104 Shares 9589 views

Lek „Tizanil”: instrukcję obsługi, analogi i opinie

„Tizanil” – zwiotczających mięśnie, zapewniając centralną akcję. Aby zmniejszyć ton mięśni szkieletowych często używanych leku „Tizanil” wskazań do stosowania, które pozwalają, w razie potrzeby, eliminują skurcze mięśni, które wynikają z rozwoju choroby neurologiczne, choroby zwyrodnieniowej krążka, zabiegu chirurgicznego lub urazu. Oprócz substancji czynnej tizanidyna składników, że lek zawiera dodatkowe komponenty. efekt pomocniczy ze względu na obecność dwutlenku krzemu, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna i laktoza jednowodna.


Farmakologiczne działanie „Tizanila”

receptory alfa2 adrenergiczne są uruchamiane po „Tizanil” środków. W skład preparatu może efektywnie radzić sobie z ostrą przejawia skurcze i skurcze w postaci przewlekłej, którego źródłem jest mózgowa lub rdzenia. Ten środek przyczynia się do zmniejszenia odporności mięśni w czasie ruchów biernych i zwiększyć arbitralnych skurcze mięśni.

Wchłanianie leku następuje bardzo szybko. „Tizanil” instrukcje użytkowania jest narzędziem, które jest absorbowane prawie całkowicie w maksymalnej ilości znalezionej we krwi 60 minut po wejściu do przewodu pokarmowego.

Metabolizm zachodzi w wątrobie, biodostępność odpowiada 34% wiązania się z białkami osocza – 30%. Dla półtrwania trwa średnio trzy godziny. Lek jest wydalany z organizmu w postaci metabolitów głównie nerki, jego małą część usunięto nienaruszone.

świadectwo

Oznacza dla „Tizanil” wskazań do stosowania są następujące:

  • choroby kręgosłupa skurczów mięśni, którym towarzyszy ból;
  • bolesne skurcze mięśni po zabiegu;
  • spastyczność mięśni szkieletowych w wyniku chorób neurologicznych.

Przeciwwskazania do otrzymania „Tizanila”

Leki przeciwwskazane nadwrażliwości na jego składniki, chorób wątroby i nerek, które zaznaczone. „Tizanil” Instrukcja nie dopuszcza do stosowania w okresie ciąży z dzieckiem i karmienie piersią go. Przeciwwskazaniem jest leczenie „fluwoksamina”. Wiek poniżej 18 lat, odnosi się także do przeciwwskazań.

W niewydolności nerek, instrukcja pozwala na stosowanie leku, ale ze szczególną ostrożnością. To samo odnosi się do wspólnego użytku „Tizanila” z inhibitorami CYP1A2 i leczenia pacjentów w podeszłym wieku.

Zastosowanie leku dawkowanie

Lek przyjmuje się doustnie. Jeśli celem stosowania leku jest wyeliminowanie bolesne skurcze mięśni, zaleca się stosowanie dawki w zakresie od 2 do 4 mg. Zalecana dawka czynników należy wziąć trzy razy dziennie. Jeśli sprawa jest ciężka, może dodać dalsze uzupełnienie 2-4 mg leku „Tizanil”. Tabletki według instrukcji aplikacji może być stosowany z mięśni szkieletowych spastyczność 6 mg. Jest to maksymalna dawka, która w początkowej fazie obróbki nie powinna być przekraczana. W leczeniu takich stanów jest przeprowadzane przez trzy dobę. Obserwując przedział 3-7 dni, dawka może być stopniowo zwiększana przez średnio 3 mg.

Dla maksymalnego efektu, przynosząc dopuszczalne dawki dobowej do 24 mg. Optymalna dawka wynosi zwykle 12 mg lub więcej, ale nie mogą przekraczać 36 mg. Zatem dawka powinna być wykonywana 3 lub 4, środki odbiorcze „Tizanil”. Instrukcje użytkowania znajdują się informacje na temat leczenia pacjentów z niewydolnością nerek. U takich pacjentów początkowo przepisano leku do stosowania raz dziennie w dawce minimalnej odpowiedniej do 2 mg. Dawkowanie stopniowo zmienił się z reakcji pacjenta. Jeśli chcesz zwiększyć dawkę, zwiększając bardzo pierwszej dawki, a następnie zmienić liczbę ujęć.

skutki uboczne

Długotrwałe leczenie jest często towarzyszą niepożądane reakcje organizmu. W tym przypadku mogą pojawić się rozwijać coraz bardziej wyraźne. Odnosi się to również do przyjmowania dużych dawek leku „Tizanil”. Instrukcje do stosowania zgodnie z tym działania uboczne, jak złe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, wysuszenie błony śluzowej jamy ustnej, nieznaczny spadek ciśnienia krwi, zmęczenie, senność, zawroty głowy i innych działań niepożądanych.

