882 Shares 4381 views

Kolonoskopia: Czy to boli i jak przygotować się do zabiegu?

Jest taka procedura jak kolonoskopii. Czy to boli? To zależy od tego, jak przygotować i podejść do tego badania. Postawa, nawiasem mówiąc, nie jest tak ważne jak przygotowanie.


Kolonoskopia: Co to jest?

Czym jest kolonoskopia? Bolało go? Te i wiele innych pytań pojawiają się u ludzi, którzy są lekarz przepisał tę procedurę. Generalnie kolonoskopia jest jednym z rodzajów endoskopii, który obejmuje jelita grubego. W realizacji tej procedury jest umieszczone w specjalnym urządzeniu odbytu – colonoscope przez który sprawdzane i w obrębie jelita grubego.

Wskazania do kolonoskopii

Dla niektórych wskazaniach kolonoskopia wykonywana? Mogą być one ustawione.

1. ból w podbrzuszu (jak nagły i i pociągnięcie).

2. Problemy z krzesła jak zaparcia, biegunki lub strawionego pokarmu w stolcu.

3. Każde krwawienie jelitowego.

4. Część podejrzewa krwawienie wewnętrzne, takie jak niedokrwistość.

5. gwałtowny wzrost objętości żołądka.

6. nagłej i szybkiej utraty wagi.

Przeciwwskazania

We wszystkich przypadkach, nie mogą być wykonywane kolonoskopii? istnieją przeciwwskazania.

– Zawał mięśnia sercowego.

– Zapalenie otrzewnej.

– zapalenia jelit (wrzodziejące lub niedokrwienny).

– Ostre infekcje.

Opis procedury: możliwość bólu

Jak jest kolonoskopia? Czy to boli? Generalnie colonoscope – dość małe urządzenie. Ponadto, nie jest wymagana żadna operacja. Tak więc w większości przypadków ból nie powinien wystąpić. Pacjent powinien leżeć na boku i pociągnąć do góry nogami na brzuchu, rozluźnić odbyt. Jeśli zastosujemy się do wytycznych, które pozwala lekarzowi, że ból nie jest silny. Oczywiście, jeżeli struktura jelita jest naruszenie, na przykład lutowania lub polipy, w niektórych miejscach colonoscope jest w kontakcie ze ścianą błony śluzowej, która zawiera szereg zakończeń nerwowych, które powodują ból. Jako urządzenie postęp jelita okresowo wstrzykuje się powietrze (Wall i rozłożenia ich w celu wyświetlenia całej powierzchni), tak, że może być nieprzyjemne i dość duży nacisk, aby oczyścić. Cała procedura trwa około pół godziny po to najlepiej 02:00 leżeć na brzuchu, aby zapobiec skurcze. Jeść i pić, można niemal natychmiast. Ci, którzy wierzą, że kolonoskopia – to boli, powinien mieć świadomość, że znieczulenie może być używany, ale tylko w niektórych przypadkach.

Preparat do procedury

Pacjenci, którzy myślą o tym, co kolonoskopia, czy to boli, trzeba zrozumieć, że w celu uniknięcia nieprzyjemnych doznań powinni zwrócić szczególną uwagę na szkolenia. Tak, to jest ważne, że wnętrzności przed zabiegiem był oporozhnonnym. Wszystkie subtelności powiedzieć lekarzowi, gdyż zależy od indywidualnego przypadku i cech organizmu.

wniosek

Podsumowując, możemy dodać, że kolonoskopia – czasami konieczne jest procedura. Nie bój się tego, wszystko jest tolerowane. Ale po tym można się upewnić, że wszystko jest w porządku, lub rozpocząć leczenie w przypadku choroby.