301 Shares 2015 views

Rozważmy rasy bezwłosych kotów

Według naukowców, historia tych niesamowitych stworzeń zaczęło się w czasach starożytnych. Bezwłosych kotów rasy były znane w starożytnym Egipcie. Są one czczone, traktowali je z czułością i szacunkiem. Według starej legendy, zwierzęta utraciły włosy osoby, aby chronić go przed złą pogodą.


Rasa bezwłosych kotów o nazwie Sfinks. Więc w Egipcie w czasach starożytnych nazywano mitycznego stwora, który zabrał ciało lwa, głową kobiety i skrzydła orła. To był produktem zła, uosobieniem siły niszczącej. Dlaczego tak zwany „boskich posłańców nieszkodliwe” łysy kot nie jest znana. Można przypuszczać, że powodem było uderzające podobieństwo do zwierzęcia w pozycji siedzącej z mitycznych bohaterów.

Można argumentować, że nie było bezwłose koty do początku XX wieku. Rzadkie gatunki praktycznie zniknął. Chociaż odnotowano pojawienie się w niektórych mioty kociąt całkowicie łysy, ale oficjalnie odrodzenie rasy zostało uznane w 1978 roku.

Do tej pory ludzie często twierdzą, jak nazywają to rasa o bezwłosych kotów. W dawnych czasach, że otrzymały dumną nazwę – Sfinksa. Ale teraz istnieją trzy znane odmiany tej rasy: Petersburg, a Sfinks kanadyjski. Obecnie najbardziej popularne są kanadyjski Sfinks, stały się przodkami innych gatunków.

W 1975 roku, w Kanadzie, w większości zwykłych kotów ur besshorstny kotek, który został nazwany naskórek. Ten kot był założycielem wszystkich ras i elitarnych linii znanych do tej pory.

Później, w celu utrzymania rasy bezwłosych kotów, unikalnej Sfinks, aw Europie i Ameryce zwierząt hodowanych do Sfinks i Devon Rex i ich najbliższych krewnych – przedstawicieli kociego wyglądu są najbardziej zbliżone.

Dzisiaj, z wielkim żalem, że możemy powiedzieć, że większość nowoczesnych sfinksy przypominają łysy Devony dość przeciętny typ. Mają cienką skórę, jest zbyt krótki na głowie Sfinksa i nietypowej Sphinx okrągłymi oczami. Ich ciało jest zbyt słaby i chudy. Wszystko to sugeruje wyraźną degenerację rasy. Pomarszczona skóra sprawia, że zwierzęta te wyglądają jak małe starych ludzi, stała się rzadko u dorosłych sfinksów.

Wiele nowoczesnych sfinksy przypominać porcelanową figurkę niż takich atrakcyjnych pomarszczonych karłów, były wcześniej. Najbardziej „składane” są dziś kanadyjski Sfinks, biorąc swój początek od legendarnych naskórka, chociaż jego dane nie są wyraźnie w górę.

W 1987 roku Elena Kovaleva wzrosła na ulicach Rostów nad Donem niebiesko-kremowej kot, który nazwała Barbara. W wyniku kojarzenia z kotem Barbara Basil pojawił Czyta, która odbyła Irina Nemykina, założył hodowli „mit”. To właśnie tam z kryciem Chita i Hannibal był pierwszy sfinksy, które zostały po raz pierwszy zaprezentowane na wystawie w 1993 roku, a oficjalnie rasa została uznana dopiero w 1998 roku.

Jednym z pierwszych kociąt, które zostały wystawione na sprzedaż – Afinogen Myth – przeniósł się do stałego pobytu w Petersburgu. Tam on i Radmila tło Jäger-Hof, orientalny kot, który miał tytuł mistrza świata, pierwszy Petersburg sfinksów.