568 Shares 2609 views

Gdzie zabronione jest palenie w Rosji – wykaz miejsc i funkcji

Palenie w miejscach publicznych Metakhim – ból przedmiotem wielu ludzi. Jest to szczególnie zbliżone do tych, którzy nie palą z powodu dymu tytoniowego na ulicach oni cierpią. Jednakże, nawet wiedząc, gdzie zabrania się palić, używać tej wiedzy nie wszystko.


Dzień ustania

Pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia liczby palaczy był dniem zakończenia, które jest obchodzone w dniu 31 maja. W tym dniu, to zaproponował, aby zapomnieć o złym nawykiem, i pozwalając organizmowi na odpoczynek z trucizną, a ludzie wokół oddychać spokojnie. Oczywiście, to nie jest zakaz palenia, ale z zadowoleniem dobrowolne wyrzeczenie się tego.

Według WHO, z przyczyn związanych z tego szkodliwego nałogu, każdego roku zginęło około 6 milionów ludzi. Ponadto, wśród nich jest ponad 600 tysięcy ludzi, którzy nie palą – oni cierpią z powodu szkodliwości biernego palenia.

WHO zachęca wszystkie kraje do zwiększenia podatków od wyrobów tytoniowych, aby skłonić ludzi do rzucenia palenia ze względu na jego wysoki koszt. Również organizacja ma nadzieję, że nie będzie go w szeregi palaczy, osób zdrowych.

Prawo przed 2014

Zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych, jest dość długi czas. Od lata 2013 roku zostały dokonane miejsce publiczne, gdzie palenie jest zabronione. W Rosji, lista ta nie była tak wielka:

 • W budynkach, które świadczą usługi szkoleniowe. Terytorium, na którym znajdują się takie przesłanki, również wchodzą w zakres zakazu. Obejmują one również instytucje kultury, organizacje młodzieży i świadczenie usług w dziedzinie sportu.

 • Zakaz palenia, gdzie przewidziane jest miód. usługi w różnych dziedzinach.
 • Publiczny transport wszelkiego rodzaju, włącznie z powietrzem. transport publiczny, miejsce nie znajduje się bliżej niż 15 metrów od wejścia do budynków użyteczności publicznej. Nie można palić w budynkach stacji, lotnisk, portów rzecznych.
 • Zakazane obszary, w których istnieją organizacje, które świadczą usługi społeczne.
 • W miejscu pracy oraz w strefach wyposażone palaczy.
 • W miejscach, w których organy państwa. Władze, samorząd lokalny.
 • W pomieszczeniach przeznaczonych do użytku przez mieszkańców budynków mieszkalnych, w tym windy.
 • Na plażach i na terenach przygranicznych, na stronach przeznaczone do rozrywki dzieci.
 • stacje benzynowe.

Wcześniej Rosjanie naprawdę nie wiem, gdzie zabronione jest palenie w Rosji. Wykaz miejsc został opublikowany 31 maja 2013 roku. Palacze nie aktywnie wspierać tę ustawę, ale w następnym roku została zmieniona na bardziej skomplikować życie uzależnienia od tytoniu.

Prawo po 2014

Do listy, opublikowanej w 2013 roku, a rok później dodano kilka miejsc, gdzie nie powinien dostać papierosa.

 • Każdy transport zaangażowany w karetce. W tym jedno z nich jest na swój sposób przez długi czas.
 • Pomieszczenia, w których istnieją organizacje zaangażowane w świadczenie usług najmu, hoteli itd. N.
 • Organizacje zaangażowane w świadczenie usług osobistych, stołówek. Ponadto dodaje się lista miejsc, w których zabronione jest dym, będących ofiarami handlu.
 • Platforma pasażerski, z którego wsiadanie i wysiadanie, również wpadł do tej listy.

We wszystkich miejscach wymienionych w wykazach dwuletnich, palenie jest zabronione. Rozwiązanie to nie może w żadnych okolicznościach. Pracodawcy obszary zgodności z przepisami powinny być zgodne z liderów. W miejscach publicznych tej kontroli jest policja.

Że dzisiaj nie mogę

Dziś okazało się być zamknięte wiele sklepów, które sprzedają papierosy. W sklepach postanowił zdemontować okna, które wykazywały papierosa. Kupić wyroby tytoniowe tylko w katalogu, który znajduje się w kasie.

Dziś miejsca, gdzie palenie jest zabronione, – .. to hostel, restauracji, barów itp w filmie scen palenia powinny być wyłączone – chyba że jest to sprzeczne z artystycznym wzorem. W przypadku, gdy nie można usunąć scenę, pokaz musi towarzyszyć ogłoszeń o świadczenie usług publicznych, mówiąc o zagrożeniach związanych z paleniem.

Zakazane nie tylko reklamuje wyroby z tytoniu, ale producenci nie mogą nawet działać jako sponsorów różnych imprez.

