himeji. W 1579 roku okazało się, aby zwabić Ukita Mori wasala do jego boku.

Ale w przyszłym roku nie było tak jasne. Z tyłu, tam powstała rodzajową Bass. Hideyoshi nie mógł przejść do ofensywy, gdy tylne niespokojny, więc przyniósł swoje siły do stłumienia buntu. W celu twierdzę rebeliantów, musiał spędzić rok, jak to było możliwe, aby tylko głodować. Natychmiast po tym, Toyotomi stonowane regionu Tajima, nie należał do Yamana. Resztki niewolników Yamana, zdając sobie sprawę nieadekwatności swojego suzerena, wydalono go i skoncentrowane w Tottori twierdzy przechodząc do kierunku Mori. Ale to nie je zapisać: w 1581 Toyotomi otoczeniu zamku, wykupione wszystkie przepisy w okolicy i zabrał ją do uległości.

W 1582 roku, podobnie jak w poprzednim, Fortune uśmiecha się na naszego bohatera Toyotomi Hideyoshi. Zdjęcia z jego zwycięstw, oczywiście, nie istnieje, ale gdyby były zrobione, by zostać uderzony przez swoich współczesnych oryginalność i przyszłych pokoleń. Tymczasem Toyotomi kontynuował jego zwycięska seria i inwazji gruntowych prowincji Beatty, rozpoczął oblężenie twierdzy Takamatsu. To był dobrze uzbrojony i zdobycia zamku. Dolina, w której został położony, był otoczony przez góry, a po obu stronach były dwie rzeki. Hideyoshi znowu uciekają się do inżynierii, wznoszenia zapór w taki sposób, że cała dolina, wraz z nieustannym deszczu zamienił się w ogromne jezioro, a sam zamek okazał się jak wyspa. Kilka tygodni później do zdobycia twierdzy spadła.

Elewacja polityczny

Podczas panowania Oda Nobunaga nie można nazwać stabilną i zamożnych. Populacji cierpi z powodu ciągłych nieustających wojen. Gdy jego moc udało mu się uchwycić w 33 prowincjach, które czynił niewypowiedziane okropności. Wszystko to doprowadziło do buntu przeciw Nobunaga. Rebelianci, prowadzeni przez Mitsuhide Akechi i jego 10-osobowej armii, Nobunaga został zmuszony do popełnienia seppuku.

W tym czasie był zajęty Toyotomi szturmu na zamek Takamatsu, ale słuch o niepokojącą wiadomością nikomu nie mówią w krótkim czasie popełnił rozejm z Mori i udał się do stolicy. W tym samym czasie inny sojusznik Nobunaga – Tokugawa Ieyasu udał się do Kioto. Ale Hideyoshi pokonał go przez trzy dni i obejmowało odległość kilkuset kilometrów. W maju 12 dni w roku 1582, czterdzieści tysięcy żołnierzy armii pokonał Toyotomi Mitsuhide w Yamazaki. buntownik sam został zabity podczas napadu prostych chłopów pokarm dla koni.

Toyotomi Hideyoshi, który cytuje rozproszone w dawnych posiadłościach Nobunaga, pozycjonuje się jako mściciela, co prowadzi do zwiększenia swoich wpływów w środowisku wpływowych panów i samurajów. Przy podejmowaniu decyzji o sukcesji władzy Toyotomi nie było trudno zdobyć poparcie generałów. Potencjał jako konkurenta do tronu – syn Nobunaga, Nobutaka – został zmuszony do popełnienia samobójstwa. Po tym Hideyoshi otrzymał większość rodzaju posiadaniu Ody do bycia regent-doradcą nowego rodzaju lord Oda Sanbosi (3 lat). niezadowolenie publicznego z wyznaczonym długoletniego przeciwnika Kazuo Shibata.

Zjednoczenie kraju poprzez rozlew krwi

Toyotomi Hideyoshi (1582-1598 gg.) Nie możesz znaleźć spokój po ogłoszeniu jego de facto następcy władzy Nobunaga. W tym czasie, przeciwnik od dłuższego czasu, a przeciwnik Hideyoshi Shibata rozpętał wojnę przeciwko niemu. W decydującej walce wroga został pokonany i zmuszony do wycofania się z ich prowincji Etidzen. Większość z aliantami Shibata ostatecznie znalazł się pod szyldem Toyotomi. Chwytając moment, Hideyoshi włamali się do ziemi wroga i otoczyli twierdzę Kitanoso. Shibata i jego żona przyjął śmierć przez seppuku, cytadela poddał bezwarunkowo. W rezultacie, wszystkie byłego terenu kontrolowanego przez Nobunaga, przeszedł w posiadanie Hideyoshi.

