857 Shares 8216 views

Woda święcona: podczas pisania? Jak zyskuje święconą wodę do chrztu. Woda święcona w kościele

Jeśli wrócić do historii starożytnej wody Święty Epiphany wcześniej zgłoszone w kazaniach Ioanna Zlatousta. Zarzuca się, że w Rosji przed XII wieku zwyczaj poświęcenia wody nie popełnił. Pojawił się dopiero wtedy, gdy różnica ta była Jerozolima czarter liturgiczny, który został skrytykowany i zniósł kilka razy. Na przykład, w 1655 roku patriarcha Nikon generalnie zabronione, aby błogosławieństwo wód na Epifanii. Zakaz ten jest podnoszony jedynie w katedrze Wielkiego w Moskwie w 1667 roku.


Spróbujmy rozwiązać kwestię tego, co jest woda święcona, podczas wpisywania go, i jak używać.

Co to jest woda święcona

W chrześcijaństwie, jego wykorzystanie sięga II wieku. Woda święcona w kościele ma swoją nazwę ze specjalnej ceremonii, która nazywa się – vodoosvyascheniya. Zjawisko to związane jest z tradycją starotestamentowego kultu i historii biblijnej, gdy wody z Jordanu prorok Jan ochrzcił samego Chrystusa.

muzea archeologiczne Wschód i Zachód są wypełnione naczyń glinianych i kolb, w których przechowywane pierwsi chrześcijanie woda święcona. Tradycja ta osiągnęła aż do dnia dzisiejszego.

łaska

Wiele prawosławny przyjść do świątyni, aby zbierać wodę święconą, a następnie użyć go. Po tym wszystkim, uważają, że jest to po specjalne modlitwy dostaje jakieś specjalne właściwości, a nawet pogarsza, który, nawiasem mówiąc, nie zawsze tak się dzieje. Woda ta różni się od prostego faktu, że zstępuje specjalnego błogosławieństwa. I trzyma boską moc. Dlatego każda osoba, która będzie korzystać z tej wody z szacunkiem, obejmie uświęcenia i łaskę. Wiele z nich jest zainteresowany na pytanie: „Jaki jest wodą święconą podczas wpisywania go w jeden dzień” I warto zrozumieć dokładnie.

Chrzest: Data

W komputerze znajduje się trzy Poziom wody poświęcenie. Pierwszy stopień – Wielki Błogosławieństwo Woda w Epiphany Ewy, 18 (5) od stycznia, następnego dnia, w chrzcie, datą, z których 19 (6) od stycznia. W tym dniu wielu wiernych są triumfalny postęp w stawie (w trakcie Jordanu). Na drugim miejscu – w skrócie wielkie poświęcenie wody. Ma to miejsce tuż przed sakramentu chrztu. W wodzie, a następnie zanurzyć ochrzczonych. A trzecia pozycja – małe błogosławieństwo wody, która jest prowadzona przy pomocy niektórych modlitw w święta.

W dniu chrztu należy posypać świętej wody do domu ścianę z modlitewnych słów. „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” Dla wygody, można kupić w każdym kościele ławce specjalną trzepaczką – kropiltse – lub w skrajnych przypadkach do korzystania z gałązka krzewu lub drzewa. W tym czasie lepiej jest śpiewać specjalną Troparion, który jest krótkie modlitwy Eid.

Woda święcona: podczas wpisywania

Wiele z nich jest w głębokim złudzenia co do faktu, że najbardziej leczniczą wodą, a kiedy lepiej jest wpisać – 18 lub 19 stycznia? Najważniejszą rzeczą jest, aby rozumieć, że zarówno pierwszy, jak i drugi dzień uświęconej wody jest całkowicie takie same.

W niektórych kościołach to po chrzcie wylewa kilka dni. Dlatego też, jeśli nie można bronić w przeważającej części, która jest zwykle wbudowany w wakacje, to można znaleźć w świątyni, co lepsze dni, aby przyjść i dostać wodę łatwo.

Bogoyavlenskaya błędnie użyciu wody jako tabletki choroby – pił i utwardza. Wybierz chrztu świętego woda ma właściwości lecznicze, ale musi przyjąć z wiarą i modlitwą, i tylko wtedy, gdy jest to naprawdę możliwe, aby uzyskać prawdziwe uzdrowienie.

