278 Shares 3022 views

Nietolerancja laktozy: the objawy, leczenie, dieta

Nietolerancja laktozy. Termin ten jest znany niektóre mamusie noworodków, a także tych, których organizm nie może prawidłowo postrzegają nabiał.


Czym jest ta choroba? Jakie są jego przyczyny i objawy? Jak przezwyciężyć chorobę? Czy to możliwe, aby w jakiś sposób zapobiec jego wystąpieniu?

Wszystko to (i wiele innych) można znaleźć w naszym artykule!

Co jest laktoza

Laktoza – to węglowodany znajdują się w mleku i produktach mlecznych, zwane czasem cukier mleczny. Dla ludzkiego organizmu jest bardzo ważne i użyteczne.

Na przykład, laktoza stymuluje wytwarzanie użytecznych bifidobakterii aktywuje produkcję witaminy B i C, ułatwia absorpcję wapnia i źródło energii.

Ponadto, ten materiał organiczny może być stosowane jako uzupełnienie diety w celu poprawy smaku i jakości produktów, takich jak galaretki, toffi, czekolady, a nawet kiełbasy.

Bardzo często spożywane laktozy do celów leczniczych, na przykład, w trakcie wytwarzania penicyliny, a także do wytwarzania mieszanki dla niemowląt. Laktozy bardzo cenny produkt – laktulozy, które stosuje się w leczeniu poważnych chorób przewodu pokarmowego, skutecznych w leczeniu zaparć, dysbacteriosis i innych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Jednak mimo stosowania laktozy w medycynie, niektórzy ludzie chodzi odrzucenie, co powoduje zaburzenia w układzie pokarmowym i daje wiele niedogodności i dyskomfort.

Dlaczego tak się dzieje?

Specyfika choroby

Faktem jest, że w tym laktoza enzym metabolizujący odpowiada takich jak laktazy. Bierze udział w hydrolizie węglowodanu disacharydowego więc brak enzymu stale oddziałuje na trawienie mleka i produktów mlecznych.

Laktoza wcześniej niedostatecznie rozszczepia się w organizmie, docierając do jelita grubego zaczyna powodować nieprzyjemne uczucie bólu. Warto zauważyć, że niektórzy ludzie, którzy cierpią na tego typu choroby nie są w stanie przetwarzać produkty mleczne, więc nawet ich nie dotykać. Inne są chorzy mogą stopniowo trawić laktozę produkty, więc od czasu do czasu zużywanego w małych dawkach, mleka i wszystkich jego odmian.

Nietolerancja laktozy jest najczęściej u dorosłych niż u dzieci. Warto zauważyć, że cierpią głównie Amerykanów, Azjatów i Afrykanów. Europejczycy w ogóle cierpi z powodu tej choroby jest bardzo, bardzo rzadko.

Co powoduje nietolerancję laktozy?

Przyczyny choroby

Fakt, że ludzie nie tolerują tego rodzaju węglowodanów, często wpływają poza jego przyczyny.

Na przykład, z wiekiem, ciało ludzkie zaczyna mniejsze produkować enzymy laktozy przetwarzania.

Poza tym od czasu do czasu aktywnej choroby wpływające hormonalnym lub niepowodzenie genetyczny. Czasami dzieci rodzą się z wrodzoną nietolerancją laktozy.

Ponadto, wydajność fermentacji cukru mleka mogą mieć wpływ na takie choroby przewodu pokarmowego, zapalenie żołądka i jelit, jak bakterie przerostu, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chemioterapia, uszkodzenia jelit, i innych.

Jak można stwierdzić, że Ty lub Twoje dziecko ma nietolerancję laktozy?

Objawy lękowe u dzieci

Należy pamiętać, że każdy nietolerancja laktozy objawia się w różny sposób. Jednakże, istnieje kilka głównych objawów choroby. W sumie w tym wzdęcia i gazu.

Jak ustalić, nietolerancji laktozy u niemowląt? Objawy mogą być bardzo wyraźne i intensywne.

Przede wszystkim obserwować, jak dziecko czuje się podczas karmienia piersią. czy to rozciąga się na piersi sama lub nie chce jeść, wiedząc, że będzie bolało? czy on słodko śpi po karmieniu lub wymiotuje mleko i głośno płacze?

Ogólnie rzecz biorąc, silne, nagłe i częste płacz noworodka Często mówi się, że był zaniepokojony kolki i bóle brzucha. Może to być związane z nietolerancją laktozy.

Należy również zwrócić uwagę na odchody niemowlęcych. Czy pochodzi on z ostrym kwaśnym zapachem? Jest częstym krzesło i pianką, z dużą domieszką śluzu?

Patrząc z chorym dzieckiem ujawnił również wzdęcia.

dorosły symptomatologii

Jak nietolerancja laktozy u dorosłych? Objawy choroby są następujące:

– okresowe ostry ból w żołądku (po spożyciu produktów mlecznych);

– biegunka (częste i wodniste);

– wzdęcia (wzdęcia i głośne gazy);

– nudności.

Efekty

Na tle objawów nietolerancji laktozy mogą bieżnik opisane powyżej i inne objawy niepokojące. Przede wszystkim, to:

– niespokojny sen;

– utrata masy ciała;

– bóle głowy;

– ciągłe zmęczenie;

– rozdrażnienie i zły humor.

Jeśli noworodek znajduje zaawansowanych form nietolerancji cukru mlecznego, to towarzyszy opóźnienie wzrostu i rozwoju.

Co zrobić, jeśli okaże się czy Twoje dziecko ma objawy wymienione powyżej?

