686 Shares 1695 views

Jak box-CVT?

CVT-box przyszedł, aby zastąpić standardowy automatyczny i ręczny. Jest często mylony z typem-tronic są jednak dwie różne rzeczy. Co to jest skrzynka?

Wariatora – obsługi transmisji, która jest w stanie w sposób ciągły i bez zakłóceń zmiany przełożenia w pewnym zakresie regulacji. W tym przypadku, to zmienia się automatycznie lub ręcznie.
CVT jest stosowany w urządzeniach, które wymagają przełożenia przekładni bezstopniowej. Może to być samochody, motocykle, skutery, motor, agitator, obrabiarki, przenośniki i inne. W urządzeniach stacjonarnych stosowanych powszechnie napędem elektrycznym kierownicy.

Najprostszą formą wariatora

Weź dwa cylindry (na przykład, dwa zwykłym ołówkiem) i umieścić je w niewielkiej odległości od siebie. Pociągnij je gumką i zacząć kręcić jeden z nich. Można zauważyć, że natychmiast zaczyna wirować, a drugi ołówek z tą samą prędkością. Ale jeśli cylindry mają różne średnice, obraz jest zupełnie inny. Jeden będzie obracać się wolniej, a druga – szybciej. CVT-box jest umieszczony na tej zasadzie. Tyle że średnica „cylinder” ciągle się zmienia.

pas wariator

Oczywiście, pasek wykonany z gumy lub tkaniny nie służył i kilkaset kilometrów w pudełku. Pasy wariator mają bardzo złożoną strukturę. Powszechnie stosowane taśmą komplet metal – powlekane lub po prostu ustawić trapezowe płyty, których krawędzie stykające się z kołami. Również jak w zespole zmianowym pasowego może działać, szeroki łańcuch liści ze stali, z krawędziami stożków. Jest to łańcuch zainstalowane w niektórych samochodach Audi.

Do smarowania użyciu specjalnego płynu, który zmienia stan w fazie roztopionej w dość silnego ciśnienia (co następuje w momencie zetknięcia z krążka taśmy). Z tego powodu, obwód przekazuje znaczne wysiłki, bez poślizgu.
Jak dokładnie box-CVT zmieni liczbę biegu przy prędkości zadanej, niezależny od programu sterującego. Jeśli podczas przyspieszania na zwykłym samochodzie możemy rozkręcić silnik przy każdej prędkości, a następnie przejść do następnego, a następnie rozproszyć w samochodzie z silnikiem CVT pracuje z tą samą prędkością. Stosunek przekładni zmienia się płynnie.

Wiele osób wie teraz jak automatycznej skrzyni biegów. Ale jazda w samochodzie z CVT jest trochę inna. Przede wszystkim, tworzy niezwykłe uczucie. Podczas przyspieszania silnik samochodu trafia do wielkiego pędu i pozostają na nich tempie ustalonym, wyjąc jak odkurzacz. Ale to zwiększa szybkość przyspieszenia, ponieważ nie bierze czas, aby przełączyć kroki. Ta zaleta, która ma pole-CVT.

Box-CVT: Opinie

Plusy: lekkie, praca z maksymalną prędkością bez żadnych szarpnięć, zużycia paliwa, długa żywotność z należytą starannością, komfort (bo nie ma transmisji), nie ma strat w dynamicznej, szybkiej jazdy jest możliwe.

Wady: drogie naprawy i konserwacji, mały zasób powodu niewłaściwej obsługi lub w przypadku jego nieobecności, i że zasób jest mniejszy niż w automatycznych skrzyniach biegów.