267 Shares 9135 views

Argon spawanie aluminium: jakie są złożoności

Kwestia większości dostępnych metod spawania aluminium w czystej postaci i jej różne stopy dość istotne w związku z ich szerokim zastosowaniu. Jednym z typowych technologii uważane argon spawanie aluminium. Zazwyczaj spawane netermouprochnyaemye odkształcalności stopów aluminiowych, do których techniczny glinu (znaki AD AD1) na bazie stopów glinu i manganu (AMTS), aluminium i magnezu (AlMg). Takie stopy zawierają korzystnie trudnodostępnych. Ponieważ są one stosowane, gdy obróbka cieplna jest możliwe struktury.

Tlenek glinu tworzy warstwę ogniotrwałą na powierzchni przedmiotu obrabianego (Tm AI 2O 3 = 2050 ° C), ma większą gęstość niż sam metal. Po zniszczeniu warstwy tlenku jego cząstek zanieczyszczają kąpiel spawanej, co komplikuje krawędzie połączeniowe. Dlatego argon spawanie z aluminium jest korzystne, po mechanicznym usuwaniu tlenkowej lub trawienie zasadą i spoiwa. Dodatkowa złożoność i powoduje znaczącej różnicy między Al topnienia (Tm = 660 ° C) i jego tlenku.

Gdy argonu spawania z elektrodą wolframową z aluminium, stosuje się prąd zmienny. W tym przypadku, warstewka tlenku zostaje zniszczona w odwrotnej polaryzacji pół cyklu, gdy elektroda 70% generacji ciepła łuku, i produkt – 30% (w trakcie rozpylania).

wytrzymałość metalu zmniejsza się znacznie przy wyższych temperaturach, które mogą powodować zniszczenie niestopionego krawędzi części pod ciężarem jeziorka spawalniczego. Zwiększony przepływ stopu Al zwiększa prawdopodobieństwo wycieku z korzenia spoiny. W celu uniknięcia wypalenia i uszkodzeń spoin, o ile wykonywane technologia spawania argon może obejmować zastosowanie formowania ceramicznego (grafit i stal) wkładki. Cosi, spawanie lub początkowego warstwy metalu jednowarstwowe i wiele szwów.

Zwiększona skłonność do wypaczania stopów aluminiowych można przezwyciężyć poprzez przeprowadzenie spawanie na optymalnych warunkach temperaturowych i ocieplenie obrabianych. Spoina porowatość występowanie wodoru, szczególnie zauważalne w stopów magnezu, za pomocą ogrzewania zmniejsza się w T = 150-250 ° C przed oraz podczas spawania, i dokładnego czyszczenia krawędzi spawanych przewodów. Aby nie pojawiają się pęknięcia gorące, szwy nie powinny znajdować się blisko siebie. Możliwe jest również dodawanie specjalnych modyfikatorów wzmocnienia metalowe.

argonołukowego glinu polega na zastosowaniu ochronnej obojętnym środowisku gazowym argonem przemieszczającego się w atmosferze powietrza z wanny spawania łukiem plazmowym. Zastosowanie mogą Ar (najwyższy lub pierwszej klasy). Inny przykład wykonania ochrony – hel mieszanina helu i argonu, a następnie strumień gazu ochronnego jest nieco zwiększona.

Średnica nonconsumable elektrodą wolframową (nie czysty lub stosowane lanthanised ittrirovannye) dobiera się w zależności od grubości wyrobu. Jako materiał wypełniający działa drutu spawalniczego z różnych gatunków, w zależności od składu głównego grubości produktu i krawędzi. Wysokiej jakości argon spawanie własne ręce mogą być wykonywane na prąd przemienny (typ UDG instalacji) wraz z niezbędnymi środkami, które zostały wybrane doświadczonego spawacza. Początkujący powinni najpierw zapoznać się ze źródłami literaturowymi, określający tryb i niuanse spawania aluminium.