340 Shares 3537 views

Jak wyłączyć programy startowe (przetwarzanie pliku autorun.inf)

Funkcja programy startowe został opracowany i wprowadzony przez Microsoft w najlepszych intencjach. Po raz pierwszy zyskał realizację systemu operacyjnego Windows 95. Nietrudno obliczyć, że od tego czasu minęło ponad 17 lat, że pole komputer gdzie technologie są niemal co roku otrzymuje, jest bardzo długi czas, więc nie dziwi fakt, że wielu użytkowników zastanawia się „jak wyłączyć programy startowe”.

autorun sens jest następujący: po podłączeniu do komputera z systemem Windows systemu nowych mediów, czy jest to dysk CD lub lampa błyskowa, system operacyjny skanuje folder mediów głównego na obecność specjalnego pliku autorun.inf -. Gdy zostanie wykryty polecenia zainicjowany przez pisanie w nim. Normalnie uruchomić interaktywną powłokę użytkownika, który pozwala zainstalować odpowiedni program selektywnie (w przypadku dysku z danymi). Ponadto można rozpocząć odtwarzanie muzyki lub wideo (dysk multimedialny). W rzeczywistości, istnieje wiele programów, które przebiegają przez Autorun (autorun). Na ogół włączone funkcja Autorun znacznie upraszcza korzystanie z komputera, co jest szczególnie ważne dla początkujących, jak i ludzi, którzy nie chcą, aby zagłębić się w inny sposób do uruchamiania programów. Jest oczywiste, że do tego nie jest konieczne, aby zrozumieć, w jaki sposób usunąć autorun programy.

autorun struktura plików jest bardzo prosta: jest to plik wykonywalny ścieżka. Z należytą fachowością, można łatwo dostosować go za pomocą edytora tekstu dla swoich potrzeb.

Po aktywacji przez funkcję autorun systemu operacyjnego, ale media nie jest plikiem, jest bardziej kompletny skan. Na podstawie wykrytych plików oferowane są do wyboru działań użytkownik wpisze „zajrzeć” do obrazów „aby odtworzyć” dla audio i tak dalej.

Dlaczego trzeba wiedzieć, jak wyłączyć autorun programy? Fakt, że niektórzy źli ludzie, bardziej znany jako twórcy wirusów postanowili wykorzystać doskonałą furtkę do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania. Nie ma nic łatwiejszego niż do rozprzestrzeniania się wirusa przez autorun. Po podłączeniu do komputera zainfekowanego nośnika pamięci (karty pamięci flash na dysku), wirus kopiuje się w swoim nich i tworzy ukryty plik autorun. Wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej z funkcją „czystego” komputera z obsługą autoodtwarzania jako plik autorun do określonych sposobów na kontakt z wirusem, uruchamia system operacyjny, który powoduje zakażenia.

Każdy, kto chciał wyłączyć autoodtwarzanie, dawno zorientowali się, jak wyłączyć programy startowe. W zasadzie ta metoda dystrybucji jest przeznaczony dla początkujących, ignorując elementarnego bezpieczeństwa komputerowego, w postaci programów antywirusowych i wyłączyć Autorun.

Oprócz dodatkowego ryzyka zakażenia wirusem komputerowym poprzez autorun.inf, funkcja ta nie jest popularna przez długi czas, ponieważ wady przewyższają korzyści. Wady, zmuszając użytkownika, aby szukać odpowiedzi na pytanie „jak wyłączyć programy startowe”, co następuje:

– Prace komputerowe powinny być prowadzone pod kontrolą użytkownika, pozwalając interweniować w procesie korygowania go. Automatyczne uruchamianie odbywa się niezależnie;

– wiele kół, zwłaszcza własnym nagrane w domu, nie masz plik autorun. Kiedy połączyć system skanuje folder, który czasami trwa długo;

– niektóre płyty na długotrwałego przechowywania nie są już prawidłowo odczytać i zainicjowaniu długo. Rozważmy dysk z funkcją automatycznego restartu AKTYWNY – ból głowy dla użytkownika.

Istnieje kilka sposobów, aby wyłączyć autoodtwarzanie w WinXP: na zmiany w rejestrze programów firm trzecich. Wygodny w użyciu darmowy program XP Tweaker. Multimedia – CD-ROM – Wyłącz Autoodtwarzanie.

Win 7 wyłączenie dokonane w panelu sterowania: AutoRun (usuń zaznaczenie).

Jeśli chcesz usunąć program z uruchamiania, a następnie naciśnij kombinację Win + R (lub polecenia „Uruchom”), zbieramy msconfig (Enter) w oknie. Wybierz „Uruchomienie” i ustawić listę programów.