334 Shares 2858 views

Rokokowy styl. architektura wnętrz

Jakie skojarzenia można napotkać podczas patrząc na dzieła sztuki w stylu rokoko? Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – Korol Lyudovik XIV pojedynku, peruki, biały, królewskie ulubione sukienki z gorsetów. Asymetryczne, dynamiczne elementy rokoka zawierać pewną teatralnych i łatwość luksusowe przepychu. Jak często jest powiedziane, Rococo – frywolny interpretacji baroku, choć w istocie podobieństwa między nimi bardzo mało.


Rokokowy styl pojawił się na początku XVII wieku we Francji. Najbardziej uderzającym przykładem Wnętrze w tym stylu jest Pałac w Wersalu. Elegancko zabawny, elegancki i egzotyczny Rococo ma do czynienia z dawnej kultury starożytnego Rzymu i Pompei.

Określenie „Rokokowa” pochodzi od „Rocaille”, co oznacza – umywalkę. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ niektóre wzory i elementy naprawdę przypominają muszle, z ich loków i skrętów. Oprócz tematyki morskiej, możemy zobaczyć części wykonane z roślin, wschodni, chińskich ozdób. Ozdoby powinny być wszędzie, zarówno na meblach, a na podłodze i suficie. Najjaśniejsza z nich podkreślił złotem. Ściany są zwykle ozdobiona gobeliny wzory dywany z jedwabiu i wełny. Odróżnia stylu rokoko i wiele luster, wisiała nad obu kominkach i na sofy i stoły. Powszechnie stosowane i stiukowe płaskorzeźby. Nie zapomnij o kwiatach, orzeźwiający ogólną atmosferę. Kilkaset domów urządzonych w ten sposób, ponieważ damy pałac preferowane orchidei.

Mebel ma szczególne znaczenie we wnętrzu. Charakterystyczny styl wyrafinowany, luksusowy ozdobne meble. Są mieszane barokowy detal, budowle średniowieczne, wykończenia stylu rzymskim. Nogi sofy i stoły przypominają zwierzęce nogi, wracając fanów stylu egipskim wnętrza. Krzesła pokryte pokrywach tkaniny z jedwabiu złożonego końca. Wszystkie meble ma gładkie, zaokrąglone linie, tutaj nie znajdziesz narożniki i prostokątne kształty. Szczególną uwagę należy zwrócić na kanapy, kanapy i kominkiem, bez którego wnętrze jest w stylu rokokowym jest kompletna. Również styl rokoko kojarzy się ekrany i telefony, które pojawiły się we wnętrzach domów wokół XV wieku. Ekrany te silnie wizualnie zmienić przestrzeń, sprawiają, że można izolować od społeczeństwa bez wychodzenia z pokoju. Rococo dał światu i przedmiotów codziennego użytku, takich jak komody, sekretarki, leżak itp Meble są asymetryczne, a nawet chaotyczne.

Kolorystyka przeważnie pastelowe i zaskakująco lekki. Istnieje perła, sałatki, różowy, fioletowy, marmur, niebieski i biały odcienie. Przynoszą w przestrzeni umysłu, harmonii i romantyzmu. Wszystko to stwarza iluzję lekkości, łatwości zadumy i intymności. Kwiatowe wzory, złocenia i miękkie fale pozwala czuć się w luksusie i komforcie. Uzupełnienie sytuacja różne posągi greckich bogów, malowane sufity, obić, zasłon, mebli tonu. Również wnętrze podkreśla numer obfity różnych żyrandoli, lamp wykonanych z porcelany i fajansu. Szczególna uwaga byłoby pożądane, aby zapłacić jak wazony z dużym parkietem i malowane sztukaterie i miniaturze. Słoiki głównie z porcelany i ceramiki, jak kryształ. Naczynia te same została wykonana ze srebra.

Do tej pory, w stylu rokoko we wnętrzu jest dość trudne do spełnienia. Wybrany przez tych, którzy mogą sobie pozwolić na drogie i luksusowe rzeczy. Zasadniczo wybrać ten styl do dekoracji łazienki i sypialni, a mieszkających w podmiejskich domów. W nowoczesnych mieszkaniach styl rokokowy nie jest tak istotne. Jednakże, jeśli można sobie pozwolić na taką sytuację w domu na wsi, to zostaną uściślone, luksusowe i piękne.