561 Shares 8042 views

Dziki yam rasy. Zastosowanie tradycyjnej medycynie


Dziki yam kaukaski, których stosowanie jest obecnie ograniczona ze względu na jego małym obszarze dystrybucji oraz powolne ożywienie w ilości wystarczającej zawiera steroidowe saponiny i glikoalkaloidy. Są to substancje, które są składnikami niektórych leków. Są też steryd. Niektóre z nich są produkowane przez gruczoły wewnątrzwydzielnicze człowieka i ssaków, a drugi oznacza żeńskich hormonów płciowych. W czasie ich właściwości terapeutyczne zostały ujawnione. Bezpośrednio potem zaczął otrzymywać hormonów z gruczołów bydła. Ale ponieważ są one bardzo małe, to było konieczne, aby przetworzyć ogromną liczbę z nich. Potem zaczęli szukać innych sposobów. Stwierdzono, że związki, które mogą służyć za podstawę do syntezy kortykosteroidów, obejmujący Dioscorea kaukaskiej. W medycynie ludowej, to prawda, jego stosowanie jest jeszcze bardziej powszechne niż oficjalne. Jako zastosowanie terapeutyczne kłącza substratów. Zbierz je w całym okresie wegetacji – od kwietnia do października.

Dziki yam rasy: nalewki, tabletki

Z biegiem czasu okazało się, że korzenie tej rośliny nie zawierają tyle Diosgenina, aby otrzymać od nich hormonów. To jest nieracjonalne i ze względu na fakt, że na ograniczoną bazę zasobów Dioscorea kaukaskiej. Ale ilość saponiny jak „Diosponin” lek znalazł inne zastosowanie. Tabletki te zastosowano do leczenia miażdżycy tętnic. Badania wykazały, że lek znacząco zmniejsza ilość cholesterolu we krwi działa jako środek przeciwnadciśnieniowy.

Ponadto lek „Diosponin” uniemożliwia odkładanie się lipidów w aorcie. Później, aby zaspokoić popyt na produkt zaczął produkować jej analogu. Ten lek „Polisponin”, która oznacza ilość rozpuszczalnych w wodzie saponin z Dioscorea nipponskoy. Lek ten jest również stosowany w leczeniu miażdżycy. Produkowane i naturalne nalewki Dioscorea rasy. jest stosowany nie tylko w miażdżycy tętnic, lecz również zawału serca, udaru mózgu, w celu poprawy czynności serca, do zapobiegania tworzeniu się komórek nowotworowych w warunkach podniesionego promieniowania.

Dziki yam rasy. Używać w leczeniu chorób żołądka i jelit

Istnieją dowody na to, że leki Dioscorea skuteczny w leczeniu przewlekłym zapaleniem żołądka. Znany starożytny przepis, który jest używany w celu wzmocnienia żołądka i jelit i usunąć jego stan zapalny, a także chronić nerki. Aby to zrobić, wraz z roślinami kłączy rzadki gotowany ryż z owsianką i zjadł.

Dziki yam rasy. Zastosowania środka zewnętrznego

Suszone rośliny kłącza są przetarł i stosowane do uszkodzonych obszarów o odmrożenia. Oznacza to również, tylko w połączeniu z rozgniecionych nasion rycynowy doskonale pomaga otarć.

Dziki yam rasy. Stosowanie z ostrożnością

W żadnym wypadku nie można przekraczać dawki podanej w instrukcji dla leku. Aby ustawić podatność organizmu do niego, pierwszy tydzień jest lepiej użyć połowę wymaganej objętości. W razie potrzeby, dawkę można zwiększyć do maksimum dopuszczalne. Należy również pamiętać, że leki Dioscorea trzeba pić tylko po posiłku, ponieważ drażni jelit i żołądka. Z reguły nie ma ulec dawki efekty uboczne. Ale gdy jest przekroczony, można czasami zaobserwować naruszenie serca, wysokie ciśnienie krwi, pojawienie się obrzęków.