423 Shares 8277 views

Rzeżączka u kobiet: Objawy mogą być mylące

Często kobiety są bardzo nierozważne w wyborze partnera, w rezultacie, że ryzyko osłabienia zdrowia swoich kobiet. Po tym wszystkim, prawie każdy wie, że rzeżączka – choroba transmitowany przez kontakt seksualny. Uważa się, że istnieje ryzyko zakażenia i gospodarstwa domowego, ale jest bardzo mała. Może rzeżączki u kobiet , których objawy nie są zbyt jasne i konkretne, a odnosi się do przypadków domowego toru transmisyjnego, ale według statystyk, tylko 10% pacjentów zakażonych faktycznie w ten sposób.

Rzeżączka u kobiet: objawy, które sprawiają, że myślisz, że coś jest nie tak

Jak rzeżączki u kobiet – problem, który dotyczy większości kobiet. Należy zauważyć, że gonokoków (czynnik sprawczy) wpływa głównie szyjki macicy, a następnie proces ten obejmuje wszystkie narządów miednicy. Pierwsze symptomy rzeżączki u kobiet może być naruszeniem oddawanie moczu i specyficzna wydzielina z narządów płciowych.

Może to przejawiać się bardziej częste oddawanie moczu, ostry ból i ból, oraz jako białego płatkowatego wydzieliny przy oddawaniu moczu. Następnie proces postępuje i może iść na nerki.

Jak dla układu rozrodczego, w rzeżączki u kobiet, objawy, które bezpośrednio wpływają na układ rozrodczy – całkiem poważną chorobę. Rzeczywiście, gdy mikroorganizm jest mnożona w szyjce macicy, niektóre z nich wchodzi do macicy, jajowodów i jajników. Wszystkie te narządy zaczynają rozwijać specyficzny stan zapalny błony śluzowej macicy (rzeżączkowym, resekcja, etc.) Obraz kliniczny w tej sytuacji nie różni się od innego procesu zapalnego, ale diagnoza i leczenie wymaga innego podejścia.

Pierwsze pacjentów przeszkadza ból brzucha (podobne kolki). Obfita wydzielina z pochwy i swędzenie – jeden z najbardziej przykrych objawów. W niektórych sytuacjach, srom staje się czerwono-niebieskawy kolor, rośnie przekrwienie i swędzenie. Niespokojny i rozdrażniony pacjent.

Rzeżączka u kobiet, objawy, które pojawiają się natychmiast po rzekomo niebezpieczny współżycia seksualnego, mogą być traktowane całkiem dobrze. W odpowiednim czasie leczenia do lekarza, a Unikać kontaktu ze źródłem, możliwie pełnego wyzdrowienia. Jednakże, nie jest wyjątkiem jest sytuacja, gdy kobieta nadal uprawiać seks z zakażonym partnerem, a nie leczenia. Jest możliwe, że ta forma rzeżączki przejść do przewlekłego procesu i konsekwencje dla zdrowia reprodukcyjnego kobiet będzie nieusuwalny.

Przewlekłe rzeżączki u kobiet dzisiaj bardziej regularnością niż rzadkość. Może to prowadzić do zrostów w miednicy – bezpłodność. Tylko ciągłe źródło zakażenia jest znacznie osłabia system immunologiczny, a zatem zwiększa ryzyko innych chorób. I, oczywiście, przewlekłe rzeżączka – źródło zakażenia, czyli Jeśli kobieta nie kończy życie seksualne, jest dystrybutorem tej infekcji.

Kobiet z przewlekłym rzeżączka, które planują ciążę lub zachoruje w czasie ciąży może zarazić dziecko podczas porodu lub w okresie poporodowym.

Diagnoza rzeżączki prowadzona w wyspecjalizowanych klinikach STI w miejscu zamieszkania lub za opłatą w anonimowym ośrodkach. W tym przypadku najlepiej jest diagnozować we wczesnych stadiach choroby, zamiast czekać na przewlekły proces. W tym przypadku, kobieta powinna jasno wiedzieć, ilu partnerów seksualnych ona miała w ciągu ostatniego miesiąca, kiedy był ostatni stosunek płciowy, kiedy pierwsze oznaki choroby i czy objawów u partnera.