777 Shares 8235 views

Filmografia Tom Hanks: od komedii do dramatu. Dwa Oscara Tom Hanks i jego najlepsze filmy

Tom Hanks (pełna nazwa Thomas Dzhefri Henks) urodził się w Concord, Kalifornia, 9 lipca 1956 r. Jako dziecko, Thomas był niespokojny dziecko, kochał eskapady i nawet wtedy pokazał niezwykłe zdolności artystyczne. Kiedy chłopiec miał pięć lat, jego rodzice rozwiedli się. Przed jego wieku, Tom mieszkał z ojcem przeniósł się do Auckland i zapisał się na University of California. Hanks studiował nieregularnie, bez większego zainteresowania, był bardziej zainteresowany w teatrze. A kiedy Tom został zaproszony do udziału w lokalnych produkcjach teatralnych, opuścił szkołę bez żalu.


debiut

W 1980 roku Hanks zadebiutował w filmie gra małą rolę w filmie „On wie, jak jesteś sam”. Jednak sława młodego aktora przyszło zaledwie cztery lata później, kiedy grał Allan Bauer Sprzedawca zwykły sklep, w filmie „Splash”. Film został nakręcony przez reżysera Ronom Hovardom w gatunku romans fikcji. W grze historia – miłość młodej Allan i syrena, przypadkowo spadł z oceanu w tętniącej życiem metropolii. Mermaid genialnie grał przez aktorkę Hollywood Deril Hanna i Tom Hanks filmografia otrzymał pierwszą znaczącą malowania.

sława

Po „Splash” odbyła się w biurze, Tom Hanks stał się sławny i popularny aktor. Oferty od reżyserów i producentów filmowych podążały jeden po drugim. Młody aktor otrzymał kilka zaproszeń do roli i zaczął czytać skrypt. Filmografia Tom Hanks szybko aktualizowana o nowe zdjęcia. W filmie „Bachelor Party” w reżyserii Neal Israel, opowiada o wesołym towarzystwie chłopców, towarzyszącym Friend „życia rodzinnego” jego Hanks grał Gessko Rica. Następnego filmu z Tomem w roli głównej był „Człowiek z One Red Shoe” w reżyserii Stana Dregoti. Jego postać – skrzypek Richard Drew – klutz i przegrany. Obraz echa podobną francuski film „The Tall Blondyn z One czarny but”, w którym grał Per Rishar.

Różnorodność filmów

Następnie aktor Tom Hanks grał Lawrence Bourne w filmie „Volunteers” przez reżysera Nikolasa Meyera. Lawrence, nieszczęsny grabie, dostał się do długu, i ukryć się przed wierzycielami, udał się do Tajlandii.

Następnego filmu z Tomem Hanksem był obraz „Za każdym razem, kiedy się pożegnać na zawsze”, izraelski reżyser Moshe Mizrahi. Został nakręcony w 1986 roku i zawiera historię miłosną z pilota wojskowego Devida Bredli, weszła po rannych w Jerozolimie. W świętym mieście los przyniósł Dawid i Sarah, Beauty-żydowski, który kochał całym sercem.

Potem Tom Hanks zagrał w filmie Garri Marshalla nazwie „Nic nie robić.” W centrum fabuły – udanego adman David Basner i jego rodzice, którzy zamierzają się rozwieść.

Rok 1987 rozpoczął się dla Hanka z komedii kryminalnej „zło Network” w reżyserii Toma Mankevicha, w którym aktor zagrał tytułową rolę, tracąc mistrzostwo tym razem Christopher Plummer.

Pierwszy „Złotego Globu”

W 1988 roku w salach studiu „20th Century Fox” został nakręcony komedii z elementami fantasy o nazwie „Big”. Obraz przyniósł Tom Hanks pierwszy „Złotego Globu” oraz nominację do „Oscara”. Po obejrzeniu tego filmu, z udziałem Toma Hanksa sukces zaczął cieszyć się niespotykaną popularnością.

Kolejny film z 1988 roku – "rodzynków" reżyser David Seltzer, w którym Hanks zagrał. Jego postać, aktor konwersacyjny gatunek Stiven Złoty, bierze patronat nad gospodyni Laila Krytsik który marzy o zostaniu artystką pop.

W 1989 roku, spotkaliśmy się na planie Toma Hanksa, popularnego aktora i Beasley, Bordeaux psa. Film wyreżyserował Roger Spottiswoode została usunięta, jak mówią w jednym oddechu. charakter Hanksa, detektyw Scott Turner, badają przestępstwa. Jedynym świadkiem morderstwa – Hooch pies.

W tym samym roku, Tom Hanks zagrał w filmie w reżyserii Dzho Dante „przedmieściach”, gdzie wcielił się w główną postać Ray Peterson. Muszę powiedzieć, że wszystkie zdjęcia Toma Hanksa strzał w tego gatunku, horrory, uderzył prawdziwości. obraz skrypt „przedmieście”, jak było napisane w klasycznym schemacie horroru. Widz, siedząc w kinie, to napięcie w ciągu pół godziny.

Najpopularniejsze filmy

W 1990 roku zapoczątkowało najbardziej produktywnym okresie życia i twórczego rozkwitu niezwykły aktor, szczerej, otwartej osoby o imieniu Tom Hanks, najlepsze filmy, które miały dopiero nadejść.