Właściwości wody chrzcielnej

Christian Blessing Tradycji Wodnej nazywa to łaska Ducha Świętego, który daje jej potężną siłę uzdrawiania. Jej nie pić, aby ugasić pragnienie, ale o uzdrowienie duszy i ciała. Zaleca się jeść na czczo codziennie dla małej szklance wody w celu zwiększenia siły psychiczne i fizyczne. Święci Ojcowie pobłogosławił pacjentów do picia wody Bogoyavlenskaya jedną łyżkę co godzinę. Kilka kropel wzięte mogłyby zmienić przebieg choroby. Seraphim Vyritsky powszechne przekonanie, że najlepszym lekarstwem pomóc konsekrowany olej i wodę.

Jak przechowywać wodę święconą

Nie jest konieczne, aby przeciągnąć się na śmierć i całych puszki z wodą święconą na mnie. Wystarczy wpisać go w małych ilościach, aby trwać aż do następnych wakacji. Ponieważ woda ma specjalną funkcję: Dodano do rutyny, to poświęca wszystko. Naczynia, w których jest on przechowywany, pożądane jest, aby podpisać i dostarczyć do domu ikonostasu.

Niektórzy uważają, że w dniu Chrztu i z kranu płynie świętą wodę. Ogólnie rzecz biorąc, każdy cud zależy od wiary człowieka. Jeśli przyjdzie do sakramentu chrztu nieprzygotowanych i niewierzący, nic dobrego nie będzie działać. Bóg przychodzi do człowieka tylko wtedy, gdy jest chętny i gotowy, aby ją zaakceptować. Kościół twierdzi, że cały element wody w ziemi oczyścili i oczyszczono 18 i 19 stycznia. Dlatego człowiek głęboko religijny, a on może dopasować się do wody z jego unikalnych właściwościach. To nie pogorszy i będą przechowywane przez rok. Ale ponieważ ludzie często wiara nie jest bardzo silny, jest to niezbędne do podjęcia Epiphany wody w Kościele. Konieczne jest również, aby wiedzieć, że świątynia jest zawsze możliwe, aby uzyskać wodę małego poświęcenia. Tuż przed oddaniem jej do modlitwy świętego wody. Potem można pić i ewentualnie pusty żołądek.

Epiphany kąpielowy w otworze

Tradycja kąpieli w lodowatej otwór na Objawienia stała się silniejsza w naszym kraju. Wiele osób błędnie uważa, że jeśli zanurzyć się w lodowatej otwór trzykrotnie, możliwe jest w taki sposób, aby odpokutować za wszystkie grzechy, ale to nie jest prawdą. Bez duchowej pracy nad sobą to nie będzie działać. Aby to zrobić, w kościele nie jest sakramentem spowiedzi, gdzie grzechy są odpuszczone szczerze skruszonego człowieka. Pogrąża się w wodzie, otrzymuje łaskę Bożą i wiarą może nawet zostać uzdrowiony.

Historia ewangelia

Pismo opowiedzieć o tym, co było kiedyś Brama Owca w Jerozolimie był basen. I chorzy ludzie zawsze czeka, aby zobaczyć, co anioł z nieba zstąpił do wody. A gdy tak się stanie, pierwszy, który zanurzył się w wodzie, natychmiast uzdrowiona. W tej czcionki leżałem i chciał uzdrowić człowieka, który był chory, bo aż 38 lat. Pan zapytał go, czy chce być zdrowy, a on odpowiedział, że on naprawdę chce. Ale z jakiegoś powodu nie może on wejść do wody, bo zawsze ktoś przed nim i spadł pierwszy w czcionce. Wtedy Pan ustąpił, a on go uzdrowił.

Historia mówi, że uzdrowienie nie zależy tylko od siły wiary, ale także od stopnia gotowości na cud.

Odpowiedzi na pytania o to, co jest woda święcona, podczas wpisywania go, a ile, jak go używać, nie są tak skomplikowane. Najtrudniejszym i ważne dla ludzi – duchowości i moralności, to musi działać każdego dnia z pomocą dobrych uczynków, modlitwy, pokuty, uczęszczających do nabożeństw i miejsc świętych. Wtedy Bóg będzie chronić, pomoc i leczyć. To nic dziwnego, że ludzie mówią: „Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomóc!”