W 1583 roku miasto stało się centrum budowy Osaka: tutaj rozłożeniu budowę ogromnego zamku. Jak wskazano współcześni jak fortach nie ma żadnego stanu cywilizowanego świata. Według Japończyków, to należą do Japonii, Chin i Korei. Jednocześnie, Osaka stał się głównym centrum finansowym i za kulisami, ale faktyczna stolica kraju.

Złożenie całej Japonii

Najbardziej bogaty rywal w procesie jednoczenia kraju dla Toyotomi był dawnym sojusznikiem Nobunaga Tokugawa Ieyasu. W 1584 roku doszło do bitwy między ich rozbił armie, które zdobyły zwycięstwo w samuraja z Tokugawa. Ale potencjał i wytrzymałość do kontynuowania wojny był na stronie Hideyoshi, Ieyasu więc poszedł do negocjacji na rzecz pokoju. Toyotomi było trochę spokoju, on potrzebował przedstawienie absolutnie wszystkich swoich władców Japonii. Do tego, nawet dał jego siostra Asahi żonaty Tokugawa, a jego matka wysłała go jako zakładnika. W 1586 Tokugawa Kioto sam przyjechał i złożył przysięgę na wierność Hideyoshi.

W ciągu tych lat, Toyotomi Hideyoshi zdecydował się dołączyć do jego posiadłości wyspie Sikoku, który biegł Tesokabe Mototiki. Początkowo Hideyoshi zaprosił go po prostu zaakceptować podległość. Ale, jak się spodziewano, odmówił Tesokabe następnie Hideyoshi wysłał 100 tysięcznej armii, który poddał się wrogowi.

To było po wyspie Kyushu The Shimazu pierwotnie kontrolowane. W 1587 Toyotomi osobiście poprowadził dwieście tysięczną armię. Lokalna gradopravitel nie mógł wytrzymać taką siłę i poddała się zwycięzcami.

Pod koniec lat 80-tych XVI wieku w Japonii nadal największą pojedynczą ziemianin – Go-klan Hojo. W 1590 roku rozwiązał otwartej wojny między dwoma tytanami. Toyotomi oblegany główną cytadela Odawara. Natychmiast po tym, nakazał zebrać wszystko w jego rezydencji samuraj wschodniej części Japonii. W końcu do niego było niemal wszyscy panowie feudalni wojskowe i rozpoznał zależność Hideyoshi. Po trzech miesiącach oblężenia zdobycia twierdzy, która była w stanie podjąć żadnej Toyotomi znakomitego dowódcy spadły. rodzaj władca i jego synów popełnił seppuku.

W wyniku tego działania pod wpływem Toyotomi Hideyoshi dowódca i polityk on stonowane całe terytorium Japonii. Stał się najpotężniejszym władcą w historii państwa.

reformy wewnętrzne

W sprawach krajowych Toyotomi Hideyoshi był tak samo aktywny jak w operacjach wojskowych. Po ukończeniu wieku wojen domowych w kraju weszła w okres stabilizacji, co spowodowało chwilowe zwiększenie powierzchni uprawnej – wzrosły one o 70%. Jednak Hideyoshi wprowadziła ogromne podatku od rolników – 2/3 zbiorów musieli oddać do skarbca. Zatem zbiór ryżu na rok wyniosła około 3,5 mln ton.

Toyotomi odbyło politykę wycofania wszystkich broni w środowisku zwykłych ludzi, a do tej kategorii w momencie byli nawet pluć i sierpy. Wszystkich mieszkańców Japonii została wyraźnie podzielona na dwie grupy: administratorów, do których należały do klasy wojskowych oraz cywilnych mieszkańców. Obscheyaponsky kataster gruntów został stworzony także za panowania Hideyoshi i przetrwał niezmieniony od ponad 300 lat.