Rozpoznanie choroby

Oczywiście, należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze niezbędne badania i przeglądu na nietolerancję laktozy, w celu zweryfikowania dokładności diagnozy.

Przede wszystkim, lekarz może zalecić przekazać kwasu analiza cal dziecka. Jeśli indeks poniżej 5,5, to prawdopodobnie nie jest nietolerancją cukru mlecznego.

Również uczestniczy lekarz powinien zalecić powstrzymanie się od karmienia piersią i stosowania mieszanek z laktozy. Jeżeli stan dziecka poprawia – więc nietolerancja laktozy.

Nawiasem mówiąc, rezygnując nabiału będą istotne dla chorej osoby dorosłej. To pomoże im określić, czy dana jednostka jest zmniejszona enzymu laktazy.

Ponadto, lekarz może przypisać do zawartości wodoru w próbce podczas wydechu. Jeśli stosunek wodoru powyżej 20, konieczne jest alarm.

Oto kolejny sposób, aby zdiagnozować chorobę – badanie krwi na cukier. Czasem trzeba pobrać krew kilka razy w celu identyfikacji wahań laktozy.

Tak więc diagnoza jest wykonany. Pierwsze leczenie!

Leczenie tej choroby u niemowląt

Leczenie nietolerancji laktozy u dzieci i dorośli mogą różnić się pod wieloma względami.

Jeżeli choroba występuje u noworodka, a przede wszystkim, trzeba przestrzegać diety matek karmiących. Ona powinna być używana z pozwoleniem leków pediatrycznych z laktazy – enzymu do prawidłowego trawienia laktozy, który jest coraz mleko dla dziecka, pomóc mu przełamać cukier mleczny.

W celu poprawienia mikroflory jelitowej struktury może być konieczne stosowanie leków, takich jak „Lineks Bifidumbacterin” „” i inne. To również może pomóc ludziom pieniądze, które powinny być stosowane z dużą ostrożnością i rozwagą.

Na przykład, gdy wzdęcia i skurcze można łatwo wprowadzić brzeczkę słabą herbaty i rumianku kopru, który zaleca się podawanie dziecku trzy razy dziennie przez jedną łyżeczkę lub 50-70 ml.

Ponadto, ziołowe kolendry, kopru, anyżu i rumianku przyczynić się do poprawy trawienia dziecka. Takie słabe herbata może mieć trzy lub cztery razy na dobę, przez dziesięć kropli lub mniej.

Aby wyeliminować te objawy mogą być również stosowane leki preperaty, takich jak „Smecta”, „Espumizan”, „Bobotik” i innych.

Często może być konieczne całkowite unikanie karmienia piersią i przekazał dziecko na karmienie sztuczne laktozy. Ten ważny krok należy podjąć dopiero po konsultacji z lekarzem.

Jednak to, co omówiliśmy szereg metod leczenia nietolerancji laktozy u dzieci. Jak być dorosłym?

Leczenie tej choroby u dorosłych

Często samo leczenie u dorosłych jest widoczne tylko w pełni i kategorycznego odrzucenia mleka i produktów mlecznych. Jednak należy pamiętać, że laktoza występuje nie tylko tam. Produkty z zawartością węglowodanów – to wędliny, przyprawy i zestawy fast food, ciasta, czekolady, gumy do żucia i wódki, jak również prawie wszystkie produkty fastfudnye.

Jeśli są przerażeni na powyższej liście, nie martw się – istnieje wiele produktów bez laktozy! Dieta z nietolerancją laktozy polega na zastosowaniu takich korzystnych składników jak:

– warzywa, owoce i jagody;

– kawa, herbata, soki;

– miód;

– ryż, ziarna zbóż, makaronu i fasoli;

– soja, orzechy i jaja;

– krajowe napoje alkoholowe (piwo i wino domowej roboty).

Jednak nie spiesz się całkowicie przejść do żywienia mlecznego – słuchać swojego ciała. Ewentualnie w porozumieniu z jego stanu zdrowia, może być od czasu do czasu w małych dawkach jeść produkty mleczne. Ponadto, warto pomyśleć, aby przejść do mleka i serów laktozy, które są sprzedawane w niektórych supermarketach.

O czym pamiętać podczas diety

Konieczne jest, aby pamiętać, że całkowite odrzucenie produktów mlecznych – to jest ogromny niedobór wapnia, potrzebny do kości i ciała. Więc starają się jeść pokarmy bogate w tych mikroelementów.

Może to być:

– soja i orzechy;

– zioła i nasiona sezamu;

– sardynki w oleju i wysuszono;

– krewetki i oliwki;

– płatki owsiane.

Często może to być wskazane, aby przyjąć leki, które są bogate w wapń i inne minerały – magnezu, sodu i fosforu.

A co z dziećmi? Jak wzbogacić swoje ciało korzystne pierwiastki śladowe z laktozy diety?

Przede wszystkim, dziecko może wejść przynętę korzystania puree brokułów i cieczy płatków owsianych. Konieczne jest również, aby dostarczyć lek dla dziecka z witaminą D. Należy pamiętać, że głównym źródłem tej witaminy – to, oczywiście, słoneczny. Dlatego też chodzić z dzieckiem częściej, i nie bój się łagodny poranek słoneczny.

Jak widać, nietolerancja laktozy – choroba jest dość skomplikowane i nieprzyjemne. Ale to nie znaczy, że całe życie będzie pozbawione przyjemności jest pyszne jedzenie lakier. Wręcz przeciwnie, dzięki dostosowanej diety i mądrego podejścia, będzie można cieszyć się bardziej dobre jedzenie i będą czuć się w pełni, całkowicie zdrowe osoby!