Wystąpienia efektów ubocznych jest powodem leczenia u lekarza, które albo zmniejszenia dawki lub anulować leku, zastępując ją w inny sposób. W tabletkach leczenie „Tizanil” instrukcje użytkowania muszą być przestrzegane, że ryzyko efektów ubocznych jest zminimalizowane.

interakcji

Interakcja z różnymi lekami – jest to bardzo ważne informacje, które należy rozważyć przed rozpoczęciem leczenia, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych, wyjątki zaszkodzić ciało i zmniejszyć ryzyko skuteczności terapii.

Wiadomo, że lek „Tizanil” w połączeniu z „fluwoksaminę”, prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia. Kiedy go jednocześnie z lekami przeciwnadciśnieniowymi może rozwijać bradykardia oraz niedociśnienie tętnicze.

Jeśli oba etanol lub uspokajające i tabletki „Tizanil” Instrukcja wskazuje na wzrost środków uspokajających, które są dostarczane „Tizanilom”. Z jego połączeniu z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi może osłabić odprawy połowę.

Interakcje leków mogą zmieniać skuteczność leczenia. Przy jednoczesnym stosowaniu niektórych leków, mogą wzmocnić efekt siebie lub wcisnąć. Wszystko to jest obarczona wyglądu niepożądanych, przedawkowania, brak niezbędnej wynik.

Przestrogi

Przed rozpoczęciem leczenia Wskazania i przeciwwskazania „Tizanil” musi być dokładnie zbadane.

Poinformowano wystąpienie niekorzystnych zmian w nerkach i wątrobie. Ale terapia oparta na przyjmowanie leku w dawce 12 mg lub mniej, w takich przypadkach są bardzo rzadkie.

Zaleca się okresowe badania czynności wątroby. W ciągu pierwszych czterech miesięcy – raz w miesiącu. W sytuacjach, w których poziomy AST i ALT poza normalne wartości znacznie przekraczają ich wymaga zniesienia leku.

Niektórzy pacjenci, którzy biorą „Tizanil” (w tym analogi) mogą pojawić się senność. Będąc w tym stanie, nie może angażować się w czynności wymagających zwiększonej uwagi i szybkich reakcji.

Ze względu na zagrożenie pogorszenia stanu pacjenta lek nie jest anulowane nagle, że jest opuszczony przez stopniowe zmniejszanie dawki.

Analogi „Tizanila”

Przewidziana w instrukcjach do obiektu „Tizanil” czytanie nie zawsze pozwalają na skorzystanie z oryginału z powodu jakichś przeciwwskazań. Najdroższe leki należą „tyzanidyny-Teva” i „Tizalud”. Leki te są również rozluźniające, dostępne w postaci tabletki mają tę samą substancję czynną.

Wyprodukowano i inne analogi. Na przykład, leczenie może być "Mydocalm", "Teva-Tizanilom" Surdaludom MR "" Surdaludom”.

opinie

Recenzje „Tizanile” są różne, tj. Do. Lek może wpływać na pacjentów inaczej. Ale przede wszystkim są one pozytywne. Ten zakład rozpoczął produkcję przez długi czas, to jest w sprzedaży od dłuższego czasu, więc wiele osób było w stanie zapewnić jej skuteczność. Są negatywne opinie pozostawione z powodu działań niepożądanych z powodu nietolerancji składników lub zastosowanie większych dawek zalecanych w leczeniu „Tizanil” narkotyku. Pozytywne opinie pozostawione przez ludzi, którzy są zadowoleni z wyniku w procesie leczenia spełniają dawce zalecanej przez lekarza, a prawie nie zauważył w jakichkolwiek negatywnych reakcji.

lek często stosowane do leczenia choroby zwyrodnieniowej dysku. Dzięki jej objawów działania towarzyszące choroby znikają szybko. Mijają bóle głowy i pleców, poprawia ogólny stan zdrowia. Czasami są niewielkie skutki uboczne, takie jak senność, suchość błony śluzowej jamy ustnej, lecz przy odpowiednim dobraniu dawki lub odstawieniu leku znikają. U niektórych pacjentów z ostrym płynie osteochondroza, prowokują zespół korzeniowego, mianowicie „Tizanil” dało normalną ruchliwość, podczas gdy pozostałe leki nie przyniosły pożądanych wyników.

Lek nie jest zły usuwa wysokie napięcie mięśniowe, który stał się następstwem udaru. „Tizanil” podejmowane wyłącznie na receptę w obecności odpowiednich oznaczeń. Jeśli wymagana jest osoba starsza lub pacjenta leczenie chorej wątroby, to lepiej nie ryzykować zdrowia i wybrać inny zwiotczające mięśnie, które również dobrze radzi sobie z zadaniami.