Jednym z najbardziej znaczących momentów w wewnętrznych działaniach Hideyoshi – Wygnanie chrześcijańskich misjonarzy. Miał mnóstwo powodów przez oficjalny ekonomiczny osobistych. 19 czerwca 1587 roku wydał dekret, zgodnie z którym wszyscy chrześcijanie byli do opuszczenia wysp japońskich w ciągu 20 dni, w przeciwnym razie czekał na śmierć. poglądowe egzekucje przeprowadzono zastraszyć: ukrzyżowanie doznał 26 chrześcijan, wśród nich byli Europejczykami.

Imperialistyczne poglądy Toyotomi Hideyoshi

Nietrzeźwy sukces krajowy, wierząc w ich wybranych Bożych ludzi, Toyotomi stopniowo zaczął szaleć, jak twierdzą niektórzy badacze. Dostał sobie harem składający się z 300 konkubin, zawsze jechał setki tysięcy chłopów w budowę umocnień wojskowych i bezużyteczne. Ale najważniejsze – to jego imperialistycznych pomysły. Toyotomi doszło do przechwytywania całego cywilizowanego świata. Zaczął z Korei. Pierwszy okres wojny, oczywiście, był dla Japończyków – oni zdobyli prawie wszystkie miasta na Półwyspie Koreańskim i doszedł do granicy z Chinami. Ale potem okazało partyzancką wojnę, plus północ przyszedł chińską armię, Korea, który uważał, że jego terytorium wasala. Rezultat – samuraj zostały zepchnięte na południe. Korea została podzielona na chińskiej i japońskiej strefy okupacyjnej. Walka ta trwała aż do śmierci w 1598 roku Hideyoshi. Po tym wydarzeniu, samuraj poddał i udał się do swoich domów, gdzie ponownie frakcyjnych walk szalały, główną postać, która stała się Tokugawa Ieyasu.

Więc powiedział Hideyoshi

Cytaty i powiedzonka, jak również wszechmocny dictator Hideyoshi wiersze zostały wypełnione głębokim filozoficznym znaczeniu. Jednak to było wspólne dla wszystkich władców cywilizowanego Wschodu tamtych czasów, a nasz bohater nie jest wyjątkiem.

Pochodzenie Toyotomi nie mogło stać się cesarzem, więc otrzymał tytuł kampanii. Można to interpretować na różne sposoby, ale chodzi o to, że on był faktycznym władcą państwa pod nominalną władzą cesarza. Dlatego też, kiedy samuraj przysięgli wierność, zbocze nie było dokonane cesarzowi, ale kampanii Hideyoshi. Dowodem na to jest główny tekst przysięgi, przygotowany bezpośrednio przez Toetomi: "Zamówienia i rozkazy kampanii muszą być przestrzegane przez wszystkich i muszą być bez przeszkód przestrzegane".

Jednym z filozoficznych cytatów Hideyoshi jest rozumowanie życia: "Jestem niezrównany i twardy w osiągnięciu mojego celu iw każdej nowej sytuacji moje wszystkie sprawy wewnętrzne będą w idealnym porządku. Z nadzieją, jak poprzednio, patrzysz w przyszłość, wierzę w moją długowieczność, a nic złego ze mną nie powinno się zdarzyć. Będę nadal cieszył się wszystkimi przysmakami życia ".

Jego cytaty są pełne filozofii życia, jednak jego wypowiedzi w administracji państwowej, w których był bardzo silny, nie dotarły do nas. Ukrycie przeszło długą drogę od chłopa do kampanii iw upadku lat, jak twierdzili rówieśnicy, zamienili się w bardzo przesądny i pobożny człowiek. Dlatego jego ostatni wiersz, napisany już na jego łożu śmierci, był następującym filozoficznym wnioskiem:

Jestem jak spadek rosy,

Jak kropelka, która zniknie bez śladu.

Nawet zamek w Osace –

To tylko sen.

Toetomi Hideyoshi jest "małpą" lub "panem małpa", tak został nazwany w japońskiej historiografii. Nie wynikało to z jego niedorzecznego wyglądu. W Japonii ludzie, którzy mieli czas na takie pseudonim lub nazewnictwo "Tokitiro" zostali obdarzeni nadzwyczajną inteligencją, pomysłowością i żywotnością. Toetomi Hideyoshi udowodnił to wszystko na przykładzie własnego życia. Udało mu się stać się władcą całej Japonii od biednego chłopa, pokonując przeciwników, a tym samym jednocząc państwo pod jedynym zwierzchnictwem.