166 Shares 4034 views

T-800 (spychacz) dane techniczne. Czelabińsk Fabryka Traktorów

T-800 – rozwój spychacz z Czelabińska Fabryka Traktorów. Odnotowano w Księdze Rekordów Guinnessa jako największy i najbardziej produktywne w świecie ciągnik gąsienicowy typu. Urządzenie jest duma Ural konstruktorów maszyn, jedną z najważniejszych marek w regionie.


powołanie

Zaprojektowany super ciężki gąsienicowy ciągnik T-800 (T-75.01) do otwierania dużych ilości gleby podczas budowy linii kolejowych i dróg, rozliczania dużych powierzchni w budowie dużych obiektów przemysłowych, budownictwa rekultywacji gruntów.

Innym obszarem zastosowań – inkorporacja przez energochłonnego pracy w kopalniach odkrywkowych i otwartych wydobycia materiałów budowlanych wydobywania minerałów. Giant jest niezbędna w rozwoju rocka i bardzo ciężkiej zamarzniętej ziemi.

Historia powstania

W późnych latach 70-tych Czelabińska Fabryka Traktorów jako lider w rozwoju specjalistycznego sprzętu w regionie, otrzymała zamówienie na produkcję maszyn bezprecedensowe. Było to wyzwanie inżynierii, ponieważ nikt nie zbiera tak potężne pojazdy gąsienicowe na świecie. Podczas tworzenia wagi ciężkiej przed projektanci eksponowano zaprojektować tak silnego człowieka, który będzie w stanie stworzyć silny grunt, gdzie stosowanie materiałów wybuchowych jest niewłaściwe. Bulldozer T-800 został pomyślany jako obiekt podwójnego zastosowania: jeśli to konieczne, może on być stosowany podczas usuwania zatorów, szybki budowę obiektów strategicznych.

chrzest pracy

W 1983 roku, Czelabińsk Ciągnik Zakład wyprodukował pierwszy samochód. I po prostu super ciężki ciągnik „rzucony w walce.” W tym czasie, to wzniesiony South Ural NPP, a budowniczowie mają do czynienia z niebanalną problemu próbki gleby, który jest zdominowany przez skały. Pracował na budowie amerykański traktor-spychacz „stażysta” z zadaniem nie radzenia sobie – jego moc wyraźnie nie wystarcza.

Przewodnik terenowy, mimo neobkatannost trendów, zleconych do kierowania strategicznego obiektu modelu T-800. Spychacz do czynienia z twardą rzeczywistością – jego mechanizmy doświadczył maksymalnego możliwego obciążenia. Według świadków, to było straszne po prostu być w pobliżu. Ciągniki-heavyweight wypoczęty Ripper w skale, z niesamowitą siłą i staranował ją. Kawałki skały z rykiem i iskier odlecieć. T-800 doświadczonych wrażeniem i budowniczych i sami deweloperzy. Sława giganta stalowego rozproszone w całej Unii.

Aby pomóc producentów stali

T 800 – spychacz, który stał się pożądany w każdej poważnej budowie. Kolejna próba była rekonstrukcja legendarnego „Magnitogorsk” (Magnitogorsk Metallurgical Połącz). Jednocześnie T-800 dla japońskiej buldożera pracował obiektów. Jednak zakres prac był nieporównywalny. Czelabińsk sportowiec na zmianę na misję, która jest reprezentantem Japonii mogłaby pokonać tylko przez dwa tygodnie.

Operacja „Dostarczanie”

O maszyna cudem dowiedział się wiodącą firmą górniczą diament w Jakucji. Wcześniej musieli wysadzić nieruchomości zabudowanych, dlatego na perełki pojawiają mikropęknięcia zmniejsza koszt i jakość cennych klejnotów. Działanie Spycharka T-800 eliminuje (co najmniej częściowo), przez zastosowanie materiałów wybuchowych.

