875 Shares 7085 views

Czy wiesz, jak kończą się konie?

Aby zrozumieć konia, musisz studiować jego fizjologię, jej wewnętrzny świat. Ta wiedza wyjaśni zachowanie konia. Jednym z najbardziej ujawniających aspektów fizjologii koni jest wizja i jej wpływ na to, jak zwierzę reaguje na pewne sytuacje. Drugim, nie mniej interesującym aspektem jest sen.

Jak konie sa sen

Od niepamiętnych czasów uważano, że konie stają w pozycji stojącej i leżą tylko wtedy, gdy zachorują. Konie mogą stać i spać, a dozują się i chore zwierzęta nigdy nie leżą, boi się nie podnosić. Tylko w stajniach, gdzie koń czuje się bezpiecznie, może położyć się na chwilę i spać na trochę dłużej. Stojąc na nogi, zwierzę jest w stanie alarmu, niezależnie od tego, czy śpi lub śpi. W razie zagrożenia, na przykład, gdy pojawi się drapieżnik, koń może wziąć lot. Gdyby spała spać, czy mogłaby tak szybko jechać? Oczywiście, że nie. Dlatego konie umierają. Dlaczego konia nie męczy się prawie przez całe życie? To właśnie te zwierzęta mają zdolność "blokowania" stawu kolanowego. W tej pozycji koń kończy mięśnie w miarę możliwości. Natura przybrała ją bardzo wytrzymałymi nogami. W związku z tą cechą głównymi środkami obrony koni jest szybkość, z jaką się rozwija.

Życie w stadzie

Ciekawe, jak konie żyjące w stada na wolności śpią . Przeważnie drżą, jeśli nie grają i nie jedzą. Ogierarz lidera stada nie może spać długo przez głęboki sen. Obserwuje, że przeciwnik nie obejmuje klaczy jego stada. W warunkach naturalnych koń śpi do ośmiu godzin dziennie – senność, szybki sen. Głęboko śpiących koni w stadzie spać z kolei stając na nogi. Foals pozwolić sobie spać w pozycji leżącej, ponieważ znajdują się pod ochroną ich matek. Na wolności konie prawie nigdy nie leżą ani nie leżą leżeć. Oni, mając długie nogi i dużą masę ciała, zaczynają wspinać się szybko, mogą spaść na kolana i zranić nogi. Wyjątkiem jest poród, kiedy klacz leży na ziemi i rodzi. Poród rodzi się głównie w nocy, kiedy zwierzę może się całkowicie zrelaksować.

Życie w stajniach

Konie domowe, zachowujące przyzwyczajenia swoich dzikich przodków, rzadko padają na ziemię. Spoczywają na nogach. Konie mogą drżeć i spędzać cały czas w pozycji pionowej. Będąc w stajni, koń spędza czas z sennością, bo nic nie grozi, jest pełna i ciepła. Ale głęboki spokój lub tak zwany szybki sen konia może tylko się zrelaksować. Czasem, chrapiąc głośno, jak mówią "wyrzucając kopytę", pojawia się przed nami śpiącego konia. Zdjęcia wykonane podczas tego snu są po prostu unikalne. W stanie szybkiego snu koń jest bardziej wrażliwy. Reaguje na hałas, słyszy dźwięki, skórę joga. Budząc się, kończy się koń, ziewa. Warto zauważyć, jak konie śpią w fazie głębokiego snu. Są w pełni wyprowadzone Szyja i nogi, nie reaguj na dźwięki, a nawet chrapią. Z stanu snu nie odchodzi od razu, potrzebują czasu. Tak sypiają konie, gdy są one zagrożone. Ciekawy fakt: naukowcy-hipoloniści potwierdzają, że konie widzą marzenia. Można obserwować, jak u zwierząt głębokiego snu poruszają się kończyny, jak gdyby biegły, jest jasne, jak ich oczy przemieszczają się pod zamkniętymi powiekami. Czasami można zobaczyć, jak ogiery w śnie przychodzą do podniecenia seksualnego i obudzić, próbując zakryć klacz. To zachowanie pozwala ocenić, że ogier miał erotyczny sen.

Jak uprawiać melony
396 shares 8343 views
494 shares 3054 views
Onion-Batun – rośnie i jada
570 shares 9095 views