W placówkach gastronomicznych jest zabronione rozdział stref na podstawie korzystania przez odwiedzających papierosów – jest to jedno z miejsc, gdzie palenie jest zabronione. Odwiedzający powinni dymet lub na werandzie lub na ulicy.

Oprócz tych miejsc w prawo, władze regionalne mogą dodatkowo dokonać zmian w kierunku środków dokręcania.

gdzie można

Papierosy dzisiaj może być w domu, starannie wentylowane, aby wiatr napowietrzane obszary, w specjalnych miejscach, w ich własnych domach. Specjalnie wyposażone pokoje dla palących powinny być dostępne wszędzie tam, gdzie nie jest to zabronione.

Pierwsze wyniki

Ministerstwo zauważyć, że dzisiaj zakazy doprowadziły do zmniejszenia odsetka osób palących. Eksperci szacują, że przyjęcie ustawy ratuje corocznie około 150-200 tysięcy biernych palaczy.

Lekarze twierdzą, że zmniejszenie śmiertelności z powodu choroby serca o 15%. Eksperci uważają jednak, że jest zbyt zawyżone dane. Statystyki pokazują, że w czasie, jaki upłynął od przyjęcia ustawy, liczba palaczy zmniejszyła się o 12%, podczas gdy sprzedający papierosów mówimy o 7%. Bądź co bądź, wyniki są już tam.

Szef Centrum leczenia uzależnień twierdzą, że liczba osób, które chcą pozbyć się złego nawyku znacznie wzrosła. Przed przyjęciem ustawy Rosja była pierwszym miejscem, w liczbie palaczy. Dziś nasze wskaźniki powoli, ale spada.

grzywny

Biorąc pod uwagę, że obecnie jest wiele miejsc, gdzie zabronione jest palenie w Rosji, kary nie są zaskakujące. Nieco ponad 70 000 wpływy wydano w Moskwie związane z naruszeniem prawa.

Grzywny, opierając się do palenia w niewłaściwym miejscu – 500-3000 rubli. Odnosi się to do osób fizycznych. Właściciele obiektów gastronomicznych będzie miał znacznie trudniejsze – jeśli ich instytucje naruszył prawo, będzie kosztować właściciela 30-40 tys. Osoby prawne będą zmuszeni zapłacić do 90 tys.

Za i przeciw

Rosjanie ustawodawstw ostatnich latach największe wrażenie to to, o czym świadczą badania.

Według badań, większość restauratorów wobec tego dokumentu normatywnego, ponieważ wierzą, że palacze wolałby nie iść do miejsca, w którym nie jest w stanie czuć się swobodnie. Bo w miejscach, gdzie palenie jest zabronione, nie mogą być wyposażone w specjalnych pomieszczeniach, 82% palaczy powiedzieć ustawa dyskryminuje.

Jednak władze twierdzą, że nie ma zwolnienia nie powinny robić: nie kurilok, nie brakuje miejsc zamknięte do używania tytoniu. Zauważono, że w krajach, gdzie takie prawo jest obecnie w pierwszym roku liczba interesantów restauracji i barów po krótkim okresie skurczu powrócił do normalnej liczby. Co więcej, teraz w takich miejscach, prowadzony przez rodziny z dziećmi, ponieważ nie istnieje ryzyko wdychania dymu.

Przeciwnicy ustawy uważają, że nie będą popularne w Rosji, że po jakimś czasie wszystko wróci do normy.

widok

Dziennikarze, którzy danej chwili do zbadania problemu, uważają, że w naszym kraju prawo jest oszukiwanie z obu stron. Palacze nie mogą sobie pozwolić na korzystanie z miejsc, gdzie palenie jest zakazane w Rosji. Wymień je frustrujące i niepalące jak monitorować realizację tego prawa jest dość trudne w rzeczywistości.

Okazuje się, że palacze nadal korzystać z przestrzeni publicznej, aby zaspokoić ich głód tytoniu. Jednocześnie niepalących, którzy nadzieję, aby uzyskać dostęp do otwartej przestrzeni, gdzie są one uprawnione do zrobienia, nie mogą korzystać z tych praw. Ludzie nadal palą na przystankach autobusowych, w zakładach gastronomicznych publicznych, na ulicach. I tak długo, jak nie ma odpowiedniej przemyślane podejście do palaczy ucierpi przede wszystkim tych, którzy są po drugiej stronie.

Eksperci wciąż wierzą, że nawet z całą lojalnością wobec palaczy, większość zdrowych ludzi przeciwieństwie do ich liczba wzrosła. Jednakże są one palenia w miejscach publicznych, narusza prawa osób niepalących. Dlatego też, jeśli w pomieszczeniu pełnym palaczy, jest tylko jeden niepalący, używanie tytoniu staje się nie tylko do naruszenia praw innych ludzi, ale także prawo.