Czelabińsk nie sprzeciwiali się kierować bohatera na ratunek, ale nie było mowy o transporcie 70-tonowego olbrzyma, plus 30 ton ważyła załączników. Kolej w tych miejscach nie było, przez drogi, a także ciężki przedmiot nie jest transportowany. Zdecydowano przynieść T-800 to potężny samolot „Antey”, ale rampa nie jest podtrzymywany. Mocny uchwyt ciągnik rekord miał przenosić obciążenie większość Superliner światowej „Mriya”.

perspektywy

Czelabińsk roślin zbierano 10 jednostek fenomenalnie silnym ciągnik gąsienicowy, T-800. Zostały one wydane w ramach specjalnych projektów na zamówienie. W dzisiejszych realiach rynkowych miejsce wyjątkowa technika została znaleziona w Rosji. Jednak wyjątkowa maszyna znana za granicą. Niektóre przedsiębiorstwa górnicze wykazują zainteresowanie modelu T-800. Spychacz, których cena jest każdorazowo negocjowane osobno, mogą pojawić się w kopalniach w Azji i Afryce. Negocjacje z klientami z Tadżykistanu, Republiki Południowej Afryki i Indii.

Bulldozer T-800: Dane techniczne

Charakterystyka T-800 jest jeszcze przed większości podobnych modeli na świecie. I to pomimo faktu, że opracowanego na początku lat 80-tych. Praca gigantyczne siły napędowej wynosi 75 ton, ale może osiągnąć 140 ton, jeśli to konieczne. T-800 – spychacz, moc silnika, która jest porównywalna ze zbiornika – 820 l. a. Sam ciągnik z kompleksem sprzęt spychacz-rozluźnienie waży imponujące 106 ton, co stanowi ponad dwukrotnie ciężar zbiornika T-90. Tylko gąsienica waży 8 ton gliniastej glebie (szersza) i 6 ton skały (standard).

Najważniejsze funkcje:

  • Waga (bez wyposażenia) – do 76,5 ton.
  • Masa końca (z zestawu mocującego) – 106 m.
  • Wysokość – 4,77 m.
  • Szerokość ciągnika – 4,18 m, wraz z wyposażeniem – 6 m.
  • długość ciągnika – 7,94 m, z wyposażeniem – 12,4 m.
  • Silnik 6DM-21T z dump "BELAZ" pojemności 820 litrów. a.
  • Pojemność zbiornika paliwa – 2,5 m.
  • Prędkość przód – 10,6 km / godz.
  • Przyspieszyć powrót – 14 km / h.

projekt

Skrzynia biegów – hydro. Skrzynia biegów (typ planetarny trzy-wał) zapewnia dwa wsteczny bieg i cztery biegi do przodu. Każdy z elementów przekładni jest w tak zwanej kąpieli olejowej, co znacznie zmniejsza zużycie podzespołów. Zakręty są przez dwie dźwignie. Samochody ciężarowe wyposażone w mechanizm typu pnevmonatyazheniya teleskopowej.

Projektanci starali się ułatwić życie kierowcy tak głośnych maszyn. Podwójna kabina ma ładny (jak to możliwe) widoczność we wszystkich kierunkach. Uszczelniony układ zapobiega przedostawaniu się kurzu. Akceptowalne mikroklimat tworzony jest przez system klimatyzacji. Specjalna konstrukcja kabiny, podwójnego oszklenia i elementu sprężystego zawieszenia z pochłaniających wstrząsy gumowe podkładki tłumienia wibracji i hałasu.

T-800 (P-75.01) – jasny próbki zaskakujące sztuki, które są zdolne do wytwarzania inżynierów domowych. Jego konstrukcja ucieleśnia innowacyjnych pomysłów, które są brane pod uwagę przy opracowywaniu nowych technologii. Liderzy nadzieję, że nowa generacja super ciężkich ciągników będzie jedną z najważniejszych części regionu.