483 Shares 7538 views

Sprężarka ZIL-130: cechy techniczne, konserwacja i naprawy

Dla systemu Ził hamulca 130 wymaga sprężarki. Zasada działania opiera się na zmianie wstrzykiwania powietrza. Dzieje się tak w zamkniętym układzie pneumatycznym. Ustawić urządzenie na prawo od tego silnika seryjnej. Aby dokładnie zrozumieć sprężarki z ZIŁ-130, specyfikacje techniczne powinny być obowiązkowe. Najpierw jednak zalecamy, aby sprawdzić z mechanizmem urządzenia.


Sprężarka ZIL-130: Modele budowa i eksploatacja

Zasada działania pompowania powietrza sprężarka sroitsya. Osiąga się to przez ruch tłoków. Standardowa wersja zawiera przewodowej obudowę, która istnieją kanały. Centralny system zawiera komorę dławika. sprężyna jest ustawiony do pracy dmuchawy. Aby z kompresor ciśnieniowy nie jest uszkodzony, jest uszczelka. Innym urządzeniem zaangażowany w magazynie. Kiedy wyciągnął z powrotem powietrze dociera do zaworu.

Szczegółowe parametry modyfikacyjne

Kompresor ZIŁ-130 dane techniczne są następujące: objętość robocza – 214 cu. cm pojemność wynosi 210 litrów. Pobór mocy przedstawiono modyfikacje – nie więcej niż 2,1 kW. Ograniczenie prędkości wynosi 2 tys. Obrotów na minutę. Wewnątrz pneumatycznego ciśnienia w układzie utrzymuje się na poziomie około 740 kPa. Sprężarka warto ZIL-130 (cena rynkowa) 22 tys. RUB.

modyfikacja Carter

Carter Ził sprężarki powietrza 130 jest zamontowane z jarzma. Istnieje specjalny wał bezpośrednio przed urządzeniem. Z reguły jest ona smarowana tylko u podstawy. Główny problem polega na obudowie ścieranie. Aby zaradzić tej sytuacji, to jest możliwe, aby odłączyć wtyczkę. Następnie trzeba sprawdzić wał napędowy. Aby założyć pokrywę obudowy jest całkowicie usunięta. Jeśli wystąpi problem z wałem rozłączane tylko przednia część wahacza.

Mechanizm dostawy

Mechanizm rozładowania w urządzeniu jest bardzo kompaktowe wymiary. Zapewnień ekspertów, urządzenie może wytrzymać dużą presję. Zatem, sprężarka ZIL-130 cena jest uzasadniona. Urządzenie siodełko ma dwa wyjścia. Z rocker wymienionego elementu nie styka.

Mechanizm rozładowania Carter jest połączony za pośrednictwem rury. Val model wykorzystuje małą średnicę. U podstawy znajdują się dwa pierścienie i smar sprężarki Ził-130. Pod koniec wału jest ustawiony krótką rurkę. Zawór wydechowy w sprężarce jest używany z tulei ochronnej. Jeśli wystąpi problem z dopływem powietrza sprawdzana pierwszy wylot dmuchawy. Następnie zakręcić zawór i całkowicie oczyszczone. Eksperci zalecają, aby sprawdzić sprężynę tyle presji na swoim następnym kroku.

urządzenie wał korbowy

Wał korbowy w tym przypadku jest podłączony do skrzyni korbowej. kanał wyjściowy o małej średnicy jest stosowany. Sprężarka cylinder ZIL-130 są zainstalowane po obu stronach. Należy również zauważyć, że istnieją dwie podkładki od spodu modyfikacji. Wał jest zamocowany na zacisku. Dodatkowe uwagi jest fakt, że prowadnice w tej sprężarki montowane są po lewej stronie. Z zamknięciem na wale, eksperci zalecają, aby w pełni zbadać doładowania.

Sprawdza również miskę olejową, ponieważ jest zwykle dzieje się do wszystkich śmieci z przetworzonego oleju. Dla poprawnego działania systemu ciśnienia wewnątrz testowanego urządzenia. Również konieczne jest natychmiast oczyścić wszystkie kanały ze skrzyni korbowej. Można to zrobić przy użyciu konwencjonalnego wyciora. Siodło czym wstępnie smarowany. Jeżeli wał jest zdeformowany, należy natychmiast wymienić. Na ZIL-130 części ceny są dość rozsądne. Szczegóły końcówki jest przyspawany ręcznie.