Pierwszy film z 1990 roku – jest „Fajerwerki próżności”, powieść amerykańskiego pisarza Thomasa Wolfe'a „Fajerwerki próżności”. Działka leży tło różnic rasowych, kwitnącej w Nowym Jorku. Hanks grał Sherman McCoy Broker giełdzie na Wall Street, który spadł w kłopoty w murzyńskiej dzielnicy South Bronx, wraz ze swoją kochanką. Film został wyreżyserowany przez Brian De Palma w pracowniach Uorner Brazers.

Drugi film w 1990 roku, był obraz „Joe kontra wulkan” w reżyserii Johna Patrika Shenli. Hanks zagrał rolę Joe, nieszczęśliwych przegranych pacjent, który w tym miesiącu oferowanych luksusowe życie silną świat w zamian za jego ofiarną skok do krateru wulkanu. Zgodnie z umową w tym miesiącu, Joe spędza córka patrona, w pięknej Didi.

„Bezsenność w Seattle”

W 1991 roku, Tom Hanks nie jest usuwany, a kiedy w '92 powrócił na plan pierwszy jego charakteru była „dorosły” Mike, rola prawie epizodyczny. Jednakże, wielokrotnie nagradzany aktor Hanks nigdy dokonane rozróżnienie stanu pomiędzy rolami.

Drugi film z 1992 roku – to komedia z dramatycznym odcieniu zwanym „Ich własna liga”, poświęconej baseball, kultowego amerykańskiego grze. Hanks grał nowo mianowanych Turystyczne „Peaches” Dzhimmi Dugana, libacjach alkoholowych w przeszłości. I jako „Peaches” – Team damskiej, Dugan jego powołanie nie bierze poważnie.

Rok 1993 rozpoczął się prawdziwie wzruszająca historia – obraz „Bezsenność w Seattle”, film wystawił w studiu „Tristar Pictures” w reżyserii Noroy Efron. Hero Hanks niedawna wdowiec Sem Bolduin, będąc w stanie poradzić sobie ze swoim bólem, przeniósł się z synem z Chicago do Seattle. W tym filmie Tom spotyka się po raz drugi na planie z nieporównywalnym Meg Ryan.

Pierwszy „Oscar”

Kolejny film z 1993 roku, „Filadelfia”, wystawiona przez reżysera Jonathana Demme, opowiada historię Endryu Bekketa, młodego prawnika, śmiertelnie chorym na AIDS. Tom Hanks pokazał poświęcenia i do tej roli spadła ponad dziesięć kilogramów, co skutkuje wyglądał jak duch. Obraz przyniósł Hanks pierwszy „Oskara”, a drugie „Golden Globe”.

W następnym filmie, Tom Hanks, kultowego filmu „Forrest Gump”, historia powtórzyła się z premii, aktor otrzymał za swoją rolę jako Forrest Gump „Oscar” drugim a trzecim „Golden Globe”. charakter Hanksa – umysłowo upośledzony młody człowiek, który jednak stał się mistrzem świata w ping-ponga, milionera i bohatera wojny w Wietnamie.

„Oskary” aktor Tom Hanks przez cierpienie. Żył każdy ruch duszy swoich bohaterów, i jest gotowy do fotografowania, tydzień czytać i ponownie przeczytać scenariusz, spotkał się z autorzy starali się zrozumieć wszystkie zawiłości fabuły poczętego. Dlatego, z wyjątkiem, że odgrywana przez aktora, rzetelnej i umiejętności ich przyczyn transformacji upodobanie widzom.

Filmy z ostatniego okresu

Filmografia Tom Hanks, inne niż wymienione następujący obraz:

 • 1995 – "Apollo 13", rola James Lovell; "Toy Story", Woody.
 • 1996 – "Co ty robisz," White.
 • 1998 – „Z Ziemi na Księżyc”, narrator; "Szeregowiec Ryan" Ryan; „Masz wiadomość”, Dzho Foks.
 • 1999 – "Toy Story 2", Woody; „Zielona mila” Pol Edzhkomb.
 • 2000 – "Cast Away" Noland.
 • 2002 – "Droga do zatracenia" Maykl Sellivan; „Złap mnie,” Carl Henretti.
 • 2004 – "Terminal", Victor; "The Ladykillers", profesor Dorr.
 • 2006 – „Kod Da Vinci” Roberta Langdona.
 • 2007 – "Charli Uilsona War," Charlie Wilson.
 • 2011 – "Larry Crowne" Larry Crowne; „Strasznie głośno,” ojciec Oskara.
 • 2012 – "Atlas chmur" Zakri Beyli.
 • 2013 – "Captain Phillips" Richard Phillips.

Cała filmografia Tom Hanks obejmuje około 60 obrazów, w którym życie aktora jest odzwierciedlone poprzez inwestowanie w każdy sposób przyczynili się do jego duszy. Dzięki ich poświęceniu, Hanks zawsze osiąga pełną wiarygodność charakteru. Nowe filmy z Tomem Hanksem czeka na skrzydłach.

życie osobiste

Prywatne życie Toma Hanksa – jest przykładem łagodnych stosunków rodzinnych. Aktor był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsza żona, Samantha Lewis, dała mu syna Colin i córkę Elizabeth. Para mieszkała razem przez około 10 lat. Rozwód a następnie w 1987 r.

W 1988 roku Hanks żonaty aktorka Rita Wilson. Poznali się znacznie wcześniej, ale intymny związek rozpoczął się podczas kręcenia filmu „wolontariuszy”. Rita urodziła mu dwóch synów – Chester i Truman.

Obecnie Tom Hanks jest dziadek, jego dwie urocze wnuczki – Olivia i Charlotte.