139 Shares 1683 views

Dzwonek brzoskwiniolistny – trzy kolorowe odmiany

Dzwonek brzoskwiniolistny wygląda świetnie na każdym rodzaju klombów. To jest piękne w nasadzeń grupowych i mixborders. Pomimo atrakcyjność wizualną, to zachowuje się zbyt agresywne wobec sąsiadów na łóżku, jak to ma zwiększoną skłonność do samodzielnego wysiewu. Ale do obszarów podzabornaya i zdalnych jest bardzo piękne, to należy stosować olokolchik persicifolia. Uprawa z nasion w tych pustkowiach jest najbardziej racjonalne i uzasadnione.

Po pierwsze, ponieważ światło fioletowe kwiaty, zebrane w kwiatostany na wysokości łodyg prawie do pasa, widoczny z daleka. Tworzą rodzaj horyzont niebieskawym części przyściennej.

Po drugie, persicifolia dzwon, w przeciwieństwie do innych tego gatunku, znajduje się u szczytu atrakcyjności, nie tylko w czasie wczesnego kwitnienia, ale prawie całe lato, co jest bardzo imponujące. Na przykład, krewny krapivolistny piękny tylko na początku sezonu, aw przyszłości to szybko zanika i wymaga obowiązkowe przycinanie kwiatów łodygi.

Jak piękne persicifolia dzwon roku, więc jest skromny i mało wymagające warunków uprawy. To jest dobrze rozwinięta i na suchych stokach i mokrej trawy. Jego delikatne kwiaty cieszą oko od początku lata do późnej jesieni. Jednak mówimy tu o jednoroczne. Są to rośliny wieloletnie persicifolia dzwon, który jest dobrze rozwinięte i bogate kwitnie tylko pod stałym, ale umiarkowane podlewanie, a także w dobrze oświetlonym miejscu. Jednak, gdy zestaw pozytywnych cech, że ma skazę. Jej długie łodygi w jednym upraw traci swój urok, więc na pewno trzeba podnieść komplementarne rośliny ozdobne.

Ostatnio plantatorzy wniesiona przez mikroklonirovaniya żółte persicifolia dzwon. Zdjęcie mu przypominać starożytne japońskie grafiki wklęsłego i zaskakujące wdzięku liści jasny kolor cytrynowy. Nazwa odmiany – Gold Kelly. Oto ona, w przeciwieństwie do wyżej opisanych gatunków nadaje się do sadzenia tylko w umyśle, na przykład, na werandzie lub jako głównego bohatera w kwietnik. Jej białe kwiaty kwitną w drugim roku po posadzeniu sadzonek. Ale to nie patrzeć samotny, zaleca się sadzić obok jest inny rodzaj – niebieskooka blondynka, posiada również żółte liście. Różnica polega na tym, że kolor jego niebiesko-fioletowy. Roślina jest wyjątkowo jasny i atrakcyjny. Kombinacja jasnym cytryny, biały i niebieski tworzy uderzający kompozycję. Na kwiat ogród niczym specjalnym panuje nastrój.

Ale te piękności powinny być propagowane tylko wegetatywnie. Ich nasiona nie są w stanie utrzymać specyfiki zakładu macierzystego. Dlatego wczesną wiosną lub wczesnym latem, aby wyciąć potomstwo od głównego gniazda i upuść je w nowym, dobrze przygotowane miejsce. Mamy więc rozważyć trzy rodzaje dzwonek brzoskwiniolistny, główną cechą, która – wąskich i wydłużonych liści.