Mechanizm tłoczek

Mechanizm tłoczka w tej sprężarki stosuje się z bokiem nośnej. Eksperci twierdzą, że część jest w stanie wytrzymać duże obciążenia przy znacznych prędkościach. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że zawór wlotowy wymaga częstego czyszczenia. W tym przypadku, kanał jest często zatkany. Aby sprawdzić to odkręcić skrzynię korbową. Również, aby odłączyć pokrywę. śruba regulacyjna służy do konfigurowania tłok. Odchodząc podszewkę można zainstalować dużą śrubę. Konieczne jest, aby wybrać odpowiedni pierścień ochronny. Aby rozwiązać ten problem wymazywania podszewką, specjalne narzędzia służą do uszczelnienia jednostki. Niektórzy eksperci zalecają okresowe czyszczenie kanałów.

Nawet kierowcy mogą czekać na problem z podstawy tłoka. Jest to wspólna płyta, która jest zamocowana na gwint. Z dużą połączenie potrząsanie jest uszkodzony dość szybko. W rezultacie, płyta zaczyna spędzać czas. Aby zaradzić tej sytuacji, zaleca się, aby najpierw zdjąć pokrywę. Po tym, ważne jest, aby natychmiast oczyścić wylot. Odkręcić śrubę bardzo powoli. Dlatego konieczne jest, aby monitorować sytuację noszące numer.

urządzenie czepek

Dławik Ził sprężarka 130 jest zainstalowany z jednym uszczelnieniem. Kamera używa małego rozmiaru. W dolnej części modyfikacji zainstalowane są dwie prowadnice. Po obu stronach kamery, są stojaki. Należy również zauważyć, że w górnej części znajduje się jeden wsparcie. Carter kompresor ZIL-130 jest umieszczony po prawej stronie.

Eksperci twierdzą, że gruczoł nie wymaga częstej konserwacji. Należy jednak pamiętać, że może być szybko usunięte nakładki wsparcie. Aby je zobaczyć, może być usunięty tylko w recepcji. Dalszym ważnym urządzenie i odłączania przepustu. Wtedy pan będzie w stanie dostać się bezpośrednio nakładek. Jeśli widzą małe pęknięcia, można spróbować użyć uszczelniacza. Jednak eksperci w jakiejkolwiek deformacji części zaleca się je natychmiast wymienić.

uszczelnienie wymiana

Aby utworzyć własną pieczęć zastępczą, ważne jest, aby zbadać gruczoł ostrożnie. Co do zasady, to będzie dużo sadzy. Należy również zauważyć, że foki zostały usunięte w wyniku przegrzania pad. Dzieje się tak ze względu na cele kanalików. Aby zaradzić tej sytuacji, zaleca się, aby odkręcić osłonę sprężarki. Następnie odkręcona pierścień. Następny będzie naciskać tylko rocker. Nowe klocki są zainstalowane na doskonale matowej powierzchni. Nowe części zamienne ZIL-130 cena jest zupełnie wystarczające.

kontrola siedzenie

Siodła Ził sprężarki 130 jest ustawiona pod mechanizmu wyładowczego. Aby dokładnie zbadać go, konieczne jest, aby zdjąć przednią pręt. Następnie natychmiast cofa się tłok. Następnym krokiem jest zaczep pokrywy ochronnej. Jego płyta jest mocowana do czterech śrub, które można odkręcić za pomocą klucza. Cork, w tym przypadku wkręca lewo.

Wtedy wystarczy, aby dostać się do siedzenia, która jest zamocowana na dyszy. W dolnej części urządzenia muszą być gruczoł. Gdy płyta jest sprawdzana oddzielnie. Warto zobaczyć również górną część siedziska. Ona często zbiera sadzę. Oczyścić obudowa jest możliwe za pomocą benzyny. W tym przypadku ważne jest, aby nie uszkodzić wahacz.

Naprawa tłoczka

Jeśli tłok jest uszkodzony, naprawy sprężarka powinna rozpocząć odkręcając przednią obudowę. Następnie pokrywa ochronna jest odkręcony. Następnie, ważne jest, aby usunąć z dwóch płytek, które są mocowane pierścienie. Jeśli nie spaść, mogą być trochę młotkiem wybić. Następnym krokiem jest kontrolowane pakowanie. Zazwyczaj gromadzi się duża ilość zanieczyszczeń.

Jeżeli dmuchawa działa normalnie, to znaczy, że wszystko wewnątrz jednostki muszą być czyste. W tym przypadku, zawory kontrolowane oddzielnie. Aby odłączyć wtyczkę, zalecane jest użycie dużej klucza. Sobie na to jest problematyczne ze względu na fakt, że trzeba stale trzymać tłok. W tym przypadku wskazane jest, aby poprosić o pomoc znajomego.