95 Shares 4172 views

5 Te nawyki skorzystają swoje serce

Nie zadzieraj z moim sercem. Według American College of Cardiology, choroby serca powoduje 30% zgonów na świecie i pozostaje główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Stać się częścią tej statystyki śmiertelnych może być tak proste, jak wykonać kilka zdrowych nawyków.

Zmiana diety i stylu życia – najlepszy sposób zwalczania chorób układu krążenia.

1. Błonnik pokarmowy

Błonnik zawarty w niektórych produktach, nie tylko czyni cuda dla naszego trawienia, ale również ma pozytywny wpływ na serce.

Jak to się dzieje? To świetny materiał, często występują u zdrowych pełnoziarnistych, pomaga organizmowi odeprzeć wysoki poziom cholesterolu, choroby serca, udar mózgu, otyłości i cukrzycy typu 2. W rzeczywistości, badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Leeds w 2013 roku, stwierdzono, że ryzyko chorób układu krążenia znacznie zmniejszone co siedem gramów błonnika spożywane. Powinno to zachęcić do jedzenia przeciwutleniające bogate słodkie ziemniaki, organicznych fasoli edamama i wiele innych produktów.

2. Zawierać w diecie zdrowe tłuszcze

Badania opublikowane przez brytyjskiego czasopisma medycznego, stwierdzono, że zastąpienie tłuszczów nasyconych zdrowych wielonienasyconych tłuszczów, produktów pełnoziarnistych i białka roślinne mogą wzmocnić mięsień sercowy i zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Grillowany łosoś na obiad lub włączenia w diecie orzechami – pyszny sposób na zwalczanie chorób serca.

3. Utrzymanie aktywny tryb życia

„Nie ważne ile aktywności fizycznej można uzyskać długi pobyt w pozycji siedzącej może mieć negatywny wpływ na zdrowie serca i naczyń krwionośnych” – wyjaśnia Deborah Rohm Young, Ph.D., dyrektor badań behawioralnych w Kaiser Permanente Southern California. Nie powinno się dołączyć do drużyny pływackiej mieć doskonałe zdrowie serca. Codzienne ćwiczenia półgodzinnych średniej intensywności pomogą rozszerzyć usługę serca.

4. Meditate

Chociaż określenie relacji pomiędzy stresem i chorobami serca potrzeba więcej badań, wsiada do zbyt wielu nieprzyjemnych sytuacji może spowodować znaczne szkody dla swojego stanu psychicznego. „Kiedy stres jest nadmierne, może pomóc podnieść wysokie ciśnienie krwi, rozwój astmy i wrzody” – wyjaśnia Ernesto L. Schiffrin, naczelny lekarz Szpitala Ogólnego żydowskiego imienia Sir Mortimer B. Davis w Montrealu.

5. Nie pali

Ten nałóg jak palenie papierosów, jest odpowiedzialny za około jednego na pięć zgonów w lecie w Stanach Zjednoczonych i jest wiodącą przyczyną zgonów można zapobiec i chorób serca w tym kraju. Zaledwie kilka kłęby może powodować powstawanie płytki nazębnej w tętnicach, które następnie utwardza i ogranicza dopływ krwi do serca i innych narządów. Palenie może zranić tkanki serca, obniżają poziom cholesterolu i poprawić ciśnienie krwi.