650 Shares 8124 views

Nowy „pasożyt”: wirus, blokując sieci społecznych

Internet jest wielki i zły, jednak, jak dobrze, istnieje wiele. Jednym ze szczególnie nieprzyjemnych zjawisk mają wszystkie rodzaje wirusów. Jeśli „szczęście”, aby podnieść coś poważnego, to mogą pojawić się problemy znaczne: do utraty ważnych informacji osobistych, jak i dane systemowe i upadek systemu operacyjnego. W tym czasie jeden z „geniuszy komputerowych pasożytnictwa” wymyślił i uruchomił World Wide Web blokuje wirusa sieci społecznych. Jak to działa i czy jest „lekarstwo” go? To jest to, co staramy się szczegółowo opisać w tym artykule.


nieoczekiwany zwrot

Wydaje się bardzo interesująca. Podczas próby zalogowania się do Twojego konta użytkownik otrzymuje wiadomość o następującym znaczeniu: „Twoja strona hacked i spam wysyłany jest z nim.” Jednocześnie, aby odblokować należy wprowadzić numer telefonu komórkowego w celu aktywacji SMS lub bardziej ciekawe, do płacenia za dostęp do swojego konta w social. sieć. „In Touch”, „Koledzy”, „facebook” i inne zasoby są już w pełni doświadczył „zabawy” z wirusem.

Program opis wirusów

W rzeczywistości, nie hacking, może to nie było. Fakt, że wirus, blokując serwisów społecznościowych, tylko naśladuje rozwiązania tych witryn, przekierowując użytkowników do rzeczywistych zasobów na stronie z komunikatem ostrzegawczym.

Należy zauważyć, że Trojan działa bardzo sprytnie raczej przebiegle. Program stworzony przez hakerów, przechwytuje DNS-sygnał w popularnych przeglądarkach i udziela odpowiedzi błędnej zasobu adresu IP. Tak więc, starając się przyjść do swojej strony w życiu społecznym. sieci, użytkownik dostaje zupełnie innym miejscu. Ale w tym samym czasie widzi w pasku adresu prawidłowego adresu URL. Co jest uderzające, wirusa, blokowanie serwisów społecznościowych oraz blokuje dostęp do większości stron internetowych firm antywirusowych. Ponadto, wiele osób nie może nawet uzyskać dostęp do serwera Microsoft. W ogóle, to funkcjonalność trojana jeszcze jeden.

Jako „roboczy” wirus?

Trojan ten działa na zainfekowanym komputerze i ukryć kopii zaszyfrowany w pliku z dowolnej rozbudowy i nazwy w jednym z folderów systemowych. Następnie wyłącza ochronę systemu Windows i wykonuje szereg innych działań (modyfikuje, sterowniki biblioteki DLL i tak dalej.) W celu zwiększenia swoich przywilejów w systemie operacyjnym.

Metoda walki

W ogóle, to bardzo sprytny wirus. Ale tam jest przeciwko niemu żadnych pieniędzy? Czy możliwe jest usunięcie wirusa „In Touch”, „Koledzy” i inne środki na własną rękę?

Tak, można coś zrobić. Oto instrukcje dotyczące działań, które należy podjąć.

  1. W systemie w systemie Windows (dysk C) folder zawiera pakiet sterownika i otwórz plik Hosts pomocą Notatnika.
  2. pojawi się tekst zawarty w pliku. Dokument przewijania do dołu. Jego ostatnia linia powinna kończyć się słowem „localhost”. Usuń wszystkie wpisy, które pod nim (mogą zawierać odniesienia do znanych portalach społecznościowych.).
  3. Teraz uruchom ponownie komputer i „skanowanie” Antivirus dysku C.

To wszystko wirus, blokując sieci społecznych, pokonany. Teraz, spróbuj ponownie zalogować się do swojego konta: Strona powinna otworzyć poprawnie, a wszystkie dane na nim będzie w stanie, w których oba były do „ataku” przebiegłość „społeczny” pasożyta.